Közéleti hírek
-
Önkéntesség és közösségi szolgálat – Önkéntesek hete a Civil Központban
Második alkalommal szervezte meg az Önkéntesek hete programot a Fejér Megyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ. A június első hetében a vármegyében több helyszínen zajló eseménysorozatban civil szervezeti bemutatók és kihelyezett osztályfőnöki órák népszerűsítik az önkéntességet a fiatalok körében. A szerdai székesfehérvári szakmai nap középpontjában az iskolai közösségi szolgálat állt.
2023.06.07. 12:31:27 -
Kalandozás a biológiában – nyílt nap negyedikeseknek a fehérvári MCC-ben
Nyílt nappal várja a biológia iránt érdeklődő 4. osztályos diákokat a Mathias Corvinus Collegium június 11-én, vasárnap 9:00-tól 11:00-ig. A rendezvény ingyenes, a diákok regisztráció után vehetnek részt az eseményen, ami a királysori a Grand Inkubátorházban lesz.
2023.06.07. 12:01:00 -
Tizenkét bírósági ülnök tett esküt a Városházán kedden
A Városháza Dísztermében vették át megbízóleveleiket és tettek esküt a Székesfehérvári Törvényszék és a Székesfehérvári Járásbíróság újonnan megválasztott ülnökei. Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése a Törvényszék munkaügyi bíróságként eljáró bíróság ülnökeit, valamint a Törvényszék és a Járásbíróság fiatalkorúak büntetőeljárásban résztvevő ülnökeit választotta meg.
2023.06.06. 16:32:10 -
Köszönet a pedagógusoknak - ünnepélyes keretek között adták át a város elismeréseit
Pedagógusnap alkalmából a Szent István Király Múzeum díszudvarán rendezte hagyományos ünnepséget Székesfehérvár Önkormányzata hétfőn. A város polgármesterének köszöntőjét követően átadták a „Székesfehérvár Oktatásáért” díjakat, a „Székesfehérvár Ifjúságáért” díjat és egy Polgármesteri Elismerő Emlékérmet is.
2023.06.05. 16:05:26 -
Örömmel a jövő felé – okostantermet adtak át a Vörösmarty Mihály Általános Iskolában
Okostanteremmel gazdagodott a Székesfehérvári Vörösmarty Mihály Általános Iskola. A digitális kompetenciák fejlesztését és a közismereti tárgyak elsajátítását egyaránt szolgáló módszertant és eszközöket egy projektóra keretében mutatták be hétfőn délelőtt. A terem az Alba Innovár Digitális Élményközpont, a város Önkormányzata és a Székesfehérvári Tankerület összefogásával valósult meg ebben az iskolában is.
2023.06.05. 13:17:32