-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Családok átmeneti otthona – felújított lakással segít az Önkormányzat
Befejeződtek az Emberi Erőforrások Minisztériuma felkérésére, a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet által meghirdetett, „A családok átmeneti otthonai részére külső férőhelyek kialakításához nyújtandó támogatás 2022” című projekt kivitelezési munkái. Ennek keretében teljes körűen felújítottak egy önkormányzati tulajdonú, 2 szobás, 50 m2 alapterületű lakást, melyet be is rendeztek a szükséges bútorokkal, háztartási kis- és nagygépekkel, egyéb eszközökkel, edényekkel. A projektre 34.000.000 forint támogatást nyert el Székesfehérvár Önkormányzata.
A sajtónyilvános projektzárón dr. Cser-Palkovics András polgármester hangsúlyozta, hogy a korábban a műszaki állapota miatt használaton kívüli lakással egy rászoruló családnak tudnak segítséget nyújtani. Az első lakók a működési engedélyek megszerzését követően, várhatóan 2024. február elején költözhetnek be. A polgármester arra kérte a leendő lakókat: vigyázzanak a lakásra, hogy a későbbeikben újabb és újabb családoknak tudjanak azzal segíteni. A városvezető egyúttal köszönetét fejezte ki mindenkinek, aki közreműködött a felújításban.
A Családok Átmeneti Otthonának életében komoly dolog a külső férőhely kialakítása.
Fontos tudni, hogy a CSÁÓ-ban az ott élő édesanyákat és gyermekeiket támogatják abban, hogy önálló életvitelt folytassanak – ebben jelent újabb segítséget a mostani projekt – mondta Mészáros Attila alpolgármester. Úgy fogalmazott, az ingatlan „kirepítő” lakásként tud funkcionálni: a keresettel rendelkezők talpra állását támogatják, hogy teljes egészében önálló életet élhessenek.
Erdélyi Zsuzsanna, a Kríziskezelő Központ – Családok Átmeneti Otthona vezetője jelentős mérföldkőnek nevezte a projektet, mellyel a rászorulók átmeneti gondozását tudják megnyújtani, és segíthetik a családok megerősödését a továbblépéshez, az önálló lakhatás megoldásához. Zsabka Attila, a Kríziskezelő Központ vezetője hangsúlyozta, a beköltöző családok számára kötelező a takarékoskodás, így saját tőkével tervezni tudják a későbbi önálló életvitelüket.