Közéleti hírek


/ 2023.08.20. 19:21:59 |

„Augusztus 20. a magyarság legősibb nemzeti ünnepe.” – tiszteletadás Szent István szarkofágjánál

Augusztus 20-án szép székesfehérvári hagyomány, hogy első királyunk előtt tiszteleg Székesfehérvár városa és Fejér vármegye a Nemzeti Emlékhelyen. Szent István szarkofágjánál dr. Molnár Krisztián elnök ünnepi beszédében államalapítónk szellemiségének továbbvitelét kérte, valamint örömének adott hangot, hogy történelmi fővárosunk és közössége példásan épül-szépül, fejlődik.
/ 2023.08.20. 17:32:16 |

Kapcsolatépítés a közös értékek mentén – Székesfehérvárral ismerkedett Batroun delegációja

Székesfehérvár városával ismerkedett és a Királyi Napok ünnepi programjain vett részt a libanoni Batroun város delegációja augusztus 20-án, a nemzeti ünnepen. Mint arról hírt adtunk, a két város polgármestere tegnap a Külgazdasági és Külügyminisztériumban szándéknyilatkozatot írt alá a jövőbeni együttműködésről és egy majdani testvérvárosi szerződés megkötéséről.
/ 2023.08.20. 12:08:38 |

Szent István ünnepén kötött testvérvárosi megállapodást Székesfehérvár és Esztergom

Fennállásának 1050. évfordulóját ünnepli Esztergom, amely Székesfehérvárral együtt Szent István király városa. Augusztus 20-án, Szent István ünnepén a két város, Esztergom és Székesfehérvár polgármestere ünnepélyes keretek között írt alá testvérvárosi megállapodást Novák Katalin köztársasági elnök jelenlétében az esztergomi Erzsébet parkban.
/ 2023.08.19. 18:24:21 |

A keresztény értékek mentén - együttműködési szándéknyilatkozatot írt alá Székesfehérvár és Batroun

A jövőbeni együttműködésről szóló szándéknyilatkozatot tett Székesfehérvár és a libanoni Batroun szombaton Budapesten. Az ünnepi eseményen, amelyre a Külgazdasági és Külügyminisztériumban került sor, dr. Cser-Palkovics András és Marcellino Hark polgármesterek írták alá a testvérvárosi együttműködés kialakításáról szóló dokumentumot.
/ 2023.08.18. 14:15:42 |

Schwäbisch Gmünd-i vendégeket fogadott Székesfehérvár polgármestere

Székesfehérvár német testvérvárosából, Schwäbisch Gmündből érkezett vendégeket fogadott dr. Cser-Palkovics András polgármester pénteken a Városházán. A 16 fős csoport tagjai csütörtöktől jövő keddig tartózkodnak Székesfehérváron, ismerkednek a várossal és környékével, illetve részt vesznek a Királyi Napok programjain.
/ 2023.08.18. 11:05:49 |

Rendkívüli közgyűlés - igazgatókat választott és felújításokat indított a testület

Rendkívüli közgyűlést tartott pénteken délelőtt Székesfehérvár MJV Önkormányzatának Közgyűlése. Döntöttek a Vörösmarty Mihály Könyvtár új igazgatójáról és továbbbi bizalmat szavaztak a Siklósi Gyula Várostörténeti Kutatóközpont vezetőjének. Kezdődhet a következő hetekben a Kodolányi Gimnázium felújítása és kiírta a testület a közbeszerzési eljárást a Gáz utcai garázssor felújításának első ütemére.
/ 2023.08.18. 09:31:27 |

Folytatódik a lakossági LED-csere program! - október 1-je és 31-e között regisztrálhatnak

Rendkívüli testületi ülésén pénteken döntött arról Székesfehérvár képviselőtestülete, hogy újabb pályázati körrel folytatódik a lakossági LED-csere program ősztől. A második pályázati körben a regisztráció 2023. október 1. és 31. között lesz majd, az átvételre pedig 2024 február és március hónapban lesz lehetőség.
/ 2023.08.16. 20:57:19 |

Dr. Gervain Judit és Dr. Simon Gábor főorvosok kapták a Szent István-emlékérmet

Huszadik alkalommal adták át szerdán a Szent István-emlékérmet és -díjat a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. Az elismerést Dr. Gervain Judit és Dr. Simon Gábor főorvosok kapták. A díjátadón Spányi Antal megyés püspök, a kuratórium elnöke hangsúlyozta: a díj a hit, az erkölcs, az emberség és az alázat elismerése. 
/ 2023.08.16. 15:14:00 |

Elindult a jelentkezés a szakirányú továbbképzésekre a Kodolányin

Az alap- és mesterszakokat követően most augusztus 31-i jelentkezéssel közel 30 szakirányú továbbképzési szakkal várja a Kodolányi János Egyetem a már diplomás jelentkezőket pedagógia; szociális, családvédelem, mentálhigéna; HR; szakfordító és tolmács, valamint egyéb területekre.
/ 2023.08.15. 14:02:48 |

Az egykori Magyar Királyi „Szent István” 3. Honvéd Gyalogezred katonáira emlékeztek

Az egykori Székesfehérvár Törvényhatósági Jogú Város házi ezredére, a Magyar Királyi „Szent István” 3. Honvéd Gyalogezred katonáira emlékeztek kedden annak tiszteletére, hogy az ezred 1939. augusztus 15-én kapta meg csapatzászlaját Székesfehérvár városától. Az ezrednap alkalmából rendezett ünnepi megemlékezésen a tiszteletadást követően egy együttműködési megállapodás aláírására is sor került a Honvéd Hagyományőrző Egyesület és a Lánczos Kornél Gimnázium között.