Közéleti hírek


/ 2026.03.31. 16:17:12 |

Gépjármű Ügyintézési Pont nyílt Székesfehérváron, a Piac téri Kormányablakban

Megnyitották Fejér vármegye első Gépjármű Ügyintézési Pontját (GÜP) Székesfehérváron, a Piac tér 10. szám alatti Kormányablakban. A speciális egységet elsősorban a járműkereskedők, a fuvarozó cégek és a flottakezelők számára hozták létre a kormányablakok tehermentesítése, a várakozási idők csökkentése, valamint az ügyfelek kiszolgálásának további javítása érdekében. 
/ 2026.03.27. 21:18:26 |

Emléktáblát avattak az ARÉV legendás vezérigazgatója, Kiss József emlékére

Az Ady Endre utca 13-as számú épülete 48 éven át volt a Fejér Megyei Állami Építőipari Vállalat, a később Alba Regia Állami Építőipari Vállalat székhelye. Kiss József vezérigazgató 25 éven át innen irányította a vállalat munkáját és tette országos hírűvé. A táblát születésének 100. évfordulója alkalmából a megemlékezés és a tisztelet jeléül az ARÉV Baráti Kör Egyesület állította Székesfehérvár Önkormányzatának támogatásával.
/ 2026.03.27. 16:31:30 |

Rákóczi 350 - konferenciával és koszorúzással tisztelegtek a fejedelem életműve előtt

A 2022-ben valódi civil kezdeményezéssel állított Rákóczi-emlékmű után pénteken konferenciával és koszorúzással tisztelgett II. Rákóczi Ferenc előtt a fejedelem születésének 350. évfordulóján a Béri Balogh Ádám Baráti Kör, a Honvédség és Társadalom Baráti Kör, Székesfehérvár Önkormányzata, valamint a II. Rákóczi Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola.
/ 2026.03.27. 10:17:01 |

Közgyűlés - fontos fehérvári útfelújításokról döntöttek

Kiírta a testület több nagy utcának a felújítását: a Nyitrai utca, a Palotai út Szent Gellért utca és Kereszttöltés út közötti szakasza, a Topolyai utca, a Horvát István utca a Széchenyi utca és Deák Ferenc utca között, a Széchenyi utcai aluljáró a Csíkvári úti körforgalom és Kölcsey utca között, a Hársfa és a Fenyőfa utca felújításáról döntöttek. A Nagyszombati felújítás pedig idén tavasszal kezdődik.
/ 2026.03.26. 20:29:08 |

Székesfehérvár ad otthont a XXIII. Modell Európai Parlament nemzeti ülésének

A csütörtök délutáni ünnepélyes megnyitóval elkezdődött a XXIII. Modell Európai Parlament nemzeti ülése Székesfehérváron, ahol középiskolás diákok egy héten át modellezik az Európai Parlament működését bizottsági és plenáris üléseken, miközben gyarapítják ismereteiket és fejlesztik vitakészségüket.
/ 2026.03.25. 12:39:19 |

Emléktáblát avatnak az ARÉV legendás vezérigazgatója, Kiss József emlékére

Az Alba Regia Állami Építőipari Vállalat egykori vezérigazgatója, Kiss József munkássága és életműve előtt tiszteleg az az emléktábla, amelyet március 27-én 15.00 órakor avatnak fel az ARÉV egykori székházának falán.
/ 2026.03.24. 17:55:06 |

In memoriam dr. Dienesné Fluck Györgyi (1941-2026)

Fájó veszteség érte közösségünket, elhunyt dr. Dienesné Fluck Györgyi, a 14. számú választókerület korábbi önkormányzati képviselője. 2006-tól tizennyolc éven át szolgálta a több városrészt magában foglaló körzet lakóit, emellett pedig fáradhatatlanul dolgozott a szociális és idősügyi területeken. 2024-ben átadta a stafétát, szeretett városa ügyeit azonban továbbra is figyelemmel kísérte.
/ 2026.03.24. 17:38:24 |

Mindig kitartunk egymás mellett! – a lengyel-magyar barátság napját ünnepelték Fehérváron

Március 23-a a lengyel-magyar barátság napja. A hagyományokhoz hűen Székesfehérváron idén is megemlékeztek a jeles alkalomról koszorúzással, majd kulturális műsorral a Szent István Király Múzeumban, ahol hétfőn este megnyitották a rendkívüli jelentőségű Szent II. János Pál pápa életmű-kiállítását. 
/ 2026.03.24. 09:29:39 |

A lengyel-magyar barátság napját ünnepli Székesfehérvár

Idén is megemlékeznek a lengyel-magyar barátság napjáról Székesfehérváron. Március 24-én, kedden délután koszorúzás lesz a Katyń Emlékkeresztnél, majd a Szent István Király Múzeum Rendházában szerveznek ünnepséget, ahova Fehérvár lengyelországi testvérvárosából, Opole-ból és Opole vajdaságból is érkeznek vendégek.
/ 2026.03.21. 10:55:43 |

A Rác utcában kivégzett ártatlan fehérváriakra emlékeztek

Koszorúzással emlékeztek szombaton délelőtt a Rác utcai Mártírok emlékművénél arra a tizenkettő ártatlan fehérvári polgárra, akiket szovjet katonák gyilkoltak meg 1945. március 22-én. Az esemény gyászmisével zárult, amelyet Pavle Kaplan esperes celebrált.