Közéleti hírek
-
Választás 2026. - Székesfehérváron 60.762-en (82%) szavaztak 18:30-ig
Vasárnap reggel hat órakor megkezdődött a voksolás az ország 10.047 szavazókörében az országgyűlési képviselő-választáson. Este hét óráig mintegy 7,5 millió választópolgárt várnak a magyarországi szavazókörökben az urnákhoz. Székesfehérváron 75 szavazókörben adhatják le szavazatukat a választásra jogosultak, összesen 74.038-an. 18:30-ig 60.762-en szavaztak Fehérváron, ami 82 százalékos részvétel.
2026.04.12. 17:19:00 -
Emléktáblát avattak dr. Ozsvár Zsófia egykori osztályvezető infektológus főorvos tiszteletére
Emléktáblát avattak pénteken dr. Ozsvár Zsófia, a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Infektológiai Osztályának egykori osztályvezető főorvosa tiszteletére. A tábla az új kórházi tömb infektológiai ambulanciáján kapott helyet. Az ünnepségen a kórház vezetői, pályatársak, betegek és családtagok idézték meg dr. Ozsvár Zsófia emlékét.
2026.04.10. 13:22:43 -
Botlatókövek őrzik mától dr. Heller Pál és felesége emlékét a Király soron
Botlóköveket helyeztek el a Király sor 1/c szám előtt dr. Heller Pál és felesége, Heller Pálné tiszteletére. A város egykori neves szülész-nőgyógyász szakorvosa és házastársa a deportálásoktól való félelmükben önkezükkel vetettek véget életüknek. Egykori lakóházuknál a Magyar Zsidó Kulturális Egyesület és Székesfehérvár városának képviselői, valamint a hozzátartozók rótták le kegyeletüket.
2026.04.08. 15:55:36 -
Mintegy 235 millió forintból indul a Seuso-vidék aktív turisztikai fejlesztése Fejér vármegyében
A Seuso-vidék Fejér vármegye egyik új, karakteres aktív turisztikai térségévé válhat. A Fejér Megyei Kerékpáros Sportegyesület által előkészített és támogatást nyert, a Top_Plusz-6.1.4-23 felhíváshoz kapcsolódó projekt célja, hogy a Budapest–Balaton kerékpárút és az EuroVelo 14 nemzetközi útvonal mentén fekvő térség végre élményszerű kínálattal kapcsolódjon be a hazai és nemzetközi aktív turizmus vérkeringésébe.
2026.04.02. 17:35:00 -
„Mi is képesek vagyunk nagyszerű dolgokra” – Kék séta az autizmus világnapjához kapcsolódva
Több mint kétszázan vettek részt az autizmus világnapjához kapcsolódó Kék sétán, amelyet az Arany János EGYMI Autizmussal élők Intézményegységének pedagógusai szerveztek kedden. A Zöldfa téren kora délután kék lufikkal, papírvirággal és festett, kék kövekkel a kézben indultak el a résztvevők és sétálták körbe iskolájukat, majd énekkel, verssel mutatták meg a diákok tehetségüket.
2026.03.31. 16:31:16