Közéleti hírek


/ 2024.06.28. 14:28:01 |

CIVINET – ezúttal Székesfehérváron találkoztak a közlekedési szakemberek

Városunkban tartotta legutóbbi szakmai összejövetelét a Magyar CIVINET. A közlekedési szakemberek a forgalommérésről és annak elemzéséről értekeztek önkormányzati szemszögből, valamint egy elektromos Ikarussal a fehérvári autóbuszgyárba is ellátogattak.
/ 2024.06.28. 12:35:13 |

Eötvös József-emlékplakettet kapott Székesfehérvár Önkormányzata

Eötvös József-emlékplakett kitüntetésben részesítette Székesfehérvár Önkormányzatát a Pedagógusok Szakszervezete a város oktatása és a pedagógusok támogatása érdekében kifejtett, országosan példaértékű, egyedülálló tevékenysége elismeréseként. A díjat Totyik Tamás, a szakszervezet elnöke nyújtotta át dr. Cser-Palkovics András polgármesternek a pénteki Közgyűlésen.
/ 2024.06.28. 12:13:33 |

Közgyűlés - út- és épületfelújításokról, fontos belvárosi szabályozásról is döntöttek

Ünnepi pillanatokkal kezdődött a péntek reggeli közgyűlés: az önkormányzat nevében Fehérvár polgármestere Cser-Palkovics András vehette át a Pedagógusok Szakszervezetének díját, az Eötvös József Emlékplakettet. Ugyancsak az ülés elején mondott köszönetet a város polgármestere a június 9-i választás zökkenőmentes lebonyolításáért, illetve tájékoztatott, hogy 2024. szeptember 30-ig marad hivatalában a jelenlegi testület és október elején lesz az új közgyűlés alakuló ülése.
/ 2024.06.27. 19:12:04 |

Elkötelezettség és szeretet a város iránt – 30 éves a Fehérvári Polgárok Egyesülete

Harmincéves fennállását ünnepelte a Fehérvári Polgárok Egyesülete csütörtökön a Hiemer-házban. A hagyományőrző, gasztronómiai programokat és egyéb városi kezdeményezéseket éltető, szervező közösséget dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte a fehérváriak nevében. Az ünnepség kulturális műsorral folytatódott a Bálteremben.
/ 2024.06.27. 17:08:49 |

Tíz éves az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara

Jubileumi szimpóziumot tartottak az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar alapításának 10. évfordulója alkalmából csütörtökön. A jeles ünnep alkalmából köszöntőkkel, előadásokkal és egy kerekasztal-beszélgetéssel foglalták össze a kar fejlődéstörténetét, amely a székesfehérvári műszaki felsőoktatás jelenét képezi, és érintették az intézmény jövőbeni lehetőségeit is.
/ 2024.06.27. 12:02:27 |

Egyszerre vezetett és szolgált – Szent Lászlóra, a lovagkirályra emlékeztek

László napján a Prohászka ligetben katonai tiszteletadás mellett koszorúzták meg Szent László szobrát a Székesfehérvári Helyőrség ünnepségén. A megemlékezők szóltak arról is, hogy a lovagkirály példakép lett katonái körében, már életében legenda lett az országban, halálát követően pedig csodákat tulajdonítanak neki.
/ 2024.06.26. 16:25:54 |

Semmelweis-napi ünnepségen köszöntötte az egészségügyi dolgozókat Székesfehérvár

Semmelweis-napi ünnepségen köszöntötte az egészségügyben dolgozókat Székesfehérvár Önkormányzata.  A "Székesfehérvár Egészségügyéért" díjat Tóthné dr. Marton Gizella háziorvos és Diósi Józsefné körzeti nővér kapta, emellett többen vettek át egyéb elismeréseket és jubileumi kitüntetéseket.
/ 2024.06.24. 09:43:39 |

Elhunyt Sáringer Károly Príma díjas író és újságíró

Életének 64. esztendejében hosszan tartó súlyos betegséget követően elhunyt Sáringer Károly, a Vasvári Pál Gimnázium egykori diákja, a székesfehérvári úszósport kiválósága, számos könyv szerzője, a Fehérvár Televízió egykori főszerkesztője. 
/ 2024.06.22. 16:34:14 |

Egészségügyi szűrőnap volt a Feketehegy-Szárazréten

Feketehegy-Szárazréten folytatódott a városrészi szűrőnapok sorozata. A Székesfehérvári Egészségfejlesztési Iroda és az Önkormányzat közös egészségmegőrző eseményére ezúttal is nagy volt az érdeklődés. A városrészben élők EKG, kardiológiai, boka-kar index, COPD vizsgálaton és általános állapotfelmérésen is részt vehettek.
/ 2024.06.21. 12:40:50 |

Közös múltból közös jövő – Pálos települések találkoztak Göncön

Immár 12. alkalommal tartottak találkozót azok a települések, akiknek múltja – hosszabb vagy rövidebb időre – összekapcsolódott a Magyar Pálos Renddel. Az idei esztendőben Gönc adott otthont az összejövetelnek, ahol közel százan vettek részt a közösségépítő és a múltbeli értékekre épülő, de a jövőt és a fejlődést szolgáló kezdeményezésekről is szóló programokon. Székesfehérvárt Deák Lajosné tanácsnok képviselte.