-
Újabb intézményvezetők a Városházán
Önkormányzati intézmények ismételten kinevezett vezetőivel találkozott dr. Cser-Palkovics András polgármester szerdán reggel a Városházán. A három vezető – Rábai Ildikó, Zsabka Attila és Juhász Zsófia – státuszának meghosszabbításáról tavaly decemberben döntött városunk Közgyűlése, ennek értelmében mindhárman folytatják eddigi munkájukat.
2026.01.28. -
Két brigád dolgozik folyamatosan a város útjainak kátyúzásán
Már múlt héten elkezdték és jelenleg is folyamatosan kátyúznak a város útjain az ún. zsákos-aszfaltos technológiával. Ez több helyen most ideiglenes megoldás, mert tavasszal meleg aszfaltos technológiával véglegesen javítják meg az úthibákat.
2026.01.27. -
Megalakul a fehérvári csoport
Megalakul a a Banki Károsultak Fogyasztóvédelmi Szövetségének székesfehérvári csoportja szombaton a Civil Központban. A cél, hogy az egyes ügyeket feltérképezzék, hogy megoldási javaslatokat kapjanak a károsultak.
2026.01.28. -
Agrár petíció
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a MAGOSZ tiltakozik a Mercosur-megállapodás ellen. Az európai gazdák számára komoly hátrányt jelent az uniós döntés.
2026.01.27.
Miként készüljenek fel a nyugdíjas évekre a 60 körüliek? – hasznos előadás a WellOSyst programban
Új helyszínen, a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központban folytatódnak az idősek életminőségének javítását célzó program rendezvényei.
November 12-én, kedden 17 órától a 60 körüliek nyugdíjas évekre való felkészüléséről tart előadást Bognár Nándor szupervizor, a Tudatos Nyugdíjas közösség alapítója a Fürdő sori épület Paál István-termében. Az előadó inspiráló kérdésekkel és felvetésekkel segíti majd a nyugdíjas évek előtt állók tudatosságának növelését pénzügyeik és életmódjuk terén is. A belépés ingyenes, de előzetes bejelentkezéshez kötött, amelyet a wellosyst.info@gmail.com címen és a +3630/270-4521-es telefonszámon lehet megtenni.
Az idősek jól-létéért indult WellOSyst program Székesfehérváron a Civil Centrum Közhasznú Alapítvány, a Budapesti Corvinus Egyetem és Székesfehérvár Önkormányzatának együttműködésében valósul meg, a kezdeményezés célja, hogy a nyugdíj előtt állók, valamint a már nyugdíjas emberek életminőségét és a digitális, modern világban való tájékozódását segítsék.
A november 12-i alkalmon túl e hónapban még két előadás várja az érdeklődőket:
– november 19. (kedd) 10.00 – Amit kérnek. De mit visznek? – Kiberfenyegetettség az idősödő korosztály körében
– november 27. (szerda) 10.00 – Feszültség vagy szinergia – Generációk a munkaerőspiacon