-
Teltház a Városi Diákbálon
A Városi Diákbál a Székesfehérváron tanuló középiskolások egyik legnagyobb közösségi eseménye, melyet kilencedik alkalommal rendeztek meg szombaton a Sóstói Stadionban. A több száz fős, teltházas bált Mészáros Attila alpolgármester és Bakonyi Lili Eszter, a Székesfehérvári Diáktanács elnöke nyitották meg.
2026.01.31. -
dr. Gálicz Tibor köszöntése
Fehérvár polgármestere is köszöntötte kilencvenedik születésnapja alkalmából dr. Gálicz Tibor közgazdászt, címzetes főiskolai docenst, a Lánczos-Szekfű Ösztöndíj Közalapítvány alapító kurátorát, aki jelentős szerepet játszott a Kodolányi János Főiskola gazdálkodási képzéseinek elindításában és az oktatásban. Dr. Gálicz Tibor szerető családja körében ünnepelte a születésnapját.
2026.01.31. -
Kátyúzás Fehérváron
Az elmúlt nyolc évben nem nőtt akkora mértékben a kátyúk száma Fehérváron, mint most a nagyobb fagyok után. A Városgondnokság folyamatosan két csapattal dolgozik az úthibák megszüntetésén.
2026.01.30. -
Visszatér a tél?
A napokban markáns fordulatok várhatók időjárásunkban. A meteorológusok szerint egy fokozatosan gyengülő ciklon hatására borult, csapadékos időre készülhetünk, miközben észak felől hideg levegő áramlik a Kárpát-medencébe, ami kisebb havazást is okozhat.
2026.01.30.
Színes diplomás pedagógusokat köszöntöttek a Hiemer-ház báltermében
A Pedagógus Szakszervezet és Székesfehérvár Önkormányzata évek óta megemlékezik a város pedagógusairól. A hagyományok szerint minden év novemberében vehetik át „színes” diplomáikat azok az óvodapedagógusok, tanítók és tanárok, akik 50, 60, 65, 70, 75 éve fejezték be tanulmányaikat és kezdték meg pályafutásukat.
„Félig sem olyan fontos az, amit tanítunk gyerekeinknek, mint az, ahogyan tanítjuk. Amit az iskolában tanultunk, annak legnagyobb részét elfelejtjük, de a hatás, melyet egy jó oktatási rendszer szellemi tehetségeinkre gyakorolt, megmaradt.”
Eötvös József gondolatait idézve köszöntötte az ünnepelteket, egykori munkahelyük vezetőit, valamint a megjelent családtagokat Jámbor Ferencné, a Pedagógusok Szakszervezete Fejér Vármegyei Szervezetének elnöke. Mint mondta, a mai ünnepség lehetőséget ad arra, hogy köszönetet mondjanak a „színes” diplomásoknak a pedagógusszolgálatban eltöltött évekért.
„Boldog lehet az az ember, aki olyan iskolában, olyan pedagógusok keze alatt nevelkedhetett, akikre sok év múltán is jó szívvel gondolhat. Önök nemzedékről nemzedékre tanítottak meg bennünket írni, olvasni, számolni, gondolkozni. Hozzásegítettek minket az emberi eszmélés első pillanataitól kezdve ahhoz, hogy képesek legyünk az életet értelemmel megtölteni, hogy a dolgokat ne csak szemléljük, hanem alkotó, közreműködő részesei is lehessünk. Óriási felelősség volt a szívvel-lélekkel tevékenykedő pedagógusokon, hisz a jövő generációjának tudása, helytállása múlt rajtuk. A mindennapok egyre növekvő felelősségét csak azok voltak képesek vállalni, akik igaz elhivatottsággal és alázattal viseltettek pályájuk iránt. Hálásak vagyunk, hogy nap mint nap féltő, okos szóval, de ha kellett, segítő szigorral bővítették ismereteinket, nyesegették vadhajtásainkat, adtak nekünk biztos tudást és tartást az életben.” – zárta beszédét a szervezet elnöke.
Az ünnepelteket a Zentai Úti Általános Iskola diákjai és pedagógusai köszöntötték. A műsorban az iskola gyermekkara először Fejér megyei népdalcsokrot énekelt Csikós-Árky Brigitta karnagy vezetésével. Ezt követően Ravasz László Kezdetben volt a szeretet című versét Kovácsné Marossy Éva tolmácsolásában hallhatta a közönség. A furulya kamarazenét követően Szabó Magda Hinni című versét szavalta, majd Selmeczi György Millenniumi ódájának harmadik tételét énekelte a kórus.
„Az év sok-sok rendezvénye között szívemnek két legkedvesebb egy tavaszi és egy őszi esemény: májusban a ballagó diákok, november közepén a „színes” diplomás pedagógusok köszöntése.” – hangsúlyozta Székesfehérvár polgármestere.
Dr. Cser-Palkovics András a város közössége nevében fejezte ki háláját, tiszteletét és elismerését az óvodapedagógusok, tanítók és tanárok felé, akik évtizedeken át oktatták, nevelték a város iskoláiban és óvodáiban a gyermekeket. „Köszönet azért, hogy e gyönyörű hivatást vitték egy életen át hittel, szorgalommal.”
A beszédet követően a város polgármestere és a szakszervezet vezetője adta át az arany-, gyémánt-, vas-, rubin- és gránitokleveleket. Az ünnepség zárásaként Mészáros Attila alpolgármester mondott pohárköszöntőt, kifejezve Székesfehérvár háláját az oktató-nevelő munkáért, a 30, 40, 50 éves oktatási intézmények alapításában, majd a fejlesztésekben való szerepvállalásért.