Közéleti hírek
-
Egészségnapra várták a fogyatékkal élőket és családtagjaikat a Viktória Központba
Szombaton délelőtt „Egyenlő esélyekkel az egészségért” címmel nyílt egészségnapra várták a fogyatékkal élőket és családtagjaikat a Viktória Rehabilitációs Központban. Legközelebb szeptember 20-án várják az érdeklődőket az intézménybe a „Korlátok nélkül" elnevezésű toborzó napra.
2018.09.15. 10:30:00 -
Közgyűlés - kiválasztotta a testület a multicsarnok kivitelezőjét is
Pénteken reggel tartotta őszi első ülését Fehérvár képviselő-testülete. A közgyűlés elé került a rendőrség tavalyi beszámolója a város közbiztonsági helyzetéről, szó volt a Vásárhelyi út felújításáról, több kisebb sportegyesületet is támogattak, elindították a Bartók Béla tér teljes közműfelújítását és szó volt a Zöld város programról is. Zárt ülésen döntöttek a képviselők a multifunkcionális csarnok kivitelezőjéről.
2018.09.14. 11:08:09 -
Gyurós Tibor-díjak - Digitális nagykövet lett Székesfehérvár polgármestere
Elismerték a digitális gazdaság és oktatás legkiválóbbjait: a Digitális Oktatás Nagykövete címet dr. Cser-Palkovics Andrásnak, Székesfehérvár polgármesterének ítélték. A Gyurós Tibor-díjak között egy forradalmi rákkutató módszert, mesterséges intelligencia alapú logisztikai megoldást és üzleti intelligenciára specializálódott ügyvezetőt is elismertek.
2018.09.13. 21:33:35 -
Várják a jelentkezőket az első felsőoktatási sportnapra
Első ízben rendezik meg a felsőoktatási sportnapot szeptember 18-án Székesfehérváron. A város egyetemeiről várják a csapatok jelentkezését különféle sportágakban szeptember 17-ig.
2018.09.13. 15:21:58 -
Menő menza a Kodályban - megújul az iskola étterme is
A „Menő menzák” EFOP pályázaton 15 millió forintos uniós támogatását nyert a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI. A pályázat keretében megújulhat az intézmény étterme, valamint az egészséges táplálkozás jegyében egész évben szemléletformáló programok várják a diákokat.
2018.09.13. 13:37:00