Közéleti hírek


/ 2018.09.12. 13:15:00 |

„Panasza van? Segítünk!” - újabb két kiadvány segíti a fogyasztók tájékozódását

A „Panasza van? Segítünk!” sorozat részeként a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) újabb két - sorrendben az ötödik és a hatodik számú - információs füzetet jelentetett meg a fogyasztók naprakész tájékoztatása érdekében. A legújabb fogyasztóvédelmi kiadványokat - amelyek a közműszolgáltató-váltással és a közműcsatlakozással kapcsolatos kérdésekre adnak választ - dr. Tanárki Gábor, a Fejér Megyei Kormányhivatal igazgatója és a MEKH képviselői mutatták be szerdán, a Megyeháza Címertermében.
/ 2018.09.12. 12:18:08 |

A búcsúzás méltóságáért – új halottszállító jármű állt szolgálatba Fehérváron

Szerettünktől való búcsúzás az élet legnehezebb, legfájóbb pillanatai közé tartozik, és hogy ezekben a pillanatokban is biztosíthassák a búcsúzás és az elmúlás méltóságát, a Városgondnokság egy új halottszállító gépjárművet állított szolgálatba.
/ 2018.09.12. 07:58:00 |

Rabszolgasorsra ítélve - szeptember 27-ig látható a vándorkiállítás

A Gulagra hurcolt 700 ezer magyar ember szenvedéstörténetének állít emléket a Terror Háza Múzeum Rabszolgasorsra ítélve című kiállítása, amely szeptember 27-ig Székesfehérváron, a Művészetek Házában látható.
/ 2018.09.11. 12:02:00 |

Egyenlő esélyekkel - mindenki számára nyitott az EsélyKör szombati egészségnapja

Szeptember 15-én, szombaton 9 és 13 óra között „Egyenlő esélyekkel az egészségért” címmel nyílt családi egészségnap lesz a Viktória Rehabilitációs Központban. (Székesfehérvár, Erzsébet utca 20.) Az esélyegyenlőség jegyében és a Székesfehérvári EsélyKör által megvalósuló rendezvényt a Humán Szolgáltató Intézet, a Mozgássérültek Fejér Megyei Egyesülete és Székesfehérvár Önkormányzata is támogatja. Az esemény részleteiről a szervezők számoltak be kedden.
/ 2018.09.11. 07:31:37 |

Nyílt családi egészségnap lesz szombaton a Viktória Rehabilitációs Központban

Egészségnapra várja a családokat szeptember 15-én szombaton reggel 9 órától a Viktória Rehabilitációs Központ. Az egészségnapon csontsűrűség-mérés, mozgásállapot felmérés, tartásszűrés és tanácsadás, valamint csoportos gerinctorna is várja látogatókat.
/ 2018.09.10. 22:12:26 |

Uszoda, Auchan körforgalom, Sóstó - Facebookon tartott fogadóórát Fehérvár polgármestere

Cser-Palkovics András ismét a Facebookon tartott fogadóórát, ahol az uszodával kapcsolatos kérdésre elárulta, hogy ősszel kezdődhet egy 10 sávos, 50 méteres uszoda tervezése a jelenlegi mellett. Szó volt arról is, hogy hamarosan a kormány elé kerül az Auchan körforgalom mielőbbi bővítése, de az igazi megoldást a szintbeli kereszteződés jelentené. Szó volt a Sóstóról, melyről még egy fotót is posztolt a város polgármestere.
/ 2018.09.10. 16:04:16 |

Letették a Baptista Szeretetszolgálat pákozdi logisztikai központjának alapkövét

Ünnepélyes keretek mellett tették le a Baptista Szeretetszolgálat Alapítvány új logisztikai raktárbázisának alapkövét hétfőn, a pákozdi ipari park területén. A zöldmezős beruházás értéke mintegy 354 millió forint, ennek része lesz egy 1700 négyzetméteres raktárépület, valamint az ahhoz csatlakozó irodák és oktatóterem. A programot a Baptista Szeretetszolgálat - a Karitatív Tanács tagjaként - az Európai Regionális Fejlesztési Alap és Magyarország költségvetésének társfinanszírozásában valósítja meg.
/ 2018.09.10. 15:34:30 |

Közszolgáltatásban dolgozók munkáját ismerték el

Az Alapítvány a Székesfehérvári Fogyasztóvédelemért okleveleit a székesfehérvári civil szervezetek és a helyi közösség munkájának önzetlen segítéséért, fejlődésük támogatása elismeréseként kapta Zsabka Attila, Kincses Zsolt Dávid és Schéda Zoltán.
/ 2018.09.10. 07:48:31 |

In memoriam Tóthné Szemes Erzsébet (1947-2018)

Életének 71. évében a napokban elhunyt Tóth Lászlóné Szemes Erzsébet, a Városi Könyvtár címzetes igazgatója, főtanácsosa. Szemes Erzsébet megírta a városi könyvtár történetét is „Könyvtár egy nagy(?) városban (1997-2006)"címmel. Nyugdíjba vonulása után Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzatának közgyűlése címzetes igazgatói címmel ismerte el tevékenységét.
/ 2018.09.09. 19:16:00 |

Polgármesteri online fogadóóra lesz hétfőn délután a Facebookon

Az idei évben immár harmadik online fogadóóráját tartja Székesfehérvár polgármestere 2018. szeptember 10-én, hétfőn 16.00 és 18.00 óra között. Dr. Cser-Palkovics András Facebook-oldalán várja a fehérvári témákban érkező megkereséseket.