Közéleti hírek


/ 2018.11.21. 14:44:35 |

December 2-án lesz az idei jótékonysági futás, január 12-én a jótékonysági estély

Január második szombatján, 2019. január 12-én a VII. Székesfehérvári Jótékonysági Estéllyel köszöntik az új esztendőt Fehérváron. A borárveréssel egybekötött ünnepi esemény 19 órakor kezdődik a MOL Aréna Sóstón. A IV. Adventi Jótékonysági Futás pedig december 2-án vasárnap délelőtt lesz a Várkörúton.
/ 2018.11.21. 13:14:52 |

Az osztatlan közös földtulajdon rendezéséről tanácskoztak a GEO-n

Az osztatlan közös földtulajdon rendezése volt a fő témája annak a földügyi konferenciának, amelynek a Geoinformatikai Intézet adott otthont. Nyitó előadásában Jakab István, a Magyar Országgyűlés alelnöke elmondta, hogy mintegy 2,5 millió embert érint a kérdés Magyarországon és hamarosan lesz olyan jogszabály, amely segíti az áldatlan állapotok megszűntetését. 

/ 2018.11.21. 12:24:16 |

Szakmai konferenciával folytatódott a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Napok

Szakmai nappal folytatódott Székesfehérváron a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Napok egész hetet felölelő programsorozata szerdán, a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. Délelőtt a családok megsegítésének lehetőségeiről és a családi életre nevelés témaköreiben hallhattak előadásokat a konferencia résztvevői, délután pedig három szekcióban folytatódott a szakmai nap programja. 
/ 2018.11.21. 11:17:00 |

Tisztújítás a Fejér Megyei Diákparlamentben - a Városházán ülésezett a testület

Szerdán délelőtt a Városházán ülésezett a Fejér Megyei Diákparlament. Az Oktatási Hivatal Székesfehérvári Pedagógiai Oktatási Központja által szervezett ülés napirendi pontjai között az Országos Diáktanács tagjának beszámolója és tisztújítás is szerepelt.
/ 2018.11.20. 19:10:41 |

Településképi Arculati Kézikönyv - szakmai képeskönyv a város építészetéről

A Városházán mutatták be kedden délután a Székesfehérvár építészetét bemutató szakmai képeskönyvet. A Településképi Arculati Kézikönyv azzal a céllal készült, hogy izgalmas kalandra hívja az olvasót, bemutatva az építészeti arculat múltját és jelenét. A kötet mintegy 250 oldalon számtalan régi és újabb fotóval, képekkel, várossziluettekkel, térképekkel közvetíti a város építészetének jellemző jegyeit, céljait, a jövő alakításának céljából. 
/ 2018.11.20. 16:50:49 |

Húsz éves jubileumot ünnepelt az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület Belvárosi Klubja

Népdalokkal, versekkel és baráti beszélgetésekkel ünnepelte fennállásának 20. évforduóját az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület Belvárosi Klubja. A klubtagok vidám közösséget alkotnak, rendszeresen találkoznak a Hiemer-házban és számos kulturális programon, kiránduláson vesznek részt. 
/ 2018.11.20. 12:11:36 |

Elfogadás-díjakat adtak át Fehérváron a Nevelőszülők Napja alkalmából

A Fejér Megyei Gyermekvédelmi Napok második napja a nevelőszülőknek adott tisztelet és megbecsülés jegyében telt Székesfehérváron, a Tüzér utcai Gyermekvédelmi Központban, ahol kedden három, szolgálatát hosszú ideje végző nevelőszülő, Nagypéterné Sipos Magdolna, Várhegyiné Békési Gyöngyi és Nagy Imréné kaptak Elfogadás-díjat. A díjátadás ünnepélyes pillanatait követően a résztvevők a nevelőszülők mindennapjairól hallhattak előadást.
/ 2018.11.19. 15:35:05 |

A Szociális Munka Napját ünnepelték - Bernáth Károlyné kapta a város elismerését

Székesfehérvár Önkormányzata hagyományosan minden évben köszönti a szociális szféra helyi vezetőit, dolgozóit, és ádja át a Pro Caritate Albae Regiae díjat a Szociális Munka Napján. A város elismerését az idén Bernáth Károlyné, a Székesfehérvár - Vasútvidék Római Katolikus Plébánia Karitász Csoportjának vezetője vehette át.
/ 2018.11.19. 15:09:52 |

Téli útüzemeltetésre váltott a Városgondnokság

Téli útüzemeltetésre váltott a Városgondnokság, ami azt jelenti, hogy készenlétben van az a géppark, amivel szükség esetén el lehet végezni a síkosságmentesítést vagy az utak tisztítását. A hétfői gépszemlén megnézték, hogy megfelelő állapotban vannak-e a járművek, illetve a rendőrség is átvizsgálta nem csak a Városgondnokság saját gépállományát, hanem az alvállalkozókét is.
/ 2018.11.19. 12:00:56 |

Hol ér véget a felelős gondoskodás? - a hajléktalanellátásról Székesfehérváron

Az ellátórendszer igénybevételére bíztatta a hajléktalanokat az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára a Székesfehérvári Kríziskezelő Központban hétfőn, ahol a város polgármesterével és a fehérvári intézmény vezetőjével közösen ismertették azokat a lehetőségeket, amikkel az otthontalan embereket segítik.