Közéleti hírek
-
Tájékoztató a szakképzés megújulásáról Székesfehérváron
A 2020-21-es tanévtől felmenő rendszerben átalakul a szakképzés intézményi szerkezete. A szakképző intézményeknek két típusa lesz, az ötéves technikum és a hároméves szakképző iskola. A technikum a minőségi szakmai oktatás helyszíne, itt érettségi és technikusi szintű szakképzettség szerezhető, ami középvezetői szintű ismereteket biztosít. A szakképző iskolában pedig a harmadik év végén a tanulók szakképzettséget szerezhetnek.
2020.01.21. 12:23:49 -
Folytatja tevékenységét a Fejér Megyei Civil Információs Centrum a Fejér Megyei Önkormányzat együttműködésével
A következő három évben is az Echo Innovációs Műhely látja el Fejér megyében a Civil Információs Centrum feladatait a Miniszterelnökséget vezető miniszter döntése alapján. A közhasznú egyesület szoros partnerségben dolgozik a Fejér Megyei Önkormányzattal a megye fejlesztésén.
2020.01.21. 10:53:40 -
Vendéglátóhelyek éjszakai nyitva tartása és parkolás - lakossági fórum a Belvárosban
Megtelt a Városháza Díszterme hétfőn este azon a lakossági fórumon, melyet a belvárosi lakóknak tartottak. Jórészt két régóta visszatérő témája volt az összejövetelnek: az egyik a vendéglátóhelyek nyitvatartása, a másik pedig a parkolás és a behajtás a kiemelt várakozási övezetbe. A képviselő testület pénteken dönt a céges személyautókra adható kedvezményes éves parkolóbérletekről.
2020.01.20. 21:19:23 -
A Wannsee konferencia 78. évfordulóján emlékeztek a holokauszt áldozataira
A zsidókérdés végső megoldását tárgyaló wannsee-i konferenciára emlékeztek hétfőn délután kövek elhelyezésével és mécsesekkel Székesfehérvár Belvárosában, a Zsinagóga-emlékműnél. A megemlékezés után a Cinema Cityben levetítették A létezés eufóriája című filmet. Az eseményt a Tarsoly Ifjúságért Egyesület, a Raoul Wallenberg Egyesület és a Székesfehérvári Zsidó Hitközség együtt szervezte, műsort adtak a Vasvári Pál Gimnázium diákjai.
2020.01.20. 19:36:12 -
Székesfehérvári delegáció járt Biograd na Moruban
Biograd na Moru horvát város meghívására székesfehérvári delegáció járt Dalmáciában. Lehrner Zsolt alpolgármester részt vett a város ünnepi közgyűlésén, ahol köszöntőjében gratulált és sok sikert kívánt Horvátország Európai uniós elnökségéhez és kiemelte, hogy a Dalmát tengerpart egyik békés gyöngyszeme Biograd, melyet nem csak nyáron de az őszi-téli időszakban is érdemes felkeresni.
2020.01.20. 14:01:26