Közéleti hírek
-
Újra a diákok fővárosa lesz Fehérvár - három napig ülésezik az Országos Diákparlament
2020-ban ismét Székesfehérvár ad otthont az Országos Diákparlamentnek. A január 31-e és február 2-a között megrendezett üléseken fontos témákat beszélnek meg a fiatalok és legitim lehetőségük nyílik arra, hogy oktatási kérdésekben egyeztessenek a kormányzattal.
2020.01.29. 11:37:32 -
Elkezdte a Városgondnokság a tél végi metszést Székesfehérváron
A Városgondnokság szakemberei már elkezdték a bokrok-fák metszését a város közterületein. Fontos célja a vegetációs időszak előtti metszéseknek, hogy a közterületeken lévő növények egységes képet adjanak majd. A metszések után tavasz elején tovább folytatódnak a faültetések Székesfehérváron. Nagy törzsméretű 20-25cm kerületű fákat ültetnek városszerte.
2020.01.29. 10:53:13 -
Adományokkal segítették Vimmer Gergő mozgássérült művész munkáját
Vimmer Gergely gyerekkora óta él fogyatékkal, az influenza A-vírusa következtében épült le a teste. Hosszú ideje már, hogy beszélni sem tud, táblagépen kommunikál a külvilággal. Legfontosabb kifejező eszköze a művészet; szőtteseit már a Királykút Emlékházban és A Szabadművelődés Házában is megismerhette a közönség. A fiatal alkotó kedden pénz,- és a munkájához szükséges fonaladományban részesült.
2020.01.28. 18:02:00 -
Civil álláspont Fehérvár Közgyűlésének pénteken meghozott döntéseiről
A Válasz önkormányzati képviselője, a városfejlesztési ügyek tanácsnoka kedden sajtótájékoztatón ismertette álláspontját Székesfehérvár Közgyűlésének pénteken meghozott döntéseiről a Hiemer-házban. „Fontosnak tartom megjegyezni, hogy jól előkészített közgyűlési anyagokat kaptunk, amelyekkel lehetett azonosulni, ezért támogattam azokat.” - emelte ki Juhász László.
2020.01.28. 16:05:09 -
„Isten valóságosan adja önmagát" - Hodász András, egyetemi lelkész előadása szerdán
Január 29-én, szerdán 17:30 órakor kezdődik Hodász András, teológus, a Budapest-Angyalföld plébánia plébániai kormányzója, egyetemi lelkész „Isten valóságosan adja önmagát" című előadása a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. Az előadás egyben felkészülés a szeptemberi Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra. A belépés díjtalan.
2020.01.28. 11:58:00
Háttérbeszélgetés költségvetés előtt - kiemelkedően teljesít a Fehérvári gazdaság
A másik becsülete - folytatódik A lélek iskolája
Január 28-án kedden 16.30-tól folytatódik A lélek iskolája - gondolatok a keresztény életről címmel szervezett hitéleti programsorozat a Fehérvári Civil Központban. Az előadást Tornyai Gábor katolikus plébános tartja, elmélkedésének témája: A másik becsülete.