Közéleti hírek


/ 2020.05.25. 07:38:00 |

Idén is megemlékeznek a békefenntartókról a pákozdi Katonai Emlékparkban

A békefenntartók napján, május 29-én pénteken 11 órakor a járványügyi szabályok betartásával emlékeznek a pákozdi Katonai Emlékparkban. A szervezők azt kérik, hogy aki arra jár, egy szál virággal, egy mécses gyújtásával emlékezz meg azokról a békefenntartókról akik a legdrágábbat, az életüket adták a békéért.
/ 2020.05.24. 14:17:53 |

...én veletek vagyok mindennap a világ végéig! - szabadtéri szentmise az Öreghegyen

Szabadtéri szentmisét tartottak az Öreghegyen Urunk mennybemenetelének ünnepén. Jézus Krisztus mennybemenetelének ünnepe igaz csütörtökre esik, amely a húsvétvasárnap utáni 39. nap, de általában a hívek ezt vasárnap tartják.
/ 2020.05.24. 13:05:00 |

Hálaadó szentmisét celebrált Spányi Antal, püspök vasárnap a Szent Imre templomban

Húsvét 7. vasárnapján, Urunk mennybemenetelének ünnepén, székesfehérvári püspökké beiktatásának 17. évfordulóján Te Deumot, (hálaadó szentmisét) celebrált Spányi Antal a Szent Imre templomban. Az eseményen részt vett Fehérvár polgármestere is, közreműködött Wasztl János, karnagy, valamint az Alba Regia Szimfonikus Zenekar tagjai.
/ 2020.05.23. 20:17:59 |

Szabadtéri szentmise lesz az Öreghegyen vasárnap 10:30-tól

A járványügyi helyzet lehetőséget ad a Székesfehérvári Egyházmegyében is arra, hogy a hívek részvételével szentmisék tartsanakA Székesfehérvár-Öreghegy Római Katolikus Plébánián úgy döntöttek, hogy a Béla úti temető előtti területen szabadtéren tartják vasárnap 10:30-tól. 
/ 2020.05.23. 08:57:27 |

Európai Kutatók Éjszakája - az Óbudai Egyetem is szervező lesz

Az Óbudai Egyetem az őszi Európai Kutatók Éjszakája programsorozat magyarországi eseményeinek szervezői közé került az év elején beadott konzorciumi pályázat alapján. A rendezvényt kezdeményező és részben finanszírozó Európai Bizottság a járvány miatt úgy döntött, hogy az eseményt idén a megszokott szeptember végi időpont helyett egész Európában november 27-én és 28-án rendezik meg.
/ 2020.05.22. 14:51:16 |

Összefogással valósult meg Fehérváron a mentők kocsifertőtlenítő-állomása

Székesfehérvár Önkormányzatának támogatásával készült el a Mentőállomás mellett az a mentesítő zóna, ahol a mentőautók fertőtlenítése történik. A megvalósításhoz a Videoton RBD szurkolói csoportja is hozzájárult, akik különleges, címeres maszkok gyártásából és eladásából származó bevétellel segítettek.
/ 2020.05.22. 12:04:47 |

Pünkösdre készülve-a Szentlélekről lesz szó a fehérvári reformátusok online alkalmán

Május 22-én, pénteken 18 órakor "Tabuk nélkül online alkalom" lesz a Székesfehérvári Reformátusok YouTube-csatornáján, ahol pünkösdre készülve a Szentlélekről lesz szó. Szeretettel várnak mindenkit.
/ 2020.05.22. 07:57:09 |

Rendkívüli záróvizsgát rendez augusztus végén a Kodolányi

A Kodolányi János Egyetemen mentőövet nyújtanak azoknak a hallgatóknak, akik még nem záróvizsgáztak, mégis élni kívánnak a nyelvvizsgamentességgel. A záróvizsgára május 31-ig lehet jelentkezni, a szakdolgozat leadási határideje július 31.

/ 2020.05.21. 12:55:09 |

Május 23-tól a vasárnapi szentmiséken is részt vehetnek a hívek a Székesfehérvári Egyházmegyében

A Kormány tovább folytatja a járványügyi rendelkezések országos enyhítését. A járványügyi helyzet lehetőséget ad a Székesfehérvári Egyházmegyében is arra, hogy május 23. napjától engedélyt adjak a vasár- és ünnepnapi (és a hétköznapi) szentmisék hívek részvételével való templomi bemutatására. - írta csütörtökön kelt járványügyi rendelkezésében Spányi Antal, püspök.
/ 2020.05.21. 11:07:00 |

Megnyílt a templomkapu, de folytatódnak az online közvetítések az evangélikusoknál

A Székesfehérvári Evangélikus Egyházközség elnöksége - a püspöki pásztorlevél ajánlását figyelembe véve - az alábbi rendelkezéseket hozta május 20-án, szerdán: Fehérváron az istentiszteleteinket online módon tartjuk, míg erre vonatkozóan más rendelkezés nem születik. A templomainkat azonban megnyitjuk azok előtt, akik felmérve a helyzetet, mégis szeretnének istentiszteleteinken részt venni.