Az Óbudai, a Corvinus és a Kodolányi is több szakra várja a jelentkezőket augusztus 9-ig

Pótfelvételi lehetőségeket kínál a 2020/2021-es tanévre a BCE Székesfehérvári Campusa, az ÓE Alba Regia Műszaki Kara és a Kodolányi János Egyetem. Idén először az alapképzések esetében államilag finanszírozott helyekre is pályázhatnak a hallgatójelöltek.
2020.08.05. 11:02 |
Az Óbudai, a Corvinus és a Kodolányi is több szakra várja a jelentkezőket augusztus 9-ig

A székesfehérvári képzésekre augusztus 9-ig, a www.felvi.hu honlapon elérhető elektronikus felvételi rendszeren keresztül lehet jelentkezni.

Azok, akik nem jelentkeztek felsőoktatásba, vagy egyetlen megjelölt szakra sem nyertek felvételt, a 2020/2021-es tanévre pótfelvételivel jelentkezhetnek a székesfehérvári képzésekre, legkésőbb augusztus 9-ig. Idén először az alapképzések esetében államilag finanszírozott helyekre is pályázhatnak a hallgatójelöltek a költségtérítéses képzések mellett; ez a BCE és az ÓE helyi kínálatát érinti.

A Budapesti Corvinus Egyetem Székesfehérvári Campusán a gazdálkodási és menedzsment, a pénzügy és számvitel, valamint turizmus-vendéglátás szakokra várnak hallgatókat.

Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karán a nappali alapképzések között földmérő és földrendező mérnöki, gépészmérnöki, mérnökinformatikus, műszaki menedzser, továbbá földmérő és földrendező mérnöki szakokra lehet jelentkezni. A felsőoktatási szakképzésre mérnökinformatikus jelölteket várnak, valamint mérnökinformatikus mesterképzésre is hirdettek felvételt.

A Kodolányi János Egyetem képzései közül több előadó-művészeti szakra, ezenkívül emberi erőforrások, szociális munka, turizmus-vendéglátás, gazdálkodási és menedzsment és közösségszervezés szakokra is várnak jelentkezőket.

A pótfelvételiről szóló legfrissebb információk a
https://www.felvi.hu/felveteli/jelentkezes/aktualis/20P_meghirdetes oldalon találhatóak. Jelentkezni kizárólag az elektronikus felvételi rendszeren keresztül lehet.

Közélet

  1. Gyógyulás egy nap alatt

    A Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktatókórházban 2021. óta működik Egynapos Sebészeti Centrum. A részleget félig állami, félig pedig alapítványi forrásból hozták létre. A Fehérvár Televízió Közösen a gyógyításért Fejérben című adventi sorozatának második részében bemutatja a részleget és az is kiderül a magazinból, kik és hogyan vehetik igénybe az egynapos sebészeti eljárásokat.

    2025.12.03.
  2. Emlékdiplomás tanárok köszöntése

    Nyugdíjas pedagógusok vehették át emlékdiplomájukat kedden a Hiemer-házban. Székesfehérvár városának hagyományos ünnepségén arany-, gyémánt-, vas- és rubinokleveleket adtak át a pedagógusi életpálya megbecsüléseként. A város közössége nevében dr. Cser-Palkovics András polgármester és Mészáros Attila alpolgármester fejezte ki köszönetét.

    2025.12.02.
  3. Vállalkozásismereti roadshow Fehérváron

    Vállalkozásismereti roadshownak adott otthont az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara. A rendezvényt Varga-Bajusz Veronika, felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, valamint a fiatalokért felelős államtitkár nyitotta meg.

    2025.12.04.
  4. Finisben a csomópont átépítése

    Gyakorlatilag elkészült, és már csak néhány útburkolati jel felfestése van hátra a Horvát István utca és a Hosszúsétatér kereszteződésének kapacitásbővítő átépítéséből. Várhatóan a jövő hét elejétől lép életbe az új közlekedési rend a csomópontban.

    2025.12.04.