Közéleti hírek
-
Egy testvériség megerősítése: fehérvári delegáció Schwäbisch Gmündben
Székesfehérvár és a Baden-württembergi Schwäbisch Gmünd 31 évvel ezelőtt, 1991-ben írták alá testvérvárosi szerződésüket. Hétvégén Székesfehérvár képviseletében Lehrner Zsolt alpolgármester és Schwäbisch Gmünd főpolgármestere, Richard Arnold írták alá a két település közötti testvérvárosi szerződés megerősítését. A városok közötti kapcsolat azóta is virágzik, számos kulturális, turisztikai és tudáscsere-program valósult meg három évtized alatt.
2022.07.12. 14:52:35 -
Elkezdődött a XXXII. Kandó Nyári Egyetem Székesfehérváron
Harminckettedik alkalommal találkoznak Székesfehérváron a határon túli magyar mérnök és informatikus hallgatók a Kandó Kálmán Nyári Egyetemen, amelyet idén is megrendeztek az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karán. A nyári egyetem szakmai előadásokból, csoportban végzett projektfeladatból, szakmai kirándulásból áll, amelyet jó hangulatú csoportban élvezhetnek a hallgatók.
2022.07.12. 12:16:43 -
Így tud közlekedni a kórházon belül - jól halad az új belgyógyászati tömb építése
Látványos szakaszához érkezett a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház új belgyógyászati tömbjének építése. A bontási munkálatok befejeződtek, hamarosan indulhat az új belgyógyászati tömb alapozása - mutatjuk, a következő időszakban, hogy tud majd közlekedni a kórház területén belül.
2022.07.12. 07:04:00 -
Birtokba vették a gyerekek a teljesen megújult Mancz János Mini Bölcsődét
Birtokba vették július 4-től a gyerekek és a dolgozók a Mancz János Mini Bölcsődét a Rákóczi utcában. A korábbi Nyitnikék Bölcsőde költözött ide, a Mancz Óvoda helyére, ahol megújult, barátságos épületben és udvaron, új eszközökkel működik tovább. Az intézményt sajtónyilvános bejáráson nézte meg dr. Cser-Palkovics András polgármester és Mészáros Attila alpolgármester.
2022.07.11. 13:33:12 -
Változott a fehérvári oltópont nyitvatartása és helyszíne
Megváltozott július 4-től a székesfehérvári oltópont nyitvatartása és helyszíne. Péntek délutánonként van lehetőség a COVID elleni vakcina beadatására a Seregélyesi út 3. szám alatt, a Szent György Kórház Infektológia ambulanciáján.
2022.07.11. 10:00:37