Hírek


/ 2024.03.10. 08:31:28 |

Ünnepi programok Március 15-én Székesfehérváron

Idén is fehérvári fiatalok, ezúttal a Kodolányi János Gimnázium diákjai elevenítik meg 1848 tavaszát: az ő ünnepi műsorukkal emlékezik a város a forradalom és szabadságharc hőseire. A forradalmat női szemmel bemutató produkciót két alkalommal is láthatják majd az ünneplők a Városház téren március 15-én; az ünnepi események másik helyszíne pedig a Zichy liget lesz.
/ 2024.03.09. 19:12:49 |

A vese világnapja - megfelelő életmód és étrend az egészséges vesékért

Ismeretterjesztő programmal kapcsolódott a vese világnapjához a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház. Dr. Zakar Gábor nefrológus főorvos tartott előadást a dialízisközpontban. Az idei világnap központi témája, hogy egyenlő esélyeket és optimális gyógyszeres kezelést biztosítsanak mindenkinek a vesék egészsége érdekében.
/ 2024.03.09. 14:56:10 |

Mindenhol összetartozunk! – Székesfehérváron rendezték a Ciszterencia országos találkozót

Székesfehérvár volt a házigazdája a 2024-es Ciszterenciának, ami a ciszterci öregdiákok és tanáraik legnagyobb, országos közösségi eseménye. A találkozón mintegy kétszázan vettek részt a helyi Ciszterci Szent István Gimnáziumból, valamint Budáról, Pécsről és Egerből. 
/ 2024.03.09. 14:49:09 |

Több mint százan vettek részt a nyílt nőgyógyászati szűrőnapon

Szombaton volt a nyílt nőgyógyászati szűrőnap a Család- és Nővédelmi Központban. A vizsgálatokra több mint száz hölgy jelentkezett, az időpontok fél nap alatt beteltek. Dr. Gyuranecz Miklós szerint örvendetes a mostani magas részvételi arány, ami azt mutatja, hogy a nők egyre többet törődnek az egészségükkel.
/ 2024.03.09. 10:08:00 |

Buszokat indít az Önkormányzat az Alba Aréna megnyitójára és a másnapi mérkőzésre

Április 19-én hivatalosan is megnyílik az Alba Aréna, Székesfehérvár új, multifunkcionális sportcsarnoka. A nagyszabású eseményre minden jegy elkelt, így mindkét napon 6000-en szurkolnak majd a magyar válogatottnak. Annak érdekében, hogy a szurkolók kényelmesen kijuthassanak az arénához, az Önkormányzat buszokat indít.
/ 2024.03.09. 07:23:00 |

Nem sikerült a győzelem - a Pustertal egyenlített a párharcban

A Hydro Fehérvár AV19 második idegenbeli mérkőzését is elveszítette a HC Pustertal Wölfe brunicói otthonában, így az olasz csapat 2-2-re egyenlített az osztrák jégkorongliga negyeddöntőjében az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban.
HC Pustertal Wölfe - Hydro Fehérvár AV19 2-1 (0-0, 1-1, 1-0)
/ 2024.03.08. 20:41:19 |

Székesfehérvári tenisztorna - Thiem és Gasquet mellett öt magyar a főtáblán

A korábbi top 10-es Dominic Thiem és Richard Gasquet mellett öt magyar kapott helyet a jövő heti, székesfehérvári challenger-tenisztorna főtábláján. A nemzetközi fedett pályás idény egyetlen salakos challenger-versenyének csütörtöki sajtótájékoztatóján Sütő Csilla főtitkár kiemelte, a szövetség (MTSZ) célja az, hogy minél több hazai játékos megmutathassa magát az év legnagyobb magyarországi férfi viadalán.
/ 2024.03.08. 20:33:02 |

"A lányok angyalok..." - Nőnapi ajándékkoncert a színház előtt

Keller János, a Vörösmarty Színház művésze köszöntötte a hölgyeket március 8-án délután a Vörösmarty Színház előtt egy fergeteges zenés műsorral. Számos sláger csendült fel, többek között a márciusban bemutatásra kerülő "Volt egy fiú..." - Szécsi Pál 80 című előadásból is.
/ 2024.03.08. 20:15:21 |

Az Egyesült Arab Emírségek nagykövete látogatott Székesfehérvárra

Péntek délután Saud Hamad Al Shamsi, az Egyesült Arab Emírségek magyarországi nagykövete tett látogatást Székesfehérváron. A nagykövetet dr. Cser-Palkovics András polgármester és Lehrner Zsolt alpolgármester fogadták, akik a város nevezetességei mellett az Alba Innovár Digitális Élményközpontot is bemutatták.
/ 2024.03.08. 14:10:26 |

Nőnapi köszöntés a kórházban - az Alba kosarasai vittek virágot

Nőnap alkalmából köszöntötte a Szent György Kórház Sebészeti Osztályának hölgy tagjait az Arconic-Alba Fehérvár csapata. A kosarasok virágait Psóra Krisztina, az osztály Év Elhivatott Fiatal Szakdolgozója díjjal kitüntetett munkatársa vette át. A köszöntésre szimbolikus helyen, a Kossuth Zsuzsannát, az ország első főápolóját ábrázoló szobornál került sor.