-
Boggie Christmas koncert
Különleges karácsonyi koncertélményre várja a zeneszeretőket Boggie, aki a legismertebb ünnepi dallamok mellett saját dalaiból is hoz egy csokrot a december 20-i fehérvári fellépésére.
2025.12.17. -
Mézeskalácsos táncos est szépkorúaknak
A régi szép idők dallamai várják a Felsővárosi Közösségi Házban december 20-án rendezendő táncos est résztvevőit. A szépkorúaknak szervezett eseményre minden táncoslábút várnak a szervezők!
2025.12.17. -
A Frim Jakab otthon karácsonya
Szerdán délelőtt karácsonyi műsorral kedveskedtek családtagjaiknak a Frim Jakab Képességfejlesztő Szakosított Otthon dolgozói és ellátottjai, akik a szívet melengető verses, zenés és táncos műsor után a saját maguk által készített ajándékokkal lepték meg vendégeiket.
2025.12.17. -
Élmény a legkisebbeknek!
December 20-án szombaton 10 órától a Kezeslábas Társulat varázslatos előadása elhozza a bábok, a zene, a mondókák és a színház mesés világát! Kutyus, cicus és sok más kedves állat kel életre a szemünk előtt.
2025.12.17.
Vásári forgatag koncertekkel, ólomkatona-öntéssel és színes programokkal a Béke téren
Színes vásári forgatag fogadta a Béke téri piknikre érkezőket: a Betyár tanya népi játszótéren rengeteg régi, ma már kevésbé ismert népi játék várta, hogy újra felfedezzék őket.
Többek között bögre- és kalapdobáló, golyólabirintus, ördögvilla, libafutam, gesztenyecsúzlizda, kosaras körhinta, zoknimosoda és mozsárágyú csalogatta játékra a gyerekeket és a játékos kedvű felnőtteket.
A rendezvényre dr. Cser-Palkovics András polgármester és Molnár Tamás önkormányzati képviselő is ellátogatott.
Hamarosan süteményillat szállt a tér felett: Madarász Ildikó, a vidék háziasszonya az édes kelttészták egyszerű és változatos elkészítéséről tartott látványos és ízletes bemutatót. Különféle briósok, fonott kalácsok születtek a délután során, ezeket a résztvevők közösen fogyasztották el.
Ólomkatona-öntés és vászontáska-készítés várta az ügyes kezűeket a tér egy másik szegletében – sokan választották ezeket a kézműves foglalkozásokat vasárnap délutáni időtöltésnek.
A színpadi programot bábjáték nyitotta: a Kabóca Bábszínház a Csókolom, hol a víz? című előadást hozta el a rendezvényre. Váradi Eszter Sára és Keller János, a Vörösmarty Színház színművészei örökzöldekből kötöttek egy csokrot, az ismerős dalokat sokan énekelték együtt velük. A Pitypang Zenekar családi koncertjébe is bekapcsolódott a közönség, legalábbis annak fiatalabb része, akik kívülről fújták a gyerekzenekar slágereit, és végigtáncolták az egész koncertet.
A rendezvényt az Alba Regia Alapfokú Művészeti Iskola Junior csoportja zárta. A Sipos Dániel és Palánki Réka vezetésével működő csoport előbb néptáncbemutatót tartott, majd az ifjú táncosok táncházba invitálták a jelenlévőket: különböző körtáncok alaplépéseivel ismertették meg a táncos lábúakat.