Hírek


/ 2004.04.30. 09:53:15 |

Fűtőerőmű, zárszámadás, Esélyek Háza - döntött a közgyűlés

 Nyílt közbeszerzési eljárást indít az önkormányzat a távhőszolgáltatás energetikai fejlesztésére. Az esélyegyenlőséggel foglalkozó civil szervezetek összefogására egy közös intézményt (Esélyek Háza) hoz létre Székesfehérvár és Fejér megye önkormányzata. A város 2003. évi zárszámadását is elfogadta csütörtökön a közgyűlés.

/ 2004.04.29. 23:36:36 |

A csillagvizsgálóból is figyelhetjük a jövő keddi holdfogyatkozást

 A következő hetekben több látványos és érdekes égi jelenségekben lehet részünk. Rövidesen teljes holdfogyatkozásban gyönyörködhetünk, a hónap közepén szabad szemes üstököst figyelhetünk meg, június elején pedig a Vénusz bolygó vonul át a Nap előtt.
/ 2004.04.29. 22:37:21 |

Táncos, családi programok a Vidámparkban szombaton

 Itt van május elseje, igaz hogy az idei évben az EU csatlakozás felforgatta a hagyományos programokat, ami nem negatív értelemben fogható fel, hiszen a város három pontján ünnepelhetjük az uniós csatlakozást, illetve a munka ünnepét. Idén a főprogramok először a Városház téren és a Zichy Liget területén zajlanak, de a megszokott vidámparki buli sem marad el. A látogatók hagyományos családi programokon vehetnek részt.

/ 2004.04.29. 21:17:20 |

A Parmalat marad a dolgozók egy része megy

 A dolgozók egyharmadát elbocsátják a székesfehérvári Parmalat üzemből. A fehérvári Parmalat ismét meg kívánja találni régi helyét a piacon, hiszen a nagykereskedelmi láncokban megmaradtak a termékei, ha szűkösebb helyen is. Ehhez azonban új szervezeti struktúrát kellett kidolgozni – mondta Somogyi Ferenc felszámolóbiztos, aki csütörtök délután jelentette be a cég dolgozóinak, hogy új vezérigazgató, valamint új gazdasági- és kereskedelmi igazgató áll a tejfeldolgozó üzem élére.
/ 2004.04.29. 20:18:33 |

Interjú Székesfehérvár polgármesterével az EU csatlakozás kapcsán

 Székesfehérvár történelmi múltja, meghatározó szerepe szerint ugyan mindig is Európa része volt, de az uniós csatlakozás a város számára is újabb fellendülést hoz: az önkormányzat célja a város gazdasági erőcentrum szerepének megtartása, az infrastruktúra fejlesztése, a lakáshelyzet további javítása, az oktatás sokszínűvé tétele annak érdekében, hogy az itt élők, fiatalok és idősebbek egyaránt külön-külön is úgy érezzék, hogy nemcsak az ország, a város, de ők maguk is csatlakoztak Európához. Ezzel a gondolattal kell együttműködnünk minden, a városban élő és dolgozó emberrel - fogalmazott a lapunknak adott interjúban Warvasovszky Tihamér polgármester.

/ 2004.04.29. 18:20:38 |

Távírda utcai rendelőintézet, Petőfi park, Nemzetközi Filmfesztivál a Közgyűlés határozatai között

 Megvásárolná a Távírda utcai rendelőintézet egy részét Székesfehérvár önkormányzata. Az erről szóló szándéknyilatkozatot a város közgyűlése csütörtökön elfogadta. Bővítik a Seregélyesi úti inkubátorházat. Petőfi parknak nevezi el az önkormányzat a buszpályaudvarral szemközti zöld területet. Nemzetközi filmfesztiválnak adhat otthont a közeljövőben Alba Regia. A közgyűlés a székesfehérvári diákok nyári táborozásának részvételi díjait is megállapította.
/ 2004.04.29. 12:58:15 |

A megye déli része óriási lehetőségek előtt áll -interjú Szabó Gáborral az EU csatlakozás kapcsán

 Versenyképesebb lesz Magyarország, illetve egy fejlődési kényszerbe is belekerülünk -mondja Szabó Gábor a Fejér Megyi Közgyűlés elnöke. Úgy látja stabilizálódni fog a jelenlegi közigazgatási rendszer és valószínűleg hosszabb távon olyan irányba fog eltolódni, hogy az egyes településeknek a döntési súlya kisebb lesz, ez feljebb kerül a kistérségi szintre, a megyei szinten a szolgáltató, koordináló szerepkör marad, a fejlesztési ügyek pedig a régióban maradnak. Ez azonban nem egyik napról a másikra fog történni.

/ 2004.04.29. 12:54:46 |

Májusban alapít közös társaságot Székesfehérvár a repülőtér iránt érdeklődő angol céggel

 Május közepén közös társaság létrehozását tervezi Székesfehérvár Önkormányzata és a PlaneStation csoport a börgöndi repülőtér hasznosításának ügyében. A Ferihegyi Repülőtéren tartott sajtótájékoztatón elhangzott, hogy négy év múlva működő reptér lesz a város D-i részén. Elkészültek már a zajhatásról szóló tervek is, ugyanis  nem lehet 55db-nél nagyobb zaj a környező településeken. Az építkezés várhatóan két év múlva kezdődik.

/ 2004.04.29. 12:52:25 |

A város ipara már régebben elkezdte a felkészülést -interjú dr Tóth Ferenccel az AIZ ügyvezetőjével

 A székesfehérvári Alba Ipari Zóna (AIZ) 11 éve működik, azóta dinamikus fejlődésen ment keresztül, jelenleg pedig olyan vállalkozások telepedtek ide, mint a Karsai Rt, a Nimbusz kft., a Lidl -ez utóbbi 31 ezer négyzetméteres logisztikai központját építi a városban, de a középvállalkozói réteg is szép számmal képviselteti magát. Az itt otthonra lelő 33 cégből 27 hazai vállalkozás. Az Alba Ipari Zóna és a Regionális Vállalkozásfejlesztési Alapítvány ügyvezető igazgatója Dr. Tóth Ferenc a rendszerváltás óta azon dolgozik, hogy a hazai vállalkozások sikerét-, illetve a város életét meghatározó cégek letelepedését elősegítse Székesfehérváron. Az EU csatlakozás alkalmából készítettünk interjút az üzletemberrel.

/ 2004.04.29. 12:09:22 |

A Fórum vendége volt Kenyeres Fanni, a Cornexi-Alcoa játékosa

Április 29-én 14 órától a fórum vendége volt Kenyeres Fanni, a Cornexi-Alcoa játékosa. A beérkezett kérdésekre adott válaszok a "Sport" - "Kézilabda" - "Cornexi-Alcoa" rovatban olvashatóak.