Az Albacomp nyerte az LG Kupát

Az Albacomp férfi kosárlabda csapata nyerte az LG Kupát, miután az utolsó mérkőzésen 104-85-re verte a német Braunschweig együttesét. A második a Kecskemét, harmadik a Braunschweig, míg a negyedik a szintén német Kalsruhe lett. A torna legjobb játékosának a fehérvári Jermaine Spivey-t választották. A fehérváriak pénteken már a bajnokság első fordulójában a Pécs ellen lépnek pályára Székesfehérváron.

2004.10.17. 14:22 |

A délelőtti mérkőzésen a Kecskemét hosszabbítás után 109-104-re verte a Kalsruhe-t, így amennyiben az Albacomp legyőzi a másik német gárdát, akkor a fehérváriak tartják itthon a kupát. Nos ez sikerült, hiszen Farkas Sándor gárdája 19 ponttal győzött.

A mérkőzés 5-0-s vendég vezetéssel indult, majd Citskovskis triplájával egyenlítettek a hazaiak. A németek azonban ismét vezettek, az Albacompnál először a 7. percben volt az előny, ekkor 17-15 volt az állás. Ezt a negyedet végül 2 ponttal, 26-22-re nyerték Góbiék. A második negyedet Spivey triplája nyitotta, és a negyed végéig sikerült tartani a 7-8 pontos előnyt. A félidőben így 52-44 volt az állás. A harmadik játékrészben hullámzott az eredmény és a játék is, hiszen a negyed közepén kiharcolt 14 pontos vezetésból a 10. perc végére csak 10 maradt (68-58). Az utolsó negyedben már kevesebb energiát fordítottak a csapatok a védekezésre, a fehérváriak pedig eredményesebben játszottak, így végül megérdemelten győztek 19 ponttal.

A tornát tehát az Albacomp nyerte a Kecskemét a Braunschweig és a Kalsruhe előtt. A fehérváriak pénteken már a bajnokság első fordulójában a Pécs ellen lépnek pályára Székesfehérváron.