-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Az idei évben 60 milliós támogatást adott a civileknek a város
Az idei évben a székesfehérvári civil szervezetek mintegy 60 millió forintos direkt támogatásban részesültek a város költségvetéséből. Négy alap áll rendelkezésükre a támogatások eléréséhez, illetve ebben az esztendőben a Nemzeti Civil Alapprogramból is jelentős támogatást sikerült elérnie a város civileinek. A Civil Alap terhére, pedig ezen a héten folyósítja az önkormányzat a megítélt támogatásokat.
Az idei évben a város civil szervezetei mintegy 60 millió forintos direkt támogatásban részesültek a város költségvetéséből. Négy alap áll rendelkezésükre a támogatások eléréséhez, illetve ebben az esztendőben a Nemzeti Civil Alapprogramból is jelentős támogatást sikerült elérnie a civileknek. A városi Civil Alap terhére, pedig ezen a héten folyósítja az önkormányzat a megítélt támogatásokat.
Az idei évben négy forrás volt elérhető a civil szervezeteknek Székesfehérváron. Volt egy 35 millió forintos bizottsági keret, egy 9 millió forintos Civil alap, egy 7 millió forintos ifjúsági alap, illetve a képviselői keretekből is történtek felajánlások a civileknek. Ezek felosztásra kerültek, utoljára a szeptemberi Ifjúsági és Civilkapcsolatok Bizottságának ülésén osztottunk el 4,5 millió forintot a civilek között. Elkészültek a megállapodási tervezetek is, így ezen a héten kifizetésre kerülnek a támogatások. Óber László a z Ifjúsági és Civilkapcsolatok Bizottságának elnöke kérdésünkre elmondta, hogy decemberben a képviselői keretekből még várhatóak felajánlások a civil szervezeteknek.
Ebben az évben több mint 100 civil szervezetet részesített támogatásban az önkormányzat. A konkrét pénzügyi támogatásokon túl, ami mintegy 60 millió forint más úton is segíteni tud az önkormányzat: kedvezményesen kapnak használatra ingatlant, bemutatkozási lehetőséget kaphatnak az önkormányzati rendezvényeken és az infrastruktúránk egy részét is használhatják. Éppen az elmúlt hónapban kapott kedvezményesen helységet a Cserkész-szövetség, a Német Kisebbségi Önkormányzat, a Fogyasztóvédelmi Egyesület és az Alba Civitan Kht is. Ezen szervezeteknek havonta 1500 forintot kell fizetni a helységért.
A következő évben két alapot, a Civil- illetve az Ifjúsági alapot megőrizzük -mondja Óber László, aki bízik benne, hogy az alap összegét ha kis mértékben is, de sikerül emelni.