Hírek


/ 2004.07.11. 12:09:56 |

Két év letöltendő börtönt kaphat az állatkínzó - szétverte a kiskutya fejét

 Madzagra kötötte és úgy verte végig egy férfi rokona kutyáját Mezőszengyörgyön - olvasható a rendőrség honlapján. A közés szerint a szétvert fejű kiskutya még élt, amikor a férfi bedobta egy üres telekre. A férfit a polgárőrök adták át a bejelentésre kiérkezett rendőröknek. "A vértől szennyezett ruhájú, arcú, kezű elkövetőt" előállították a székesfehérvári rendőrkapitányságon, ahol gyanúsítottként hallgatták ki állatkínzás vétség megalapozott gyanúja miatt.

/ 2004.07.11. 10:33:09 |

Érmek az atlétikai ob-ról

 Listár Nikolett pénteken 100 m-en szerzett ezüstérmet, szombaton pedig a 4x100 m-es váltóban lett második az ARAK csapata. Tegnap Tímár Levente 5000 m-en a harmadik helyen ért célba.

/ 2004.07.11. 10:30:19 |

Vörös második helyen végzett Angliában

 Vörös Zsuzsanna, az Alba Volán SC kiváló öttusázója a második helyen végzett a dél-nyugat angliai Bath-ban rendezett női öttusa versenyen, a másik két magyar induló közül a szintén székesfehérvári Szatmári Adrienn a hatodik, Füri Csilla pedig a tizedik lett. A meghívásos viadalt - amely a háromszoros egyéni világbajnok Vörös, valamint Füri számára is jó erőfelmérő volt az augusztus 13-án kezdődő athéni olimpiára - szoros küzdelem után a brit Kate Allanby nyerte.
/ 2004.07.11. 10:27:31 |

Kerékjártó elveszítette bajnoki címét 200 vegyesen

 Nem sikerült megvédenie bajnoki címét Kerékjártó Tamásnak 200 méter vegyesen a 106. Úszó Országos bajnokság szombati napján. A székesfehérvári Delfin Lászlóvill SE versenyzője Cseh László mögött a második helyen végzett, több mint 2 mp-cel lemaradva. 800 m gyorson a férfiaknál Kolozár Dávid a 4., a hölgyeknél Kopcsa Klaudia a 6. helyen végzett.
/ 2004.07.11. 08:51:25 |

Sör, sport és Pataky Attila Székesfehérváron - Ma EDDA koncert

 Július 9 és 11 között egy "jópofa" bulira várják a város zene, sport és sörkedvelőit. A Soproni Ászok Fesztivál három napja alatt az Interspar parkolójában rengeteg vetélkedőn és sportversenyen vehetnek részt az érdeklődők, illetve több zenész (Bódi Guszti, Fekete szemek, Kozsó, Ámokfutók, Dopeman, Sugarloaf, Irigy Hónaljmirigy) is ellátogat Székesfehérvárra. A fesztivál fénypontja a vasárnapi EDDA Művek koncert lesz.  
/ 2004.07.10. 13:31:57 |

3 érem az úszó ob második napján

1 arany, 1 ezüst, és 1 bronzérmet szerzett a székesfehérvári Delfin Lászlóvill SE a 106. Úszó Országos Bajnokságon a Komjádi Uszodában. Bajnoki címet szerzett a 4x200 m-es férfi gyorsváltó, ezüstérmet szerzett 200 m pillangón Kolozár Dávid, míg a harmadik helyen csapott célba Batházi Tamás 200 m gyorson.

/ 2004.07.10. 09:47:25 |

Budapest Ragtime Band koncert a Belvárosban

 Július 11-én, vasárnap 19 órakor a Hősök terére várják a régi idők zenéit kedvelőket. A Belvárosban a Budapest Ragtime Band fog zenélni a járókelőknek. A ragtime, jazz, swing számokat játszó zenekar már 20 éves pályára tekint vissza, és osztatlan sikerrel koncerteznek Magyarországon és külföldön egyaránt. 

/ 2004.07.09. 18:45:29 |

Az ittasság is okolható az elmúlt hét baleseteiért

Egy halálos végű, négy súlyos és kilenc könnyű személyi sérüléssel végződő balesetnél helyszíneltek Fejér megye rendőrei a héten július 2-a és július 9-e között. A balesetekben egy személy elhunyt, öt személy súlyosan, tizenhárom pedig könnyen sérült. Az agárdi kerékpáros halálos kimenetelű balesetének körülményeit és a felelősség kérdését szakértők bevonásával vizsgálja a rendőrség.

/ 2004.07.09. 17:00:45 |

Az országban egyedülálló sikertörténet a térinformatika terén

 Sajtótájékoztató keretében jelentették be ma a városházán, hogy elkészült a város térinformatikai információs rendszerének bővített verziója, ami év végére egy komplett összközmű - térképet is tartalmazni fog. A GISPÁN névre keresztelt rendszerre 54. 5 millió forintot biztosított a város.

/ 2004.07.09. 15:33:59 |

Diplomaosztó a BMF Kandó Kálmán Villamosmérnöki Főiskolai Karon

 Három szakirányon végzett hallgatók kapták kézhez a diplomájukat a Budapesti Műszaki Főiskola Kandó Kálmán Villamosmérnöki Főiskolai Kar Számítógéptechnikai Intézetében ma délután. A Technika Házában tartott ünnepségen az iskola vezetése mellett a város alpolgármestere is jelen volt.