Döntetlent játszott a Fehérvár FC a Debrecen ellen

Az Arany Ászok Liga 19. fordulójában a Debreceni VSC csapatát fogadta a Sóstói-stadionban. Izgalmas, jó iramú összecsapáson igazságos pontosztozkodás született, annak ellenére, hogy a vendégek helyenként kapujához szegezték a fehérváriakat. Csertői Aurél a mérkőzés utáni nyilatkozata: "Nagyon jó iramú mérkőzést játszottunk, de a Debrecen sajnos a mi fegyverünkkel lőtte a góljait. Pontrúgások után kaptunk gólokat, jóllehet mi szerettünk volna ugyanebből eredményesek lenni."

2005.04.03. 11:38 |

Az Arany Ászok Liga 19. fordulójában a Debreceni VSC csapatát fogadta a Sóstói-stadionban. Izgalmas, jó iramú összecsapáson igazságos pontosztozkodás született, annak ellenére, hogy a vendégek helyenként kapujához szegezték a fehérváriakat.

A találkozó előtt a fehérvári sportújságírók egy csoportja meglátogatta az FC Fehérvár labdarúgóit az öltözőben, és átadta a média által adományozott "Becsületrendet" a csapat szakvezetőjének Csertői Aurélnak, Kuttor Attila csapatkapitánynak, valamint Németh János utánpótlás szakágvezetőnek. Ezt az elismerést azzal érdemelték ki a labdarúgók és a szakemberek, mert utóbbi fél évben gyakorlatilag fizetés és juttatás nélkül is becsülettel helytálltak és kűzdeni tudásból, sportemberi magatartásból jelesre vizsgáztak.

Nehezen indult a mérkőzés, és már a 2. percben kis híján gólnak örülhettek a vendégek. szöglethez jutottak a vendégek: Nikolov ívelt be szögletet balról, a labdát, Sándor Tamás 9 méterről a bal felső sarok mellé bombázta.
A 8.percben Dombi ugratta ki középen Kerekest, aki a 11-es pontnál megpróbálta elpöckölni a labdát a kilépő Tudor mellett, de a kapus térdéről kipattant a labda a mezőnybe. A 12.percben Csernyánszki röviden és rossz helyre ívelt fel egy labdát a kapujából messze kifutva, Bozic 25 méterről egyből megpróbálta kapura emelni, de a kapus még visszaért és menteni tudott.Két perc múlva Vincze Z. baloldali beadása veszélyesen szállt a debreceni kapu előterébe, de a fejelni készülő Magasföldi elől Csernyánszki az utolsó pillanatban megkaparintotta a labdát. A 16. percben Halmosi szögletét Éger csúsztatta meg, Tudor kiejtette a labdát, amely a meglepett Kerekes elé került, azonban a csatár 4 méterre a fehérvári kaputól elügyetlenkedte a helyzetet. A 20. percben Magasföldit buktatták 20 méterre a debreceni kaputól, a szabadrúgást Györök a a jobb kapufa és a keresztléc találkozására bombázta.
A 21. percben szinte a semmiből szerezték meg a vendégek a vezetést. Halmosi jobb oldali szögletét Éger lefejelte a földre, a felpattanó labdát az 5-ösön álló Sándor a jobb alsó sarokba fejelte. 0-1
Nem kellett sokáig várni a fehérvári szépítésre, ugyanis a 25. percben Bozic negyvenméteres indítása után Györök a tizenhatos előtt két védő fölött átemelte a labdát, majd 13 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 1-1

A 32. percben ismét a piros-fehérek vették át a vezetést. Halmosi jobb oldali szögletét a rövid saroknál álló Éger közvetlen közelről fejelte a jobb alsó sarokba. 1-2
A szünet után az FC Fehérvár óriási egynlítési lehetőséget szalasztott el. A 49. percben Vincze Z. jobb oldali beadását Csizmadia csúsztatta kapura, a labdát a gólvonalról Éger vágta ki.
Az 54. percben Sitku ragyogó labdájával Kerekes lépett ki a tizenhatos vonalánál, egyedül állt szembe Tudorral, de flegmán 10 méterről a kapufa mellé lőtt. Két perc elteltével megint csak a Lokinak volt nagy helyzete. Dombi ívelt a kapu elé jobbról, Kerekes 10 méterről fejelt fölé. Érződött azonban, hogy van tartalék a fehérváriakban, attól függetlenül, hogy a vendégek támadásai veszélyesebbek voltak. Az 58. percben balról, 25 méterre a kaputól Magasföldi végzett el szabadrúgást, Schwarz az alapvonalról, jobbról visszafejelte a kapu elé, ahol az érkező Kuttor 5 méterről a léc alá fejelte a labdát. 2-2

A 65. percben egy balról érkező beadást Kerekes csúsztatott Sitku elé, aki 10 méterről az elévetődő Tudorba lőtt. A 71. percben Halmosi 25 méteres szabadrúgása a lécek találkozásánál hagyta el a játékteret. Majd a 74. percben Sándor bal oldali beadását Kerekes hat méterről fejelte kapura, Tudor bravúrral mentett szögletre. Válaszul Kuttor előrevágott labdáját Nagy Dániel 18 méterről alig lőtte mellé.
A 80. percben Dombi kapott jó labdát a 16-oson belül, 13 méterről lőtt, a vetődő Tudorról ismét Dombi elé pattant, aki ismételt, ám a kapus visszavetődve másodjára is menteni tudott.
Minden egy lapra feltéve támadott a DVSC, és a 87. percben nem sok hiányzott ahhoz, hogy mégis a hazai csapat szerezze meg a győztes találatot. Magasföldi a balszélen kicselezett két védőt, majd középre ívelte a labdát, Nagy D. a jobb oldalról visszagurított Csizmadia elé, aki 14 méterről lőtt, a labda egy védő lábáról szögletre pattant.
Ismételten megemelhették a szurkolók kalapjukat a piros-kékek előtt, akik elszántságból és tartásból példát mutattak. A Debrecennek sokkal több komoly lehetősége volt, példa erre, hogy összesen 15 szögletet végezhettek el Supka Attila tanítványai. Végülis a döntetlen megfelelt a játék képének, a fehérváriak pedig szerdán a Magyar Kupában menetelhetnek tovább a Budapest Honvéd otthonában.

Csertői Aurél a mérkőzés utáni nyilatkozata: "Nagyon jó iramú mérkőzést játszottunk, de a Debrecen sajnos a mi fegyverünkkel lőtte a góljait. Pontrúgások után kaptunk gólokat, jóllehet mi szerettünk volna ugyanebből eredményesek lenni. Ellenfelünk ma bajnokaspiránshoz méltóan játszott, mi pedig úgy érzem megérdemeltük az egy pontot."