Kulcsár Anita nyerte el a világ legjobb kézilabdázója címet

2005.04.20. 06:37 |

Újra magyar hölgy nyerte el a világ legjobbja címet - derül ki a Nemzetközi Kézilabda Szövetség közleményéből. A hír önmagában csodás, de a győztes név hallatán mindenkinek összeszorul a gyomra: a 2004-es év legjobbja ugyanis nem más, mint a januárban tragikus balesetben elhunyt Kulcsár Anita. A Dunaferr és a magyar válogatott egykori kiválóságát az IHF honlapjának és a World Handball Magazin olvasóinak szavazatai alapján rangsorolták az élre. A férfiaknál a német Henning Fritz lett a 2004-es év kézilabdázója, Perez Carlos az 5. helyen végzett.

Christian Schwarzer (német): 6.1%

Kulcsár csapata, január 19-i edzésére sietett, amikor Velence közelében áttért a menetirány szerinti bal oldalra, ahol fának ütközött, és életét veszítette. Egy arra járó kamionsofőr még kihúzta a játékost az autóból, de a kiérkező mentősök sem tudtak rajta segíteni.

Kulcsár Anita Nyíregyházán kezdett kézialbdázni, majd Vanyus Attila a győri klub elnöke elvitte Győrbe. Innen hat év után távozott, amikor úgy volt: Dániába szerződik. A dánok azonban visszaléptek pénzhiányra hivatkozva, és Kulcsi pályafutása Székesfehérváron folytatódott. Nem bánta meg, hiszen az edző, Zsiga Gyula - és játékostársai - személye nagyban befolyásolta döntését. A Cornexinél nem tudott sem ő, sem a csapat kiemelkedőt nyújtani, ezért 2004. januárjában átigazolt a Dunaferrhez. Itt válogatottbéli társaival játszott, és első szenzonjában azonnal bajnoki- és kupaaranyat nyert. A Dunaferr idén is bajnokesélyesként kezdte a bajnokságot, minden sikerült nekik, ahogy Kulcsárnak is. Elkezdte a jogi egyetemet, ahol kiváló eredményeket ért el, és férjével a jövőjüket tervezték... 28 évet élt.