Hírek


/ 2004.12.08. 18:41:34 |

A Karinthy téri fegyveres rabolt a Csipetben és a Széna téri presszóban is

 Kedden délután a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság épületében Papp Károly rendőr ezredes, rendőrfőkapitány úr, Warvasovszky Tihamér polgármester úrral közösen, személyesen fogadták azt a fiatal férfit, aki a hétvégén Székesfehérváron ártalmatlanná tett egy fegyveres rablót. A 29 éves férfi édesanyja presszójában fegyverezte le a flóbert pisztollyal pénzt követelő személyt, akit ezt követően vontak eljárás alá a főkapitányság nyomozói. Mint kiderült ez a fegyveres rabolta ki a "Csipet"-et és egy Széna téri presszót is...

/ 2004.12.08. 18:04:29 |

Lopott bankkártyával vett fel pénzt az ismeretlen

 A Székesfehérvári Rendőrkapitányság eljárást folytat lopás vétség miatt ismeretlen tettes ellen, aki 2004. október 11-én 15.55 és 16.05 perc között a székesfehérvári autóbuszpályaudvaron egy személy figyelmetlenségét kihasználva táskájából elvitt egy pénztárcát, benne két bankkártyát és készpénzt. Az eltulajdonított bankkártyákkal Székesfehérvár, Seregélyes út 127. számnál lévő terminálból készpénzt vett fel a képen látható személy.
/ 2004.12.08. 15:34:35 |

Történelmi városok lehetőségei - fehérvári részvétel Heidenheimben

 Az Európai Középvárosok Együttműködési Hálózata heidenheimi ülésének tapasztalatairól számolt be Dr. Szelier András alpolgármester és Szele István Közművelődési Irodavezető. Legközelebb 2008-ban rendez konferenciát Székesfehérváron az Európai Középvárosok Együttműködési Hálózata, a rendezvény a "Négy év az Európai Unióban" címet viseli majd. Dr. Szelier András alpolgármester elmondta, Székesfehérvár 9 éve tagja a városszövetségnek, elsősorban az itt végzett munkát honorálták 2001-ben, amikor városunk Európa Diplomát kapott.

/ 2004.12.08. 14:37:53 |

Jövő hét elején vízóraleolvasás a Palotavárosban

 A Fejérvíz Rt értesíti a lakókat, hogy Székesfehérváron a következő helyeken és napokon, az „E” leolvasási ütemnek megfelelően a lakáson belüli vízmérők (mellékvízmérők) leolvasását végzik. December 6. (hétfő):  Mura u., Palotai út, Sütő u., Vak Bottyán köz, Vörösmarty tér. December 7. (kedd): Tolnai út, Széchenyi út, Selyem utca. December 8. (szerda): Hosszúsétatér, Toronysor, Tóvárosi lakótelep. A vízmérőket munkaidő után olvassák le.

/ 2004.12.08. 14:19:58 |

Ötleteket várnak - Székesfehérvár is pályázik a kulturális főváros címre

 Az Európa Unió 2010-re egy német és egy magyar várost jelöl az Európa Kulturális Fővárosa címre. A Kulturális miniszter a pályázat kiírásával együtt felhívással fordult a megyeszékhelyekhez, megyei jogú városokhoz, hogy kandidáljanak a cím elnyerésére. A város szeretné, ha Székesfehérvár pályázata sikeres lenne, ezért arra kérnek mindenkit, akinek az év programjához a város infrastrukturális fejlesztéséhez a várost színesítő és gazdagító rendezvényekhez ötlete, javaslata van, azt szíveskedjék megküldeni a következő e-mail címre: kozmuviroda@pmhiv.szekesfehervar.hu

/ 1970.01.01. 01:00:00 |

/ 1970.01.01. 01:00:00 |

/ 2004.12.08. 07:49:11 |

Székesfehérvári hanghátterek a Deák Galériában

 December 11-én renezik meg a Deák Gyűjteményben Kovács Balázs "Hang-hátterek, hanginstalláció sorozat" című bemutatóját. A sorozat székesfehérvári hangháttereket, vagyis sajátos helyi hangokat és háterreiket mutatja be különböző módon. Két teremben két interaktív installáció található majd, melyek által aközönség maga építhet ki és használhat képzeletbeli fehérvári hangháttereket. Egy harmadik teremben egy felvételsorozat hallható majd, melyek olyan talált zenék lesznek, melyek 2003-2004 között készültek a város perifériáin, ahol székesfehérvár zajai különleges ritmusokat és harmóniákat képeznek.

/ 2004.12.08. 06:59:46 |

Romaügyi referensek lesznek a munkaügyi központokban 

 Pontosan meg kellene határozni, hogy a hátrányos helyzetű csoportok foglalkoztatására fordított forrásokból mennyi jut a roma lakosságra - hangzott el kedden az Országgyűlés munkaügyi bizottsága roma albizottságának ülésén. A szaktárca szerint ez módszertani problémákkal járna, viszont a munkaügy központokon roma referensek fognak dolgozni.

/ 2004.12.08. 06:45:17 |

Kevesebbet dolgozunk az EU-átlagnál

 Míg Magyarországon, Szlovákiában, Belgiumban és Németországban mindössze heti 41,3 órás átlaggal dolgoznak a munkavállalók, addig az osztrákok 45 órát töltenek a munkhelyükön, mellyel élen járnak az Európai Unióban - derült ki az Eurostat felméréséből.