Hírek
-
Készülnek az ünnepekre a székesfehérvári művelődési házak
A Szent István Művelődési Házban "I.N.R.I." címmel, a Szabadművelődés házában "Betlehemi szép csillag" címmel nyitottak kiállítást. A Szent Korona Galériában több tucat faragott Corpus, míg a Szabadművelődési Házban tűzzománcok és csuhéból készült karácsonyi munkák láthatók.
2004.12.17. 09:46:57 -
Jégpályává változtak az utak - óvatosan!
Országos esőzés várható, több helyen megélénkül a szél, az ónos szitálás után hideg lesz. Nyugaton már esik az ónos eső, több baleset is történt. Az előrejelzések további csapadékot ígérnek. Székesfehérváron is több koccanásos baleset történt pénteken, volt olyan eset, ahol mentőautó karambolozott kamionnal. Az M1-es autópályát és az M7-est is lezárták délelőtt ugyanis több baleset történt a Fejér megyei szakaszon is. Akik nem szerelték fel téli gumival az autójukat, jobban teszik, ha nem közlekednek...
2004.12.17. 08:38:19 -
Teleki - Sziget összevonás, kulturális főváros - közgyűlés délután
A város pályázata az "Európa Kulturális Fővárosa" címre, a Teleki Blanka Gimnázium és a Sziget utcai Általános Iskola összevonása, a Kodály Zoltán Általános Iskola és Gimnázium alapfokú művészeti oktatásának indítása és az érettségi utáni szakképzés indítása a város oktatási intézményeiben voltak az ebédszünet utáni legfontosabb témák a közgyűlésen. Egyhangúlag támogatták a városatyák és rendkívül pozitívan értékelték a kulturális fővárosi címre beadandó pályázatot...
2004.12.16. 17:56:07 -
Év végéig még a forgalmi érték 33%-ért megvásárolhatóak a bérlakások
Az önkormányzati lakások, helységek bérletéről és elidegenítéséről tartott sajtótájékoztatót Farkas László a Lakás- és Vagyongazdálkodási Bizottság elnöke. A csütörtöki közgyűlés elfogadta ugyanis azt a rendeletmódosítást, hogy emelkednek a bérleti díjak. A bizottság tapasztalatait az adott életkörülményekkel kapcsolatosan beépítette a módosításba. A tájékoztatón elhangzott, hogy aki az idén jelzi vásárlási szándékát a bérleményre, az még a forgalmi érték 33%-ért megveheti, ha a Széphő Rt felé ezt dec. 31-ig jelzi, utána már 60%-ért teheti ezt meg.
2004.12.16. 17:42:17 -
Pénteken 17 óráig tart az ügyfélfogadás a hivatalban
A közelgő ünnepek miatt munkanap áthelyezésekre kerül sor a közhivatalokban. Ennek alapján módosul az ügyfélfogadás rendje is. Székesfehérváron a Polgármesteri Hivatal december 18-án, szombaton zárva tart, pénteken viszont hosszabbított ügyfélfogadással várja az ügyfeleket. A hivatal 2004. december 17-én pénteken délelőtt 8.00 és 12.00 óra között, valamint délután 13.00 órától 17.00 óráig is ügyfélfogadást tart.
2004.12.16. 15:07:51
Akadálymentesítés, új autóbuszjárat - közgyűlési döntések délelőtt
A délelőtt legfontosabb napirendi pontjai között a közgyűlés jóváhagyta a közbeszerzési eljárás megindítását az önkormányzati tulajdonban lévő középületek akadálymentesítésére. Módosításra került a helyi autóbuszjáratok menetrendje is, több mint 20 helyen van változás és új járat, a 15Y-jelű autóbusz közlekedik a Sóstói Ipari Park irányába. Székesfehérvár és térsége önkormányzati társulást hoz létre, a szennyvíz-csatornázási munkákhoz közös Kohéziós Alap támogatásra pályáznak.
Ingyenes lesz a parkolás Fehérváron december 20. és január 2. között
December 16-án reggel 8 órától ülésezik a város képviselőtestülete. A költségvetési rendelet módosítása után a polgármester javaslata hangzott el, mely szerint december 20-tól január 2-ig valamennyi parkolási zónában ingyenesen lehessen parkolni. A karácsonyi ünnepek körüli vendégjárás és a belvárosi kereskedők igényei is indokoltá teszik ezt a döntést. Ez alatt az idő alatt a munkavégzés alól felszabaduló parkolóőrök besegítenek majd a közterületfelügyelőknek. A közgyűlés egyhangúlag fogadta el a rendeletet.
Az év ütolsó közgyűlése csütörtökön - vita várható a költségvetésről
Várhatóan a város költségvetése lesz a legfontosabb téma Székesfehérvár önkormányzatának csütörtöki közgyűlésén. Szó lesz a Tóvárosi Bölcsőde teljes felújításáról, érettségi utáni szakképzés indításáról, a Szigat utcai Általános Iskola és a Teleki Blanka Gimnázium összevonásáról is. Az év utolsó közgyűlésén számolnak be a bizottságok is az éves tevékenységükről. Zárt ülésen lesz szó a Hermann László Zeneiskola igazgatójának kinevezéséről. A testület reggel nyolc órától ülésezik.
Nyitva van és várja a vendégeket az Agárdi Termálfürdő
Két autó is kigyulladt tegnap
Néhány órán belül két személyautó is felgyulladt és kiégett Fejér megyében. Az első autó háromnegyed kettőkor lobbant lángra szerdán. A Wartburg a 63-as főút sárbogárdi szakaszán gyulladt ki. A gázüzemű, négyütemű autóban keletkezett tüzet a tűzoltók két vízsugárral tudták csak megfékezni. Személyi sérülés nem történt. Kora este Székesfehérvár belterületén is egy égő személyautóhoz riasztották a tűzoltókat. A Volkswagen Bogár motorterében eddig tisztázatlan okokból csaptak fel a lángok.
Kézilabda EB Cornexi játékosokkal a Crash Café-ban - ma Dánia - Magyarország 17:45
Elkészült a fájdalom emlékműve
Aktívabb turizmus-marketing, szorosabb kapcsolat a kereskedőkkel
A 2004-es évben 7,5 millió forintból gazdálkodott a Vállakozói Kereskedelmi és Turisztika Bizottság, amit hatékonyan, jó célokra tudtunk használni – mondta Hrabovszky Ákos a bizottság elnöke ma délutáni sajtótájékoztatóján. Ebből maradéktalanul ellátta a bizottság azokat a feladatokat, amiket kitűztek év elején. A bizottság a munkatervnek megfelelően mindig ülésezett: ebben az évben nyolcszor nyílt, míg kétszer zárt ajtók mögött. 67 napirendi pontot tárgyaltak, 24 rendeletet hoztak, a belső döntések száma pedig 43 volt.
Közös rádiójátékot készített a Vörösmarty Színház és a Vörösmarty Rádió
"Házastársat adok-veszek" címmel közös rádiójáték készítésére vállalkozott a Vörösmarty Színház és a Vörösmarty Rádió. A komikus elemekben bővelkedő rádiójátékot először december 25-én 17.05-kor hallhatják a fehérváriak, a szereplők között Kállay Ilona, Xantus Barbara, Gesztesi Károly, Szabó Gyula és Kuna Károly is megtalálható. Virágh Ildikó, a Vörösmarty Rádió főszerkesztője - az ötletgazda - elmondta, a mai napig nosztalgiával gondol a "Szabó-család" című rádiójátékra, ennek nyomán született meg az ötlet.
Parkolási igazolványt már az Esélyek Házában is igényelhetnek a rászorulók
Székesfehérvári Esélyek Házában adhatják be parkolási igazolvány iránti kérelmüket azok a jogosultak akik mozgásukban korlátozottságuk miatt az okmányirodát nem tudják megközelíteni. Az Esélyek Házában minden csütörtökön délután szeretettel várnak minden érintettet.