Hírek
-
Elindultak a fehérvári Magyar Speciális Mentők Srí Lankára
A Magyar Rádió értesülése szerint a hétfőn a kora esti órákban Srí Lankára utazott a miskolci és a fehérvári speciális mentők, illetve a Baptista Szeretetszolgálat három munkatársa, és kedden még ketten követik őket. Feladatuk a magyar segélyszállítmány érkezésének előkészítése. Pavelcze László, a Magyar Speciális Mentők vezetője elmondta, mentőalakulat egyelőre nem utazik a katasztrófa-sújtotta területre, de a civil szervezetek részéről a miskolci, illetve a székesfehérvári speciális mentők, valamint a Baptista Szeretetszolgálat közös 12 fős mentőalakulata is készenlétben van.
2004.12.28. 07:26:48 -
Az orvosok ötödének veszélyben az engedélye
Több ezer orvos is elveszítheti működési engedélyét tavasszal, mivel nem tudott öt év alatt elegendő továbbképzést igazoló pontot összegyűjteni. Szilvási István, a kamara alelnöke elmondta: aki elveszti engedélyét, három hónapig csak szakorvosi felügyelet mellett dolgozhat, és ez alatt az idő alatt bizonyítania kell, hogy lépést tart szakmájával. Ha ez nem sikerül, törlik a működési nyilvántartásból. A kamara adatai szerint a 28 ezer szakorvos ötödének okozhat gondot az előírt pontszám teljesítése.
2004.12.27. 09:43:45 -
Ötödször is Bőrgyári Capriccio - december 28 - 29
Ötödik alkalommal rendezik meg a Bőrgyári Capricciot az egykori bőrgyár épületében. December 28-án, kedden kezdődnek az úgynevezett Femina napok. 16 órakor Moizer Zsuzsa és Németh Krisztina tárlatának megnyitójával kezdődik az ötödik felvonás, majd 17 órakor már a Magyar Iparművészeti Egyetem hallgatóinak filmjeit és videomunkáit tekinthetik meg az érdeklődők. A java pedig ezután kezdődik csak…
2004.12.26. 17:09:20 -
Magabiztos Cornexi győzelem az év utolsó meccsén
Az esztendő utolsó mérkőzésén győzelemmel zárt a Cornexi-Alcoa együttese. Az Euroliga szerdai játéknapján Sitiék, a Slovan Duslo Sala gárdáját fogadták, és végig vezetve biztosan győzték le a szlovák pontvadászat éllovasát. Helyenként ötletes játékkal, határozott védekezéssel gyűrte le a Cornexi ellenfelét, ez pedig a csapat előtt álló következő feladatok előtt mindenképpen bíztatónak tűnik.
2004.12.24. 09:56:51 -
Köszönet a legnagyobb adózóknak - gazdasági növekedés Székesfehérváron
Szép hagyomány Székesfehérváron, hogy a város önkormányzata karácsony előtt ünnepi műsorral mond köszönetet a városban működő legnagyobb adófizető cégeknek. Az idei ünnepségre kedden este került sor a Szent István Művelődési Házban. A száz legnagyobb cég és vállalkozás vezetőivel a 2004-es év során a város fejlesztésének és rövid távú gazdasági programjának kérdéseiben komoly szakmai együttműködés alakult ki, a tegnapi estén azonban az ünneplésé volt a főszerep.
2004.12.23. 09:56:41
Másfél milliós önkormányzati támogatás játékvásárlásra bölcsődéknek
A Szociális és Családvédelmi Bizottság elnöke Márton Zoltán tartott sajtótájékoztatót a bizottság múlt szerdai döntéseiről, kiemelve a bölcsődék játékvásárlására megítélt több mint másfél millió forintját. A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy igen feszes, szűk gazdálkodási évet tudhat maga mögött mind a hat önkormányzati bölcsőde és a 80 kisgyerekkel működő Csemete Gyermekcentrum is, így saját erőből alig tudnak játékvásárlásra költeni. A városban több mint 500 gyermek jár bölcsődébe, ami az intézményi helyek alapján majd 150%-os kihasználtságot jelent.
Karácsonyi ajándékozás a hajléktalanszállón
Fehérvár FC: Elővásárlási jogával élne az egyik kistulajdonos
A Veszprémi bejegyzésű ISM Kft. ügyvezetője Kis József FIFA Liszenszes menedzser annak ellenére, hogy a Videoton FC kft hétfői taggyűlése nem fogadta el az Albatherm ajándékozási szerződését, és ezzel együtt az ISM Kft 2%-os tulajdon részesedését, a mai napon benyújtotta elővásárlási szándékát a cégbíróságnál és az önkormányzatnál, mint kistulajdonos.
A Microsoft elvesztette az EU-szankciók ellen benyújtott kérelmi pert
Elutasították a Microsoft az üzleti praktikái ellen hozott EU szankciók felemelésére tett kérelmét. Az Európai Unió második legfontosabb bírósága, az Elsőfokú Bíróság szerdán úgy döntött, hogy a Microsoft-nak kötelező lesz felkínálnia egy olyan Windows verziót, amely nem tartalmazza a Media Player szoftvert, továbbá nyilvánosságra kell hoznia az API-jeit (alkalmazás-programozási interfészek), ezáltal megkönnyítve a versenytársainak az olyan szerver-termékek létrehozását, amelyek képesek jól együttműködni a különböző Windows szoftverekkel.
Fejlődő városrész, útfelújítások, parkolók - Kálmán Mihály, a Búr telep képviselője
Kálmán Mihály 1998-ban lett első alkalommal a Búr telep képviselője, majd 2002-ben újra képviselővé választották. Az MSZP képviselője egyben a közbiztonsági, valamint a lakás és vagyongazdálkodási bizottság alelnöke is. A Búr telep lakótelepi és családi házas övezettel is rendelkező körzetében az elmúlt két évben is jelentős fejlesztések történtek. Legutóbb a Lövölde út 2. és 24.sz ház mögött lévő szervizút teljes felújítása történt meg, új járdák, parkolók épültek, útfelújítások történtek, valamint a csapadékvíz elvezetés is elkészült.
Újra Székesfehérváron játszik a Partizan Beograd!
Csatorna Csalán, Kisfaludon és Börgöndön - 2009-re teljes lesz a hálózat
A múlt heti közgyűlés beindította a kohéziós alapra való pályáztatást, aminek a lényege az, hogy a város 90%-nyi támogatást nyerhet az EU-tól és mindössze 10% az önkormányzati önrész. Létrehoztak Pátka, Pákozd, Seregélyes és Székesfehérvár (Csala, Kisfalud, Börgönd) részvételével egy társulást, a város így három éves ütemezésben vállalja a rá eső önrész törlesztését. Ugyancsak csatornaépítésre írtak ki közbeszerzési pályázatot a Titeli és Belgrád utcában. Pénzes Mihály a Városfejlesztési Bizottság elnöke szerint 2009-re teljes lehet Székesfehérvár csatornázottsága.
Nem vették észre, hogy letolta az autót
Nem vette észre a mozdonyvezető, hogy egy személyautó belerohant a vonatba Polgárdi határában. Az autó vezetője az ütközéstől meghalt. A mozdonyvezetőnek pedig csak kilométerekkel később szóltak hogy álljon meg, mert baleset történt.
A Parlament ratifikálta az EU-alkotmányt
Az Országgyűlés megerősítette az európai alkotmány létrehozásáról szóló szerződést hétfőn. Ezzel Magyarország a huszonöt EU-tagállam közül - Litvánia után - másodikként ratifikálta a dokumentumot. Az alkotmányszerződés 2006. november 1-jén lép hatályba, ha addig valamennyi tagállam megerősíti.
Fehérvári központtal működik a Közép-Dunántúli Regionális Egészségügyi Tanács
A Közép-Dunántúli Regionális Egészségügyi Tanács Alapító Szerződését fogadta el december 16-án a város közgyűlése. Dr. Szelier András alpolgármester elmondta, a döntés egyik legfontosabb hátterét jelenti, hogy három megye is elfogadta Székesfehérvárt régióközpontnak, így városunk ad helyet a Regionális Egészségügyi Tanácsnak, amelynek központja a Rákóczi út 25. sz alatt, a Technika Házában lesz. A tanács különösen fontos szerepet tölt be amiatt is, hogy a Közép-Dunántúli Régióban nincs orvostudományi kar. A tanácsnak - amelynek munkájában a régió kórházakat működtető települései vesznek részt - fontos feladata lesz, hogy rendeltetésszerűen használja fel a kormányzat, illetve az EU által biztosított anyagi eszközöket.