Hírek


/ 2005.03.24. 09:09:01 |

Lakásából tűnt el a 45 éves székesfehérvári férfi

 A Székesfehérvári Rendőrkapitányság államigazgatási eljárás folytat: Géró István (45 éves) eltűnése ügyében, aki 2005. március 16.-án székesfehérvári lakásából ismeretlen helyre távozott, azóta magáról életjelet nem adott. Géró István 182 cm magasságú, 65 kg súlyú, világos barna, közepesen hosszú hajú. Utolsó ismert ruházata : kék színű farmernadrág, fekete színű munkásbakancs, pulóver.
/ 2005.03.24. 08:58:56 |

Egy hétig minden megállított autóst megszondáztatnak

 Minden megállított autóst megszondáztatnak a rendőrök mától a hónap végéig. Az országos közlekedésbiztonsági akció célja az alkoholfogyasztás megelőzése. Hasonlót egyébként minden évben tartanak a rendőrök a húsvéti ünnepek idején. 2005. első két hónapjában az összbalesetek számánál minden tizedik, addig március első húsz napjában minden ötödik balesetnél volt jelen az ittasság, mint mellék ok. Fejér megye rendőrei az országos akciótól az ittas járművezetések számának visszaszorítását remélik és azt, hogy tovább csökkenthetik a megyében történő balesetek számát.

/ 2005.03.24. 08:09:17 |

Cseh Tamás énekli Bereményi Géza verseit a Szabadművelődés Házában

 A Szabadművelődés Háza ismét beleszól a fehérvári zenei életbe, március 24-én, csütörtökön 20 órától a jazz csodálatos dallamai fogják betölteni a művelődési ház auláját. A vendég a városunk neves zenészeivel és zene tanáraival felálló Acoustic Jazz Band. A koncert másnapján pedig a kortárs versek szerelmeseit várják, hiszen 19 órától Cseh Tamás énekli Bereményi Géza verseit.
/ 2005.03.24. 06:53:35 |

Kettős győzelemmel jutott tovább az Albacomp

 Kettős győzelemmel jutott tovább az Albacomp a férfi kosárlabda Magyar Kupában. A székesfehérvári csapat a sorozat nyolcaddöntőjének visszavágóján 84-71-re nyert a MAFC otthonában, így összesítésben 189-139-cel Farkas Sándor együttese folytathatja a legjobb nyolc között, csakúgy, mint a Szombathely, amely a Sopron vendégeként diadalmaskodott 86-73-ra.

/ 2005.03.23. 15:17:57 |

"Székesfehérvár Megaprojekt 2007-2013" - közös gondolkodásra szólít a város

 Székesfehérvár elkezdte a felkészülést az Európai Unió következő tervezési időszakára a 2007-2013 közötti időszakra. „Székesfehérvár Megaprojekt 2007-2013” címmel Warvasovszky Tihamér polgármester és Schultz György kabinetigazgató szerdán délelőtt mutatták be a gazdasági programot. Schultz György kiemelte, hogy ebben az időintervallumban várhatóan 15 000 milliárd forintnyi támogatás érkezhet az országba. A város fejlesztési elképzeléseiben 144,4 milliárdos beruházást fogalmazott meg, aminek az alapja a város 2001-ben elfogadott településfejlesztési koncepciója –hangsúlyozta a város polgármestere.
/ 2005.03.23. 11:01:14 |

Egy fehérvári operátor viszontagságai - A kísérlet (I. rész)

Horgosi Imre, a www.munkasmeltosag.fw.hu honlap létrehozójának célkitűzése, hogy volt cége semmisítse meg az elbocsátását és vegyék vissza eredeti munkakörébe. A székesfehérvári Horgosi Imre 8 évig dolgozott a fehérvári multicégnél, elbocsátását racionalizálással, létszámleépítéssel indokolta a vállalat. Különös olvasatot ad az ügynek, hogy a felmondását három héttel az után vehette át, hogy a Vasasszövetség szakszervezet közbenjárásával elérte: a cég a 12 órás munkaidőben dolgozó alkalmazottaknak is kiadja az őket törvény szerint megillető szabadságot.

/ 2005.03.23. 06:48:53 |

Sárga csekken fizetjük áprilistól az okmányirodai illetéket 

 Április 1-jétől az okmányirodákban kizárólag készpénzátutalási megbízáson lehet befizetni az illetéket. A fizetés módja az illetékbélyegek gyakori hamisítása miatt változik. A változás kizárólag az okmányirodai eljárási illetékre vonatkozik, a gépjármű átírási illetékét, valamint a más hatóságnál kezdeményezett eljárás illetékét április elseje után is illetékbélyeggel kell megfizetni.

/ 2005.03.23. 06:44:48 |

EU-csúcs: igen a stabilitási reformra - nem fenyeget büntetés

 Jóváhagyták az Európai Unió tagországainak vezetői kedden Brüsszelben a stabilitási és növekedési paktum reformját, amelyben a tagállamok pénzügyminiszterei már vasárnap megegyeztek. A módosítás értelmében az eurót sajátként használó országok gazdasági nehézségek esetén az eddiginél szélesebb teret kaphatnak átmeneti államháztartási nehézségeik rendezésére, anélkül, hogy szabálysértési eljárással sújtanák őket, de a fellendülési időszakokat jobban fel kell használniuk a költségvetési deficit csökkentésére.

/ 2005.03.23. 04:19:32 |

Ma tart közgyűlést Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata

 Március 24-én tartja ülését Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése. A nyílt napirendi pontok között tárgyal a testület a nem önkormányzati vagy állami tulajdonban levő bérlakásokban élők lakbértámogatásáról, „a Hiemer – Font – Caraffa épülettömb I. ütemének felújítása” című pályázatról és közbeszerzési eljárás indul a Bánáti, Zágrábi utcákban és a Felsőváros területén szennyvízcsatorna építésére. (a honlapon naponta többször friss tudosítást olvashatnak a közgylésen történtekről)

/ 2005.03.22. 21:36:31 |

Sorsoltak az EHF Kupában - a Fernecváros lesz a Cornexi ellenfele

 Az EHF bécsi központjában kedden délelőtt megtartották a női kézilabda EHF Kupa elődöntőjének sorsolását. A Cornexi-Alcoa-HSB Holding csapata a Ferencvárossal mérkőzhet a döntőbe jutásért. Szabó Edina elmondta, hogy -" A Ferencváros méltó ellenfél, talán a legerősebb csapat, akit kaphattunk. Rövid időn belül többször is megmérkőzünk velük és mind egyformán fontos találkozó lesz. Egy kicsit sajnálom, hogy nem a Lipcsét kaptuk, mivel ezek az utazások jó hangulatban telnek és összerázzák a csapatot"