Hírek


/ 2005.04.06. 09:54:17 |

Módosulhat ősszel a Fészekrakóprogram - felemelik a korhatárt

 Az elmúlt két hónapban a pénzintézetek 2400 hitelkérelmet fogadtak be a Fészekrakóprogram kapcsán. A programot várhatóan ősszel módosítja a kormány. A Fészekrakóprogram első tapasztalatait a kormány várhatóan ősszel tekinti át, és ennek alapján dönthet a 30 éves korhatár felemeléséről - hangsúlyozta Horváth Csaba kedden az Országgyűlés gazdasági bizottsága lakásügyi albizottságának ülésén. Az albizottság elnöke a Fészekrakóprogram sikereként értékelte, hogy az elmúlt két hónapban mintegy 120 ezer érdeklődő élt a kalkulációs lehetőséggel, és a bankoknál 72 ezren érdeklődtek a lehetőségek után.
/ 2005.04.06. 05:59:22 |

Civil partnerséget támogató programot indít az Echo Oktatáskutató Műhely

 A székesfehérvári Echo Oktatáskutató Műhely három hónapos programot indít el a városban, melynek forrásául a Nemzeti Civil Alapprogramhoz benyújtott sikeres pályázat szolgál. Egy tavaly végzett felmérésből kiderül, hogy országos viszonylatban az önkormányzati döntéshozatal átláthatóságán és civil partnerségén Székesfehérváron javítani kell. A projekt keretében a műhely honlapján serkentik a civil szerveztek interneten való együttes megjelenését, közös webes fórumot indíthatnak el, elérhető lesz számukra magyar nyelven külföldi szakirodalom.

/ 2005.04.05. 21:49:46 |

Vörös Zsuzsa a Duna Kupára és a székesfehérvári Világkupára készül

 Olimpiai bajnok öttusázónk az elkövetkező hetek programjáról így nyilatkozott: „A hétvégén Ausztriába utazom, ahol a Duna Kupa elnevezésű váltóversenyen állok rajthoz, majd április 21. és 24. között Fehérváron indulok a Világkupa-versenyen. Jó formában érzem magam, ráadásul a tavasz is jó hatással van rám, szívesebben és nagyobb kedvvel vágok neki az edzéseknek." -nyilatkozta a közrádiónak Vörös Zsuzsa.
/ 2005.04.05. 16:32:25 |

Mentőautó karambolozott Fehérváron

Egy megkülönböztető jelzést használó mentőautó karambolozott kedden 15 óra körül Székesfehérváron a Horváth István út és a Széchenyi út kereszteződésében. A mentőautó egy betegért sietett, megkülönböztető fény-, és hangjelzést használt eközben – eddig tisztázatlan körülmények között – egy személyautóval ütközött össze. A balesetnek az elsődleges adatok szerint nincs sérültje. A kereszteződésben rendőrök irányítják a forgalmat.

/ 2005.04.05. 16:09:44 |

Megfelelve az elvárásoknak - mérlegen az Alba Volán-FeVita

 Magyar Kupa-győzelem, bronzérem a Kontinental kupában, második hely az Interligában, majd végül a bajnoki cím. A felsorolásból is kirajzolódik: parádés szezont zárt az Alba Volán-FeVita jégkorong csapata. A kék-fehérek idei produkcióját a szakosztály igazgató, Id. Ocskay Gábor  értékeli. Mint mondja évről-évre olyan feladatokba vágtak bele a sportklub vezetésével és a szakosztály-vezetéssel közösen, ami már szinte erőn felüli volt. Úgy érzi, hogy ez a szezon az eddigieknél is többet jelent számára...
/ 2005.04.05. 12:47:05 |

Megtámadták a Szent György Kórház biztonsági őrét

 Sikerült elfogni azt a férfit, aki megtámadta a kórház egyik biztonsági őrét Székesfehérváron. A megyeszékhelyi kórház rendelőintézetébe hétfőn este, zárás után akart bejutni egy várpalotai lakos. Miután a biztonsági őr közölte vele, hogy a rendelő már zárva van, dühöngve távozott, kisvártatva valahogy mégis bejutott a rendelőbe. Az őr ekkor felszólította, hogy hagyja el a helyiséget, ám a férfi ekkor rátámadt. A verekedőt végül az őr társa fékezte meg, majd visszatartotta a rendőrök kiérkezéséig. Vele szemben garázdaság miatt indult büntetőeljárás a városi kapitányságon.

/ 2005.04.05. 10:45:16 |

Irodákat gyújtottak fel Székesfehérváron

 Mintegy ötmilliós kárt okozott az az ismeretlen, aki több irodát is felgyújtott Székesfehérváron. A Fejér megyei nagyvárosban hétfőn fedezték fel, hogy több iroda is kigyulladt egy Radnóti téri épületben. Mint kiderült, az irodahelyiségek ablakát betörték, majd éghető anyagot locsoltak be a helyiségekbe, és meggyújtották azt. A tűz által okozott kár az első becslések szerint meghaladhatja az ötmillió forintot is. Az ügyben ismeretlen tettes ellen indítottak nyomozást közveszély-okozás miatt.

/ 2005.04.05. 09:50:08 |

Gyermekzsivaj a Köfém Sportcsarnokban - április 19-én a Sport1-en Székesfehérvár

 Gyerekzsivajtól volt hangos tegnap a Köfém Sportcsarnok, ahol a Nemzeti Sportakadémia szervezésében a Németh László és a Hétvezér Általános Iskola csapatai vetélkedtek egymással. Kora délelőtt kezdődött a program a csarnokban, ahol előbb a Mancz János Óvoda képviselői, majd a Cornexi-Alcoa HSB Holding tízéves spor-tolói mutatták be a szivacslabdával, hogy mire is jutottak a kézilabdázás elsajátításában.

/ 2005.04.05. 09:31:15 |

Gyereket bántott a Széna téren a közös képviselő, mert a járdán játszott

 Hétfőn délután egy fehérvári család tett bejelentést a rendőrségen, mert a Széna téren 12 éves kislányukat a házuk közös képviselője bántalmazta. A járőrök a helyszínre mentek és megállapították, hogy az elkövető a házuk előtt látta, amint a gyerek barátaival gazcsomókat tesz a járdára, és azokkal játszik. Ezt a férfi sérelmezte, és kiment a kislányhoz, majd karját erősen megszorítva rászólt, hogy szedje össze a szemetet a járdáról.

/ 1970.01.01. 01:00:00 |