-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Új helyre költözik a központi orvosi ügyelet
Elfogadta az orvosi ügyeleti rendelőkre vonatkozó adás-vételi szerződés szövegét a Székesfehérvári Többcélú Kistérségi Társulás Tanácsa, így lehetőség nyílik arra, hogy Székesfehérvár és környékének lakossága a legkorszerűbb körülmények között részesülhessen felnőtt, gyermekorvosi, illetve fogorvosi ügyeleti ellátásban. Warvasovszky Tihamér, a társulás elnöke elmondta, október 4-én született döntés arról, hogy a központi orvosi ügyelet a Mentőállomás mellett épülő „Orvosok Házában” lesz elhelyezve, ahol az épületek légkondicionáltak, a betegek számára liftet építettek és a teljes épület akadálymentes.
A társulás elnöke, Warvasovszky Tihamér elmondta, október 4-én már döntés született arról, hogy a kötelezően létrehozandó és 2006 januárjától működő központi orvosi ügyelet a Mentőállomás mellett épülő „Orvosok Házában” lesz elhelyezve, a jelenlegi városi ügyelet is ide költözik át a Sarló utcából. A társulás elnöke kiemelte, hogy 14 önkormányzat összefogásával jött létre az új, központi orvosi ügyelet. Borsó Pál alelnök kiemelte, a társulás első kézzel fogható sikere az új központi orvosi ügyelet létrehozása.
A kialakítandó ügyeletek helyét az épület tervezője az ANTSZ - szel egyeztette és minden előírást figyelembe vett. Warvasovszky Tihamér elmondta, eredményesen tárgyaltak a beruházóval, így jelentős kedvezménnyel vásárolhatta meg az épületet a kistérségi társulás. Az „Orvosok Háza” beruházója a székesfehérvári székhelyű G-MODUL Kft. kiváló minőségben, az orvosok véleményét figyelembe véve építteti meg a rendelőket. A légkondicionált épületben a betegek számára liftet építettek és a teljes épület akadálymentes. A megvásárolt rendelők és kiszolgáló helyiségek együttes területe közel 300 m2. A vételár bruttó 80 millió forint, az összeget részben pályázati úton elnyert pénzből, részben pedig egyéb, már meglévő forrásból teremti elő a kistérség.