-
Új hotel Fehérváron
A MET Arénába érkező sportolók és szurkolók számára kiváló szálláslehetőséget, a szomszédos ipari park cégeinek pedig akár nemzetközi konferenciák lehetőségét is kínálja majd az új, 120 szobás Radisson hotel, amelynek alapkövét kedden tették le Székesfehérváron.
2026.03.17. -
Célegyenesben a Vasvári felújítása
A beruházás során a régi épületrész felújítási munkálatai befejeződtek és az új épületszárny kivitelezési munkái is a végéhez közelednek – árulta el dr. Cser-Palkovics András polgármester, aki elmondta, hogy tovább folytatódnak a fehérvári iskolafelújítások.
2026.03.06. -
Erdőtelepítés Sóstón!
Egy hektárnyi erdővel, 6500 facsemetével bővítjük a Sóstó Természetvédelmi Területet - tette közzé közösségi oldalán a város polgármestere. A február 20-i, pénteki Közgyűlés dönthet az erdőtelepítés szükségességéről. 5500 darab szürke nyár adná az állomány gerincét.
2026.02.19. -
Útfelújítások a költségvetésben
A Versenyképes Járások Program 820 millió forintos visszatérítése mellé, még egyszer ennyit tesz hozzá a város. Az útfelújításokba eddig bekerült 42 felújításból - a már megkezdett beruházások mellett - az idei költségvetés 2026-27, illetve 2027-28 vonatkozásában mintegy harminc felújítás elindítását tartalmazza. Az alábbiakban kigyűjtöttük az idei költségvetés tervezetéből az útfelújításokat.
2026.02.15.
Megkezdődött a környezetvédelmi kármentesítés a Börgöndi Repülőtéren
A környezetvédelmi kármentesítéssel kezdetét vette az Alba Airport kialakítása. Az egykor katonai bázisként működő börgöndi repülőtéren a munka egy évig tart és várhatóan 200 millió forintba kerül - közölte dr. Tóth Ferenc az Alba Airport Kft. ügyvezetője. Az eddigi vizsgálatok 15 szennyezett pontot tártak fel, köztük tíz olyan területet, ahol a föld alá süllyesztett üzemanyagtartályokból került korábban a szennyező anyag a talajba.
A környezetvédelmi kármentesítéssel kezdetét vette az Alba Airport kialakítása. Az egykor katonai bázisként működő Börgöndi Repülőtéren a munka egy évig tart és várhatóan 200 millió forintba kerül - közölte dr. Tóth Ferenc az Alba Airport Kft. ügyvezetője.
Dr. Tóth Ferenc elmondta: a várhatóan mintegy 15 milliárd forintos költséggel, 2009-re megvalósuló repülőtér mintegy 19 hektáros területén kutatófúrásokkal azonosítják be a szennyezett részeket. Azt követően a földalatti tartályok, a szennyezett föld kiemelésével, illetve szellőztetésével tisztítják meg a talajt. Az eddigi vizsgálatok 15 szennyezett pontot tártak fel, köztük tíz olyan területet, ahol a föld alá süllyesztett üzemanyagtartályokból került korábban a szennyező anyag a talajba. A legszennyezettebb területeknél kicserélik a talajt, a kevésbé szennyezett szakaszokon pedig alaposan átszellőztetik.
A repülőtér fejlesztés előkészítésének részeként a koordináló Alba Airport Kft. már benyújtotta az útépítési terveket és elindította a meglevő épületek bontásának, továbbá a villamos energia hálózat átalakításának engedélyeztetési terveit.
Az Alba Airport fejlesztését a területet birtokló székesfehérvári és abai önkormányzat mellett projektcégén keresztül egy tőkeerős magyar vállalkozás, a Biggeorges-NV Rt. végzi. A cég társtulajdonosa korábban az MTI-nek elmondta, a repülőtér első lépésben az alacsony költségű, úgynevezett fapados gépek és évi mintegy egymillió utas fogadására lesz alkalmas. Tervezik, hogy a fejlesztés következő ütemeként a régió vállalkozásainak kiszolgálására is alkalmas logisztikai bázist hoznak létre.
A létesítési engedély megszerzéséig a befektetőnek 50 százalékos, a két önkormányzatnak 25-25 százalékos részesedése van a projektcégben. A létesítési engedély megszerzését követően a Biggeorges NV 90 százalékos tulajdont szerez a projektcégben, a két önkormányzat pedig 5-5 százalékot.