Hírek
-
Fordulatok játéka - Három ponttal gazdagodott a Volán Dunaújvárosban
Kétfrontos rangadót vívott az Alba Volán-FeVita és a DAC-Invitel az Interliga 16., és a Borsodi Jégkorong Liga 8. fordulójában. A házigazda Újváros nekiesett a Volánnak, már a 46. másodpercben vezetést szerzett, de a fehérváriak 15 perc alatt helyreállították az erőviszonyokat és fordítottak. A folytatásban még egyszer szükségük volt a kék-fehéreknek az "eredménytornára", és így egygólos győzelmet arattak megyei riválisuk felett. DAC-Invitel - Alba Volán-FeVita 3:4 (1-2, 2-0, 0-2)
2005.12.02. 21:36:56 -
Közmeghallgatás a Városházán - rengeteg kérdés érkezett
Közmeghallgatást tartott ma Székesfehér Megyei Jogú város Önkormányzata. Elsőként Warvasovszky Tihamér polgármester tájékoztatta az érdeklődőket a város gazdasági helyzetéről, majd a személyesen, levélben, illetve telefonon feltett kérdésekre válaszoltak a képviselőtestület tagjai és a hivatal irodavezetői. Elsősorban közlekedéssel, parkolással, útszabályozással és szociális témákkal kapcsolatos kérdések érkeztek. A fehérváriak kérdeztek többek között a Pöstyényi utcáról, az 56-os emlékműről, a Vidámparkról és az Ybl rendelőről is.
2005.12.02. 21:06:19 -
Presztizs-csata Dunaújvárosban - ma, 18.00: DAC - Alba Volán
Az Interliga 17., és a Borsodi Jégkorong Liga 8. fordulójában csupán preztízsjellege miatt lesz érdekes a DAC-Invitel - Alba Volán-FeVita rangadó. Miután a szövetség döntése értelmében a Volán visszakapta az október 28.-án, pályán megszerzett három bajnoki pontját, így a dunaújvárosiaknak már elszálltak vérmes reményeik, miszerint az alapszakasz élére törnének. Így maradt a presztizs, ami persze nem mellékes a két Fejér megyei alakulat életében. A tét azért valamelyest visszakacsint: ha az Alba Volán nyer, az alapszakasz élén zárhat.(Fehérvár TV, 21.00)
2005.12.02. 13:34:02 -
További sikeres fehérvári pályázatok - már 2,5 milliárd az idei elnyert támogatás
A közlemúltban elnyert, további két sikeres székesfehérvári pályázatról tájékoztatott ma Schultz György kabinetigazgató. 11 millió 340 ezer forint központi támogatást kapott a város a közmunkaprogramra, amely december 1-től indul. A támogatás célja, hogy a tartós munkanélküliek és a munkanélküli ellátásból már kiszorult aktív korú, rendszeres szociális segélyezettek átmeneti foglalkoztatását segítse. Az E.U támogatások elnyeréséhez szükséges források kiegészítésére újabb pályázati siker született: ennek köszönhetően a GVOP 4.3.1 pályázat 12,5%-os önrészét mindössze 5%-ra sikerült lecsökkentenie Székesfehérvár önkormányzatának. Ezzel 2005-ben már 2,5 milliárdra emelkedett az az összeg, amelyet pályázat útján nyert el a város.
2005.12.02. 13:32:16 -
Hozzányúlnának a britek az új tagállamok pénzéhez
Kiszivárgott információk szerint a brit elnökség küszöbön álló javaslata a 2007-2013-as keretköltségvetésre 10 százalékkal csökkentené az új tagállamoknak juttatott kohéziós támogatásokat. Közben egyre nagyobb nyomás nehezedik Londonra az Európai Bizottság és a közép- és kelet-európai tagállamok részéről. Kemény hangú támadást intézett a britek ellen Dalia Grybauskaite uniós költségvetési biztos, aki egyenesen azzal vádolta meg Londont, hogy ügyeskedik a statisztikákkal, hogy nagyobbnak mutassa költségvetési hozzájárulását, mint amekkora valójában, és ezzel nehezíti a megállapodást.
2005.12.02. 10:05:20
Új társadalmi szerződést szorgalmaz a kormányfő
A jövőre vonatkozó, közös célokat megfogalmazó dokunemtumot adott át a miniszterelnök a Gazdasági és Szociális Tanácsnak. A tizenkét pontból álló javaslat azokat a kereteket és célokat fogalmazza meg, amelyek eléréséért a politikai pártok, civil szervezetek, érdekképviseletek tevékenykedhetnének. A dokumentum egy európai bérfelzárkóztatási programról is szól, melynek alapelve az lenne, hogy a reálbéreket az ország javuló gazdasági teljesítményének arányában zárkóztatnák fel. Ehhez a ponthoz kapcsolódik a foglalkoztatás bővítése, illetve a minimálbér hozzáigazítása a magyar létminimumhoz.
Koncert premier előtt - szombaton koncert a Csongor és Tünde zenéjéből a Pelikánban
Már a premier előtt megismerkedhet a közönség a Csongor és Tünde zenéjével: december 3-án, szombaton 17 órától ingyenes koncerten mutatja be Vörösmarty verses drámájának zenéjét Burján Gabriella, id. Cserta Gábor, Cserta Balázs, Horváth Elemér, Horváth Péter, Nagy Ferenc, Szakáll Béla és Király Anna a Pelikán Kamaraszínházban.
Karkötő Fehérvárért - összefogás egy egészségügyi szűrőállomás létrehozásáért
Csütörtökön délután a Városházán tartott megbeszélést a Székesfehérvár Jövőjéért Egyesület. A szervezet a közelmúltban „Fehérvárért” feliratú karkötő létrehozásáról döntött, mai ülésükön pedig az is eldőlt: egy városi egészségügyi szűrőállomás kialakítását kezdeményezik. A javaslattal az egyesület valamennyi jelenlévő tagja egyetértett, sőt néhányan már anyagi felajánlást is tettek. A Fejér Megyei Szent György Kórházzal egyeztetve, az Orvosok Házában kerül sor egy városi egészségügyi szűrőállomás kialakítására.
Élőben közvetíti a Fehérvár Televízió a mai közmeghallgatást
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése 2005. december 2-án (péntek) 14.00 órától a 2006. évi költségvetés főbb irányai és koncepciója tárgyában közmeghallgatást tart a Városháza Nagytermében, melyre tisztelettel hívjuk és várjuk az érdeklődőket. Előzetes kérdéseket lehet feltenni december 2-án 9.00 órától 12.00 óráig a következő témákban: szociális, egészségügy (537-101), oktatási, kulturális ügyek (537-102), gazdasági, adó- és költségvetéssel kapcsolatos ügyek (537-220), sport, közbiztonság, környezetvédelmi ügyek (537-108).
A Tháliában ismertették a Vörösmarty Színház ünnepi nyitóhetének a műsorát
Győzött a (sport)igazság - Visszakapta a pontokat az Alba Volán-FeVita
November 30.-án, Szegeden ülésezett a Magyar Jégkorong Szövetség elnöksége. Studniczky Ferenc, elnök kérésére a testület ismét napirendre tűzte a 2-1-es győzelemmel végződött Alba Volán-FeVita - DAC-Invitel mérkőzés "pont-ügyét". Három fehérvári légiós jogosulatlan szerepeltetése miatt az elnökség korábban úgy határozott, hogy a jégen elért eredményt törli, és a három bajnoki pontot - 5-0-ás gólkülönbséggel - a Dunaújváros javára írja. Nos, ez a határozat most már érvényét vesztette, ugyanis az újratárgyalás eredményeként a Volán visszakapta jogosan megszerzett pontjait, így a fehérváriak ismét a Borsodi Jégkorong Liga tabellájának élére ugrottak.
Fehérvári játékosok a válogatott keretben
A Borsodi Liga 13. fordulóját követően a labdarúgó szövetségi kapitány tekintete a Sóstói Stadion felé vetődött. Hiába vezette a bajnoki tabellát hosszú heteken, hónapokon át az FC Fehérvár, a világbajnoki selejtező mérkőzések alkalmával egyszer sem szerepelt fehérvári játékos neve a válogatott keretben. A nemzeti együttes most Amerikába készül, ahol a tervek szerint három meccset játszik, ezek közül az egyiken december 14.-én, Mexikó válogatottja ellen lép pályára Lothar Matthäus csapata. Örvendetes, hogy a fehérváriak kiváló bajnoki szereplése immár a német szakember érdeklődését is felkeltette, és a magyar nemzeti együttes bő keretébe négy Vidi-játékost is meghívott.
Szélessávú internet lesz minden iskolában az év végéig
A Közháló Program eredményeként december 31-ig minden iskolában lesz szélessávú internetes hozzáférési lehetőség és mindenütt elindulhat a számítástechnika, informatika oktatása - közölte az informatikai miniszter szerdán Székesfehérváron. Dr. Világosi Gábor, az Országgyűlés alelnöke hangsúlyozta: a informatikai tárca előkészítő munkájának eredményeként a parlament megalkotta azokat a törvényeket, amelyek alkalmasak arra, hogy biztosítsák az információs társadalom létrejöttének jogi feltételeit.
Tegnap váltották vissza az utolsó európai pezsgősüveget
Szűrőprogramok indulnak az AIDS-világnap alkalmából
A 2000-ben elfogadott ENSZ-nyilatkozat célkitűzéseinek megtartására szólít fel a nemzetközi szervezet AIDS elleni kampánya a betegség elleni küzdelem idei világnapján. Magyarországon a Nemzeti AIDS Stratégia keretében zajló megelőző-programok az intravénás droghasználat miatti fertőzések megakadályozására helyezik a hangsúlyt. A világon jelenleg 40 millió HIV-fertőzöttet tartanak nyilván, az Egészségügyi Világszervezet európai régiójában 2,2 millió a regisztrált beteg, és évente mintegy 5 millióan halnak meg AIDS-ben.