-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Milliárdos támogatást kaptak az elmúlt négy évben a civilek
Az Ifjúsági, Informatikai és Civilkapcsolatok bizottságának elmúlt négy éves működését összegezte Óber László elnök, kiemelve, hogy a működésre és programokra fordítható különböző pénzbeli támogatásokkal és a kedvezményes helyiségbérletekkel együtt közel 1 milliárd forint támogatást kaptak a várostól a civil szervezetek 2002 óta. Legutóbb a Civil Alapra lehetett pályázni, a határidőig összesen 64 szervezet pályázata érkezett be a bizottsághoz, a támogatásokról legkésőbb augusztusban döntenek.
Az Ifjúsági, Informatikai és Civilkapcsolatok bizottságának elmúlt négy éves működését összegezte Óber László elnök, kiemelve, hogy a működésre és programokra fordítható különböző pénzbeli támogatásokkal és a kedvezményes helyiségbérletekkel együtt közel 1 milliárd forint támogatást kaptak a várostól a civil szervezetek 2002 óta. Legutóbb a Civil Alapra lehetett pályázni, a határidőig összesen 64 szervezet pályázata érkezett be a bizottsághoz, a támogatásokról legkésőbb augusztusban döntenek.
Az Ifjúsági, Informatikai és Civilkapcsolatok bizottságának elnöke kiemelte, 2002-től első ízben kezdődött olyan önkormányzati ciklus, amikor külön bizottság foglalkozott a civil ügyekkel. Óber László elmondta, partneri viszonyt épített ki a bizottság a civilekkel, a bizottsági üléseken állandó meghívottként vesz részt többek között a civil Érdekegyeztető Fórum és a Fejér Megyei Civil Szövetség képviselője. A képviselő felhívta a figyelmet a civil pályázati alapra is: a városi önkormányzat a költségvetésben biztosítja az önrészt a civil szervezetek számára a nagyobb országos, vagy uniós pályázatokon való részvételhez.
Óber László a bizottság napi aktuális feladatairól is beszélt. A bizottsági elnök elmondta, mintegy 64 szervezet pályázott a Civil Alapra, a támogatásokról legkésőbb augusztusban születik majd döntés. Szintén aktuális információ, hogy a bizottság által támogatott Fehérvár Szépe versenyre több mint 70 lány jelentkezett, az elődöntőre június 27-én kerül sor a Novotelben.