Hírek
-
A majdnem elmaradt meccsen: a lényeg a győzelem
Amíg péntek délután a Borsodi Jégkorong Liga három győzelemig tartó elődöntőjének első összecsapására készültek az Alba Volán-FeVita játékosai, addig az FTC csapatánál állt a bál. A Fradi játékosai megelégelve az együttes sanyarú helyzetét lemondásra szólította fel a klub szakosztály-elnökét, Kassai Györgyöt. A zöld-fehérek csak akkor szálltak fel a Székesfehérvárra induló buszra, amikor a szakosztály-elnök eleget tett a kérésnek, de a játékosok hozzátették, csak akkor játszanak Fehérváron, ha a sportvezető szóbeli lemondását írásban is megerősíti... Alba Volán-FeVita – FTC 6-4 (4-1, 2-1, 0-2)
2006.02.17. 22:41:27 -
Kávéházi estel indult el a hacacáré a Premier Caféban
A múltszázadforduló kávéházi életét idézte fel csütörtök este a Vörösmarty Színház társulata a Premier Caféban. A telt házas darabot egy beszélgetés előzte meg Romanek Tihamér hangszerkészítő mesterrel, aki egy különleges hangszer csoportot, a Csembalók családját mutatta be a közönségnek. A hangszerismereti beszélgetés után az este házigazdája Juhász Illés, Gergely Anna történésznek adta meg a szót, aki a székesfehérvári kávéházi szokásokról mesélt. A beszélgetés végén pedig egy telefon váratlan megcsörrenésével kezdetét vette a több mint egy órás színdarab. (Tekintse meg képgalériánkat!)
2006.02.17. 13:47:23 -
Drumm and bass és breakbeat party a West Side Music Klubban
A Westside Music Club február 17-én a tört ütem szerelmeseit várja a Breakfast nevű partyra. A bulin a sztárvendég az egyik legidősebb magyar drumm and bass lemezlovas Palotai Zsolt lesz. A dj a hírnevét a szakmában azzal szerezte, hogy mindig tudta mikor kell megragadni egy még kevésbé népszerű stílust, hiszen amibe ő belekezdett az idővel népszerűvé is vált. A drumm and bass -be és a tört ütemet használó műfajokba még a 90-es években kezdett bele és évekig a Tilos rádión zenélt underground műsorokban....
2006.02.17. 13:43:59 -
"Én a lemezlovas..." - Dévényi Tibor az Albabárban
A média világába nemrégiben látványosan visszatérő Dévényi Tibi bácsi úgy tűnik a lemezlovas szakmához is visszakacsingat. A jól ismert műsorvezető ugyanis február 18-án az Albabár vendége lesz, ahol nem a pontos labdákat fogja dobálni a gyerekeknek, hanem a lemezeket fogja cserélni a lemezjátszón. Tibi bácsi a népszerű retro hullámot készül meglovagolni lemezlovasként és a '70-es, '80-as évek bakelitjeiből fog válogatni az este során. Azt viszont nem közölték, hogy a közönségnek csak három kívánság jut összesen, vagy kivételesen mindenki kívánhat egy örökzöld dalt.
2006.02.17. 13:43:01 -
Stabil gazdálkodás, töretlen fejlődés - polgármesteri sajtótájékoztató a közgyűlésről
Sajtótájékoztatón számolt be ma a február 16-i közgyűlés legfontosabb döntéseiről Székesfehérvár polgármestere. Warvasovszky Tihamér a város életét meghatározó eseménynek nevezte a 2006. évi költségvetés elfogadását, amely biztosítja az intézmények működését, a civil szervezetekkel való partnerséget, a civilek támogatását, ugyanakkor fejlesztéseket, felújításokat és a panelprogram folytatását is tartalmazza. Mindezt úgy biztosítja, hogy a város fejlődése töretlen, a város önkormányzatának gazdálkodása stabil marad – mondta a polgármester. A 2006. évi költségvetés főösszege 29,5 milliárd forint, amely 1,4 milliárddal magasabb, mint a tavalyi eredeti előirányzat.
2006.02.17. 13:35:31
Eladták a Pannonplast székesfehérvári gyárát - értékesítik a gépeket
A Pannonplast Rt. - leányvállalatán keresztül - előszerződést kötött a székesfehérvári műszaki műanyaggyártás átadására egy szakmai befektető részére. Az előszerződés szerint aláírásra került a végleges megállapodás, mely alapján a Dunainjection Kft. (melynek többségi tulajdonosa a francia bejegyzésű PVL, Plastiques Du Val De Loire vállalat) átveszi a tevékenységet. A tranzakció részeként a Pannonplast Műszaki Műanyagok Zrt. értékesíti a Székesfehérváron található termelő gépeit és berendezéseit.
Forgalmas utak felújítása kezdődhet meg az idén
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlése döntött: belterületi, szilárd burkolatú utak felújítására pályázik az idén Fehérvár a Közép- Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanácshoz, a pályázathoz az önkormányzat 100 millió forint önrészt biztosít. A tervek között szerepel a Rákóczi út Gáz és József utca közötti szakaszának felújítása, az Õsz utca és a Kígyó utca, a Szent István tér, a Koch László és Színház utca, a Zichy liget, a Rába és Farkasvermi út, valamint a Selyem és Jancsár utca felújítása is. Elsőként a Rákóczi út és térsége készülhet el, várhatóan 2006 szeptember 30-ig újítják fel ezeket az utakat.
Elfogadta a Közgyűlés a város 2006-os költségvetését
Reggel nyolc órától ülésezik a város képviselőtestülete - ma tárgyalják a költségvetést
Reggel nyolc órától tartja februári Közgyűlését az Önkormányzat. Az egyik legfontosabb napirendi pont a város idei költségvetésének a tárgyalása -ez várhatóan hosszas vitát eredményez a délelőtt folyamán. A Városi Képtár-Deák Gyűjtemény igazgatójáról is ma szavaznak a városatyák. Napirendi pont lesz 23 lakóház 186 gyűjtőkéményének felújítására kiírandó közbeszerzési eljárás megindítása. Útfelújításokról is döntenek, illetve döntenek arról, hogy benyújtanak-e pályázatot a Belvárosi turisztikai táblarendszer kiépítésére. Zárt ülésen döntenek a képviselők az "Év Polgárőre" és a Penna Regia díj adományozásáról. A Közgyűlést a Fehérvár Televízió élőben közvetíti.
Jazz koncert a Szabadművelődés Házában az Albatross Bandel
Sikeres volt a törökországi edzőtábor - Nem szenvedett vereséget az FC Fehérvár Antalyában
Február elejétől két héten át a törökországi Antalyában edzőtáborozott az FC Fehérvár labdarúgó csapata. A futballisták közkedvelt téli állomásán két román, egy orosz és egy dél-koreai ellenféllel szemben lépett pályára Csertői Aurél alakulata, összesen öt alkalommal. A török tél többnyire ideális körülményekkel szolgált a Világ több tájáról felkészülni érkező együttesek számára, bár előfordult, hogy egy-egy találkozót meghiusított az időjárás. A fehérváriak öt mérkőzésen összesen 2 gólt kaptak, és hatot rúgtak, három győzelemmel és két döntetlennel zárták az idegenbeli felkészülést.
A madárinfluenza elérte Magyarországot is! - zárlat két településen
Aki betegnek tűnő szárnyast vagy elhullott madarat talál, ne nyúljon hozzá, hanem hívja a 189-es kormányzati zöldszámot! Magyarországra is megérkezett a madárinfluenza - jelentette be a miniszterelnök. Gyurcsány Ferenc a betegség miatt összehívott rendkívüli tanácskozás után elmondta, hogy két Bács-Kiskun megyei településen, Nagybaracskán és Csátalján találtak H5N típusú vírussal fertőzött hattyú tetemeket. Az országos főállatorvos szerint a magyarországi házi szárnyasokat nem érinti a betegség, mivel csak vándormadarakban mutatták ki a H5 vírustörzset.
Újabb 60 önkormányzati bérlakás építéséről írtak alá szerződést
Irodalmi est a Szent István Király Múzeumban Németh Gáborral és Szlukovényi Katalinnal
Szerdán éjfélkor jár le a jelentkezési határidő a felsőoktatási intézményekbe
Ma éjfélig dönthetik el a diákok, hogy melyik felsőoktatási intézménybe jelentkeznek; a postákon meghosszabbított nyitvatartási idővel és megerősített szolgálattal várják az ügyfeleket. A várható forgalomfelfutás miatt a megyeszékhelyeken működő főpostákon egységesen 20 óráig, a fővárosban, a XII. kerületi Krisztina körút 6-8. szám alatti 114-es postán 22 óráig adhatják postára a nyomtatványokat az ügyfelek. Budapesten a Nyugati pályaudvar melletti 62-es, a Keleti pályaudvar szomszédságában lévő 72-es posta, valamint a Nyíregyháza-Jósaváros postamesterség éjfélig lesz nyitva. A fővárosi Fogarasi utcai Tesco bevásárlóközpontban található posta ezen a napon is non-stop nyitva tartással várja az ügyfeleket.