Megtalálták a pályázók a Baross Gábor programot - 1.1 milliárdnyi igény érkezett

Több mint 70 benyújtott pályázat, 1,1 milliárd forint feletti igényelt forrás –így összegezhető a Baross Gábor innovációs program szeptember 15-ével lezárult fordulójának eredménye. A rendelkezésre álló támogatási keret mintegy 407 millió forint, ez az összeg osztható szét a független szakértők által legjobbnak ítélt projektek között.

2006.09.21. 16:36 |
Több mint 70 benyújtott pályázat, 1,1 milliárd forint feletti igényelt forrás –így összegezhető a Baross Gábor innovációs program szeptember 15-ével lezárult fordulójának eredménye. A rendelkezésre álló támogatási keret mintegy 407 millió forint, ez az összeg osztható szét a független szakértők által legjobbnak ítélt projektek között.

 A pályázati csomagok több mint felét konzorciumként nyújtották be a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökséghez. Az elbírálás jelenleg is tart, a nyertes projektről a döntést szeptember 29-én hozza meg a Regionális Fejlesztési Tanács. A régióban található vállalkozások gazdasági kitörési pontja, szinte minden esetben az innovációhoz köthető. A vállalkozások forrásabszorpciós képessége magas és már tavaly is jelentős igény jelentkezett a kutatás és fejlesztési szférával, felsőoktatási intézményekkel való kooperációra. „A gazdasági integráció támogatása és az innovációs infrastruktúra és menedzsment fejlesztése a Közép-dunántúli régióban” című pályázat keretében közel háromszoros támogatási igény jelentkezett, ami azt mutatja, hogy a régióban élők felkészültek a fejlesztési források igénybevételére.

Gazdaság

  1. Vállalkozói fórum a Hiemer-házban

    Éves beszámolót és vállalkozói fórumot rendezett a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) Fejér Vármegyei Szervezete szerdán Székesfehérváron. A vármegyében működő vállalkozások képviselői a szövetség tevékenységéről, aktuális gazdaságpolitikai kérdésekre adandó válaszairól, valamint a vármegye gazdasági helyzetéről szóló előadáson vettek részt a Hiemer-házban.

    2026.03.18.
  2. Fejlesztések a Fehér Alu Kft-né

    A székesfehérvári Fehér Alu Kft. a Demján Sándor 1+1 Program keretében 126 millió forint támogatást nyert el, amelynek segítségével Összesen 312 millió forint értékű technológiai fejlesztést valósít meg. A beruházás célja a gyártási kapacitás növelése, a hatékonyság javítása, valamint a vállalat technológiai hátterének további modernizálása.

    2026.03.17.
  3. Gépipari szakmai roadshow

    A Magyar Gépipari és Energetikai Országos Szövetség és a Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara közös szervezésében valósult meg az-az országos roadshow, amely a gépipari, energetikai és védelmi ipari vállalatok számára kíván átfogó képet adni az iparág előtt álló innovációs lehetőségekről, a kutatás-fejlesztési irányokról, a beszállítói piacra jutás feltételeiről, valamint a hazai és nemzetközi értékesítési lehetőségekről.

    2026.03.13.
  4. 12 szakmai díj és új szemlélet - az „emberséges intelligenciában” hisz a fehérvári csapat

    Az idei évben hat Marketing Gyémánt díjat nyert a Vonnák Péter vezette vállalkozás, amellyel a cég már összesen tizenkét szakmai elismerésnél tart. A díjakkal nemcsak kreatív marketingmegoldásokat, hanem több mesterséges intelligenciára épülő projektet is elismertek, ami jól mutatja, hogy a technológiai innováció egyre hangsúlyosabb szerepet kap a hazai marketing- és üzleti gondolkodásban.

    2026.03.11.