-
Nyári futás és gyaloglás
Ismét megrendezik a Székesfehérvári Nyári Futás vagy Gyaloglás Próbát a Halesz Liget rekortán futókörén. A június 30-i, ingyenesen látogatható eseményen minden korosztály saját tempójában és saját maga által választott időtartamban mérheti fel állóképességét.
2026.06.26. -
Köztéri sakkasztalok Fehérváron
Székesfehérváron korábban is nagy népszerűségnek örvendtek a közterületeken elhelyezett sakkasztalok, így a tavalyi hat közösségi asztal telepítését követően idén újabb helyszínekre került és kerül sakktáblaasztal a város különböző pontjain.
2026.06.25. -
Szurkolói ankét a stadionban
Szurkolói ankétra várták a Vidi szimpatizánsait a Sóstói Stadionba. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.24. -
Évadzáró az Alba Fehérvárnál
Garázsvásárral egybekötött ünnepélyes szezonzárót tartott az Alba Fehérvár Akadémia. Az eseményen átadták a szezon legjobbjainak járó díjakat is.
2026.06.19.
Fehérvári vereség az Interliga nyitányán
A szerdai bajnoki fiaskó után az Interliga 206-2007-es idényének nyitómérkőzésén korcsolyázott jégre az Alba Volán-FeVita vasárnap. A korábbi kiírásokhoz képest valamelyest gyengült a közép-kelet-európai pontvadászat mezőnye, ugyanis a címvédő szlovén Acroni Jesenice az osztrák bajnokságban méreti meg magát, ráadásul a korábban nevezni igyekvő lengyel csapatok sem vesznek részt a ligában. A fehérváriak így talán idei legnagyobb riválisukkal, az Olimpija Ljubljana csapatával szemben kezdték az idei Interligát, nem sok sikerrel. Alba Volán-FeVita - Olimpija Ljubljana 1-2 (0-0, 1-1, 0-1)
A szerdai bajnoki fiaskó után az Interliga 206-2007-es idényének nyitómérkőzésén korcsolyázott jégre az Alba Volán-FeVita vasárnap. A korábbi kiírásokhoz képest valamelyest gyengült a közép-kelet-európai pontvadászat mezőnye, ugyanis a címvédő szlovén Acroni Jesenice az osztrák bajnokságban méreti meg magát, ráadásul a korábban nevezni igyekvő lengyel csapatok sem vesznek részt a ligában. A fehérváriak így talán idei legnagyobb riválisukkal, az Olimpija Ljubljana csapatával szemben kezdték az idei Interligát, nem sok sikerrel.
A találkozó első harmadára a harcos mezőnyjáték volt inkább jellemző, kevés közönségszórakoztató helyzettel. A középső játékrészben aztán már a hálók is rezdültek, bár a hazai publikum ennek csak részben örült. A 26. percben mindkét oldalról ült egy-egy játékos a büntetőpadon, így a nagyobb terület adta lehetőséget egy vendégjátékos használta ki: Hebar indult meg és egyéni akciója végén mattolta Budai kapust. Szerencsére még ebben a periódusban érkezett is a kék-fehérek válasza, a 38. percben a sérüléséből felépülő Palovcik vette célba a szlovén kaput, azonban lövését követően levágódott a korong Mohoric kapusról, Anton Poznik ismétlésével szemben azonban már tehetetlennek bizonyult a hálóőr, 1-1.
A záróharmadban sorra hagyta kihasználatlanul emberelőnyeit a Volán, és ezt – ahogy az lenni szokott – megtorolta az ellen: Poznik ült éppen a kiállítottak padján, és az emberfórt Ciglenecki váltotta gólra, 1-2. A folytatásban a fehérváriak mindent megpróbáltak az egyenlítés érdekében, Karel Dvorak a végén lehozta Budait is, de a siker – jelen esetben a pontmentés – elmaradt. Az Olimpija nyert, az Alba Volán-FeVita pedig pont nélkül ragadt az Interliga rajtjában, de hamarosan, kedden már a bajnokságban vígasztalódhat, a Dunaújváros ellen.
Alba Volán-FeVita - Olimpija Ljubljana 1-2 (0-0, 1-1, 0-1)
Székesfehérvár, 500 néző.
Vezette: Árkovics, Sós, Haszonits.
Alba Volán-FeVita: Budai - Svasznek, Kangyal, Simon, Palovcik, Stastny, Ondrejcik, Borostyán, Rajz, Ocskay, Palkovics, Kovács, Tőkési, Vaszjunyin, Rehák, Fodor, Poznik, Ennaffati, Gröschl, Holéczy, Csibi. Vezetőedző: Karel Dvorák.
HDD Olimpija: Mohoric - Groznik, Vedlin, Cvetek, Loboda, Tavzelj, Sodrznik, Ciglenecki, Music, Kralj, Badiura, Hocevar, Zemva, Ferlez, Ropret, Hebar. Vezetőedző: Matjaz Sekelj.
Kiállítások: 12 perc, ill.: 18 perc