Hírek
-
Aranyos férfiak – a magyar váltó is Európa-bajnok
Megvédte Európa-bajnoki címét a magyar férfi öttusa válogatott a budakalászi kontinensviadalon. A Horváth Viktor, Fülep Sándor, Kállai Ákos alkotta staféta fölényes győzelemmel zárta az EB utolsó versenyszámát, a váltóviadalt, így hazánk fiai taroltak az elmúlt napok legrangosabb sportrendezvényén. Balogh Gábor egyéniben lett aranyérmes, Fülep Sándor pedig bronzérmes, a hagyományos csapatversenyben is magyar diadal született, és a férfiak váltója mellett Vörös Zsuzsanna is EB-aranyat nyert, nem csoda tehát, hogy az éremtáblázat élén is Magyarország végzett.
2006.07.18. 22:18:04 -
Befejeződött a TISPOL akció - 81 buszt ellenőriztek a rendőrök
Az európai TISPOL akció Magyarországon július 11-13 között zajlott. Fejér megyében a három nap alatt összesen 81 autóbuszt ellenőriztek a rendőrök, melyek közül 10 volt külföldi. Az ellenőrzés időszaka alatt összesen 428 személyt vontak intézkedés alá. Ezek közül 15 személy volt magyar, míg 5 fő külföldi autóbusz sofőrje. Járművezetéstől eltiltás miatt két esetben került sor intézkedésre, 406 esetben egyéb okból kifolyólag történt intézkedés.
2006.07.18. 05:59:44 -
Alba Innovációs Park - Nemzeti kutatólaboratórium lesz Székesfehérváron
Székesfehérvár Önkormányzata és a Magyar Tudományos Akadémia még június 6-án írt alá szándéknyilatkozatot, miszerint a tudományos eredmények bevonásával erősíteni lehessen a régió versenyképességét és létrehozzák az Alba Innovációs Parkot. A város polgármestere Warvasovszky Tihamér hétfőn délelőtt folytatott újabb tárgyalásokat Vizi E. Szilveszerrel az akadémia elnökével, aki hangsúlyozta, hogy "a szellemi tőkét oda kell vinni, ahol szükség van rá". (képek az eseményről)
2006.07.18. 04:33:27 -
Fehérváron szerzett egygólos előnyt a Debrecen a Szuperkupa-döntő visszavágójára
Szuperkupa-döntő. A magyar labdarúgás e rangos színterén még nem fitogtatta tudását az FC Fehérvár, hiszen a mindenkori bajnok és Magyar Kupa-győztes párharca ez. A története első MK-elsőségét begyűjtő fehérváriak a Debreceni VSC-AVE Ásványvíz együttesét fogadták a Szuperkupa-finálé első összecsapásán, és a vendégek egy udvariatlan gesztussal nyitottak: a 3. percben Igor Bogdanovics tologatta a labdát a tizenhatos előtt, aztán jobbal, pazar mozdulattal csavarta el Sebők kapus mellett a bal sarokba, 0-1... FC Fehérvár - Debrecen 0-1 (0-1)
2006.07.18. 03:05:05 -
Megalakult a Continental-Kupa szervező-bizottsága – A Tampere az aranyért jön Fehérvárra
Az Alba Volán-FeVita a múlt héten befejezte a felkészülés első, hét hetes szakaszát, a már megszokott szervezőbizottság pedig munkához látott. 2007. január 5.-7. között sorozatban harmadszor adhat otthont Székesfehérvár a jégkorong Continental-Kupa négyes döntőjének. Az Alba Volán-FeVita mellett a kvalifikáció győztese, az orosz ezüstérmes Avangard Omszk, valamint a finn bajnokság legpatinásabb csapata az Ilves Tampere vesz részt a januári fináléban.
2006.07.18. 00:18:39
Aláírta a pénzügyi törvényeket a köztársasági elnök
Nem találta alkotmányellenesnek a parlament által egy hete elfogadott pénzügyi törvényeket az államfő. Sólyom László "tekintettel volt a költségvetés helyzetére, valamint a magyar gazdaságpolitika nemzetközi megítélésére", amikor aláírta a jogszabályokat. Az ügy előzménye: több szervezet és magánszemély fordult Sólyom Lászlóhoz, kérve, hogy küldje meg a törvényeket az Alkotmánybíróságnak, vagy megfontolásra juttassa vissza az Országgyűlésnek
Az EU változást akar az európai labdarúgásban
Jövő szerdáig korlátozásokra kell számítani a MÁV-nál
A budapesti Déli pályaudvar és Székesfehérvár között hétfőtől jövő szerdáig, azaz július 26-ig építkezés miatt egyes vonatok Érd alsó helyett Érd felsőn állnak meg. A munkálatok idején a Budapest-Déli pályaudvarról Martonvásárra 16.50-kor induló járat, illetve az onnan Budapest-Déli pályaudvarig 5.55-kor, és 17.55-kor induló személyvonat nem közlekedik - áll a MÁV közleményében. A részletekről a MÁVDIREKT 06-40-49-49-49-es telefonszámán adnak tájékoztatást. A pontos menetrendet az állomáson, illetve a MÁV Internetes honlapján is meg lehet tekintetni, a www.mav.hu oldalon.
Negyedik lett a női váltó az öttusa EB-n
Elkészült a Hiemer-ház rehabilitációja - kezdődhet a műszaki átadás
Határidőre és megfelelő minőségben készült el a kivitelező a Hiemer ház rehabilitációs munkáival. A műszaki átadás július 18-án indul, a fehérváriak várhatóan augusztus 20-a után vehetik birtokba az épületet: a tervek szerint egy héten keresztül szerveznek majd bejárásokat műszaki és történelmi idegenvezetéssel, hogy minden érdeklődő megnézhesse a felújított műemlék épületet. Warvasovszky Tihamér polgármester elmondta: az épülettömb rehabilitációjának folytatására már benyújtotta a város a pályázatát az Európai Unióhoz, az első fordulóban befogadták a pályázatot, végleges döntés pedig késő ősszel születik majd a mintegy 900 millió forintos projektről. (képek a felújított Hiemer-házról)
Mindössze 170 ezren kérték felvételüket a kisebbségi névjegyzékbe
Szombaton délután lezárult a kisebbségi névjegyzékbe vétel; az Országos Választási Iroda (OVI) honlapján közzétett adatok szerint több mint 170 ezer választó kérte regisztrációját, ez 38 százaléka a 2001. évi népszámláláson magukat nemzetiségnek vallóknak. Csak azok vehetnek ugyanis részt az október 1-jei kisebbségi választáson, illetve azok lehetnek a választásokon jelöltek, akik regisztráltatták magukat.
Színlelt szerződések: folyamatosan ellenőriz az APEH
Az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatalhoz (APEH) június végéig 158 foglalkoztató tett bejelentést színlelt szerződésről, összesen 3,5 ezer foglalkoztatottra vonatkozóan - mondta Juhász István, az adóhatóság szakmai elnökhelyettese. A foglalkoztatók a bejelentéssel 3,2 milliárd forint adóhiány és szankció (késedelmi pótlék, adóbírság, mulasztási bírság) megfizetése alól mentesülnek, ha az adóhatóság az utóellenőrzés során mindent rendben talál.
Két arany-, egy bronzérem a magyar férfiak mérlege az öttusa EB-n - Horváth Viktor hatodik
Az öttusa EB döntőjének második napján a férfiak jöttek, láttak, és győztek. Mármint a magyarok. Balogh Gábor megközelíthetetlenül versenyzett és fölényesen nyerte az Európa-bajnokságot, megelőzve az orosz olimpiai bajnokot Andrej Moiseevet, a bronzérem pedig Fülep Sándor nyakába került. A magyar csapat harmadik tagja, a fehérvári Horváth Viktor a hatodik helyen ért célba, így a magyar egység is EB-aranyat szerzett. Az egyéni induló Kállai Ákos a 7. helyen végzett.