-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Sikerült jobb finanszírozási helyzetet elérni a Szent György Kórház számára
Április elsején életbe lépett a fekvőbeteg-ellátásról szóló, új finanszírozási szerződés a Fejér Megyei Szent György Kórház és az Országos Egészségbiztosítási Pénztár között. A megállapodást – hosszú, több fordulós tárgyalást követően – a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, Gombaszöginé dr. Balogh Ibolya hozzájárulásával – március 30-án késő este írta alá az intézmény főigazgatója, dr. Szabó László. A tárgyalássorozat eredményeként sikerült elérniük, hogy az úgynevezett teljesítmény-volumen korlát – vagyis az a határ, ameddig az egészségbiztosítás finanszírozza a betegek ellátását – lényegesen kedvezőbb, mint az utóbbi fél évben.
2007.04.01. 15:55 |
Április elsején életbe lépett a fekvőbeteg-ellátásról szóló, új finanszírozási szerződés a Fejér Megyei Szent György Kórház és az Országos Egészségbiztosítási Pénztár között. A megállapodást – hosszú, több fordulós tárgyalást követően – a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, Gombaszöginé dr. Balogh Ibolya hozzájárulásával – március 30-án késő este írta alá az intézmény főigazgatója, dr. Szabó László.
A tárgyalássorozat eredményeként sikerült elérniük, hogy az úgynevezett teljesítmény-volumen korlát – vagyis az a határ, ameddig az egészségbiztosítás finanszírozza a betegek ellátását – lényegesen kedvezőbb, mint az utóbbi fél évben. Így csaknem teljesen megszüntethetők azok a korlátozások, amelyekre korábban rákényszerült a Szent György Kórház. A források bővülése azt is jelenti, hogy több beteg látható el, több műtét végezhető havonta, s ez az egész intézmény, a szakma – az intézmény orvosai, egészségügyi szakdolgozói – helyzetét tekintve is fontos eredmény.
A fenntartó, a Fejér Megyei Önkormányzat támogatásával a kórház kezdeményezte: a 2006. év végén sikeresnek bizonyult struktúra-átalakítási pályázattal összefüggésben, áprilisban a járóbeteg-ellátásban is teremtsenek nagyobb mozgásteret, vagyis finanszírozza a korábbinál lényegesen több járó beteg ellátását az Országos Egészségbiztosítási Pénztár.
A tárgyalássorozat eredményeként sikerült elérniük, hogy az úgynevezett teljesítmény-volumen korlát – vagyis az a határ, ameddig az egészségbiztosítás finanszírozza a betegek ellátását – lényegesen kedvezőbb, mint az utóbbi fél évben. Így csaknem teljesen megszüntethetők azok a korlátozások, amelyekre korábban rákényszerült a Szent György Kórház. A források bővülése azt is jelenti, hogy több beteg látható el, több műtét végezhető havonta, s ez az egész intézmény, a szakma – az intézmény orvosai, egészségügyi szakdolgozói – helyzetét tekintve is fontos eredmény.
A fenntartó, a Fejér Megyei Önkormányzat támogatásával a kórház kezdeményezte: a 2006. év végén sikeresnek bizonyult struktúra-átalakítási pályázattal összefüggésben, áprilisban a járóbeteg-ellátásban is teremtsenek nagyobb mozgásteret, vagyis finanszírozza a korábbinál lényegesen több járó beteg ellátását az Országos Egészségbiztosítási Pénztár.