Hírek
-
EURO-2012: 36-36 szálloda áll készen a 16 csapat fogadására
A 2012-es magyar-horvát Európa-bajnoki pályázati bizottság képviseletében hétfőn Dénes Ferenc prezentálta a szállodai garanciákat az Európai Labdarúgó Szövetségnek (UEFA). Magyarország és Horvátország részéről 36 hotelt kell biztosítani a 16 résztvevő csapat, az UEFA vezetői, a bírók, az újságírók és az orvosok részére. Az összefogást mutatja, hogy Magyarországon még a külföldi tulajdonban lévő szállodák is hajlandók voltak az UEFA által meghatározott optimális árat garantálni 2012-re.
2006.08.01. 07:37:45 -
Több pénzt szán környezetkímélő fuvarozásra az EU
Az Európai Bizottság az idén több pénzt szán a környezetet kímélő korszerű kombinált árufuvarozás bővítésére. A Marco Polo program keretén belül a közúti forgalomnak vízi útra, illetve vasútra való terelését 35 millió euróval támogatja az unió. Tavaly 30,1 millió eurót szántak erre a célra.
2006.08.01. 07:31:23 -
Péntekig megérkeznek az ajánlószelvények az önkormányzati választásra
A választópolgárok július 31. és augusztus 4. között névre szóló értesítést kapnak arról, hogy felvették őket a települési önkormányzati képviselőválasztás választói névjegyzékébe és egy ajánlószelvény-tömböt is, benne sárga, kék, rózsaszín és fehér ajánlócédulákkal. A településenként eltérő számú ajánlószelvényekkel a választók az önkormányzati képviselőjelöltekre, polgármester-jelöltekre és a megyei közgyűlés tagjaira adhatnak ajánlást.
2006.08.01. 06:50:18 -
Vereség a nyitányon – pont nélkül kezdte a bajnokságot az FC Fehérvár
Nem kezdte jól az FC Fehérvár a labdarúgó NB1 2006-2007-es idényét, ugyanis az első forduló zárómérkőzésén egygólos vereséget szenvedett a Zalaegerszegi TE együttesétől. Már a találkozó első perceiben érezni lehetett, hogy a ZTE sokkal elszántabban, és szervezettebben kezdte a bajnoki szezont, a kék-fehérek idén dobogós célokat tűztek ki maguk elé, aminek teljesítéséhez minimum egy fehérvári pontszerzéssel számoltak. Az UEFA-Kupában továbbjutó FC Fehérvár szeretné ugyan megismételni legutóbbi sikereit, azonban konkrét célkitűzés nélkül rajtolt a bajnokságban Csertői Aurél csapata, és a zalaiak elleni derbin mintha enerváltan kezdtek volna Kuttorék. FC Fehérvár – ZTE 2-3 (1-0)
2006.08.01. 03:41:36 -
443 szabálytalan közlekedővel szemben intézkedtek a rendőrök hétvégén
Ezen a hétvégén 443 szabálytalankodót szűrtek ki Fejér megye rendőrei az utakon. 66 főt figyelmeztettek, 310 sofőrrel szemben helyszíni bírságot alkalmaztak, 59 személy ellen szabálysértési, míg 8 fővel szemben büntető feljelentés készült. Fejér megye útjain összesen 162 rendőr volt kint ezen a hétvégén 49 szolgálati gépkocsival és összesen 10 sebességellenőrző műszerrel.
2006.07.31. 16:42:53
Az idén nem panaszkodnak a büfések a Velencei-tónál
Nem panaszkodnak a forgalomra a Velencei-tó mellett a strandbüfék üzemeltetői. Az utóbbi néhány hét meleg időjárása évek óta nem látott forgalmat eredményez néhány helyen. A strandolók száma évek óta nem volt olyan magas, mint az elmúlt időszakban. Hétvégén szinte egy gombostűt sem lehetett leejteni a vízpart mellett. A büfék árai között nincs nagy különbség, sőt egyes termékeket egy adott strandon ugyanannyiért kínálnak a vendéglátósok.
Vigyázz, kész, rajt! – Indul a bajnokság: ma, 20.00: FC Fehérvár - ZTE
A 2005-2006-os idényben egyik legeredményesebb időszakát produkálta az FC Fehérvár labdarúgó csapata, hiszen a Magyar Kupa-győzelem mellett a bajnoki bronzérmet is begyűjtötték a piros-kékek. Ez most már mindössze a tekintélytparancsoló múlt, hiszen a hétvégén elrajtolt a 2006-2007-es bajnokság hosszú küzdelemsorozata. Az FC Fehérvár a Zalaegerszeg ellen kezd, hétfőn 20 órakor a Sóstói Stadionban.
A kánikula miatt eddig mitegy 50 milliós kár keletkezett a megye útjain
Elindult a Zöld könyv honlapja - bárki telefonálhat kérdéseivel
Jövő hétfőtől szerda kivételével minden nap 15 és 16 óra között az egészségügyi miniszter és a szakállamtitkárok válaszolnak a Zöld könyvvel kapcsolatos telefonos megkeresésekre - közölte Batiz András kormányszóvivő. A minisztérium 428-4662-es telefonszámát lehet felhívni, ha valaki Molnár Lajostól, vagy az államtitkároktól szeretne személyes választ kapni az egészségügyi reformmal kapcsolatos kérdéseire. A telefonos megkeresési lehetőség augusztus végéig tart.
35 éve még működő gyógyszertár volt a Fekete Sas Patika
A régi, XVIII. századi patikák közül a székesfehérvári Fekete Sas működött legtovább eredeti funkciójában. A modern követelményeknek, azonban már egyre kevésbé felelt meg, így 1971-ben bezárták és a két évszázad alatt meglehetősen megrokkant berendezést restaurálták. Az eredeti berendezéssel nagyjából egykorú a felszerelés egy része, mely szintén megtekinthető az állandó kiállításon. Még a jezsuiták készítették a kiemelkedően szép gyógyszerprést a hozzá tartozó rézmozsárral, s talán az ő idejükből származnak a szépen festett fatégelyek is.
25 évre átadja a megye a Szent György Kórház hasznosítási jogát
Egy hét alatt tizennégy baleset - tovább folytatódik a fokozott ellenőrzés a hétvégén
Egy halálos, hét súlyos és hat könnyű kimenetelű közlekedési baleset történt az elmúlt 168 órában Fejér megye útjain. A balesetek okozói között nem volt ittas sofőr, de Fejér megye rendőrei a közúti ellenőrzések alkalmával összesen tizenegy ittas gépkocsivezetőt szűrtek ki. A hétvégén tovább folytatódik a közlekedési akció sorozat, így Fejér megyében a főútvonalakon, illetve a forgalmasabb alsóbbrendű utakon közúti ellenőrzésekre lehet számítani. A rendőrség kéri a közlekedőket, tartsák be a sebességhatárokat, és közlekedjenek szabályosan!