-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Nem mind arany ami fénylik - fogyasztóvédelmi kiadvány a reklámokról
Amit érdemes tudni a gazdasági reklámokról címmel hétfőn mutatták be a Székesfehérvári Fogyasztóvédelmi Egyesület legújabb kiadványát. A füzet része annak a sorozatnak, melyet az egyesület indított több éve a fogyasztók tájékoztatására. Az új tájékoztató, mely a dohány és alkoholtermékek mellett a hitelek reklámozási szabályaival is foglalkozik háromezer példányban készült - mondta Németh László, a Székesfehérvári Fogyasztóvédelmi Egyesület elnöke. A kiadványról Schultz György a Polgármesteri Hivatal kabinetigazgatója és Kathy Attila, az Országos Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség szóvivője is beszélt.
2008.04.15. 07:10 |
Amit érdemes tudni a gazdasági reklámokról címmel hétfőn mutatták be a Székesfehérvári Fogyasztóvédelmi Egyesület legújabb kiadványát. A füzet része annak a sorozatnak, melyet az egyesület indított több éve a fogyasztók tájékoztatására. Az új tájékoztató, mely a dohány és alkoholtermékek mellett a hitelek reklámozási szabályaival is foglalkozik háromezer példányban készült - mondta Németh László, a Székesfehérvári Fogyasztóvédelmi Egyesület elnöke.

Schultz György a Polgármesteri Hivatal kabinetigazgatója arról beszélt, hogy havonta 10 és 15 milliárd forintnyi fizetést kapnak a munkavállalók a város 72 ezer munkahelyén. Székesfehérváron igen erős a vásárlőerő, amit a HVG erre vonatkozó felmérése is megerősít, hiszen a vidéki nagyvárosok között Győrt, Szegedet, Pécset és Debrecent is megelőzve került a város az első helyre. A reklámokkal kapcsolatban kiemelte, hogy a kéretlenül a postaládákba dobott színes szóróanyagokból évente 500 tonna papírhulladék keletkezik Székesfehérváron.
Kathy Attila, az Országos Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség szóvivője a civilek fontos szerepéről is beszélt a kiadványt bemutató sajtótájékoztatón. Kiemelte, hogy minél többet foglalkozunk a fogyasztóvédelemmel, annál többen kezdenek el élni jogaikkal. A reklámok kapcsán elmondta, hogy több cég rendszeresen kihasználja a fogyasztó jóhiuszeműségét és a hatóságnak az a feladata, hogy ezek ellen is védjen. Elmondta, hogy örülne annak, ha a tőkekerős reklámozók nem arra tartanának rengeteg jogászt, hogy a törvény hogyan lehet a legkisebb büntetéssel áthágni, hanem arra, hogy hogyan lehetne a törvényeket betartva tisztességesen reklámozni.
A fogyasztóvédelmi tájékoztatóhoz a Városháza portáján és a Székesfehérvári Fogyasztóvédelmi Egyesület Csanádi téri irodájábaan is hozzá lehet jutni, de az egyesület több száz példányt juttat el az üzletekbe is.

Schultz György a Polgármesteri Hivatal kabinetigazgatója arról beszélt, hogy havonta 10 és 15 milliárd forintnyi fizetést kapnak a munkavállalók a város 72 ezer munkahelyén. Székesfehérváron igen erős a vásárlőerő, amit a HVG erre vonatkozó felmérése is megerősít, hiszen a vidéki nagyvárosok között Győrt, Szegedet, Pécset és Debrecent is megelőzve került a város az első helyre. A reklámokkal kapcsolatban kiemelte, hogy a kéretlenül a postaládákba dobott színes szóróanyagokból évente 500 tonna papírhulladék keletkezik Székesfehérváron.
Kathy Attila, az Országos Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség szóvivője a civilek fontos szerepéről is beszélt a kiadványt bemutató sajtótájékoztatón. Kiemelte, hogy minél többet foglalkozunk a fogyasztóvédelemmel, annál többen kezdenek el élni jogaikkal. A reklámok kapcsán elmondta, hogy több cég rendszeresen kihasználja a fogyasztó jóhiuszeműségét és a hatóságnak az a feladata, hogy ezek ellen is védjen. Elmondta, hogy örülne annak, ha a tőkekerős reklámozók nem arra tartanának rengeteg jogászt, hogy a törvény hogyan lehet a legkisebb büntetéssel áthágni, hanem arra, hogy hogyan lehetne a törvényeket betartva tisztességesen reklámozni.
A fogyasztóvédelmi tájékoztatóhoz a Városháza portáján és a Székesfehérvári Fogyasztóvédelmi Egyesület Csanádi téri irodájábaan is hozzá lehet jutni, de az egyesület több száz példányt juttat el az üzletekbe is.