Hírek
-
Elektromos kábel hibája miatt nem folyik a "savanyú víz" - pénteken elhárítják a hibát
A savanyú vizet adó kút a Rózsa ligetben elektromos kábel hiba miatt nem üzemel -tájékoztatott a Fejérvíz Zrt. A hiba feltárását elvégezték a javítást pénteken délelőtt elkezdik. Kérik szíves megértésüket és türelmüket!
2007.10.11. 22:38:52 -
Kistérségi Közoktatási Fórumot tartottak a Városházán
Kistérségi Közoktatási Konferenciát tartottak rendeztek csütörtökön délelőtt a Városházán. A Székesfehérvári Többcélú Kistérségi Társulásnak is egyik alapfeladata a közoktatás ellátásának szervezése. A nyáron életbe lépett jogszabályi változások mellett szó volt a pedagógus foglalkoztatásról, valamint a szakképzést érintő módosításokról is. A Nemzeti Alaptanterv módosítása is téma volt, ami az új kompetencia alapú oktatás bevezetését célozza meg.
2007.10.11. 22:26:27 -
Új tankonyha cukrász és szakács tanulóknak a Deák Ferenc Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakképző Iskolában
Csütörtökön délelőtt avatták fel a Deák Ferenc Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakképző Iskola új tankonyháját. A minden konyhai igényt kielégítő, modern eszközökkel berendezett, a HACCP rendszernek is megfelelő tankonyhában egyszerre 12 diák szerezhet gyakorlati tapasztalatokat. Az itt tanuló fiatalok cukrász, szakács és felszolgáló végzettséget szereznek. A jó szakember képzéshez elengedhetetlen a XXI.századnak megfelelő gyakorlati hely biztosítás - hangzott el az átadáson. Az új tankonyha építésére és a berendezésekre mintegy 54 millió forintot költött a város. Képgalériát az átadásról itt talál!
2007.10.11. 21:54:16 -
Baba-mama torna indul péntektől az Öreghegyi Közösségi Házban
Október 12-én (pénteken) kismama, valamint baba-mama torna indul az Öreghegyi Közösségi Házban. Várják a kismamákat, kismama- valamint szülés utáni alakformálással, a gyermekvárási, valamint gyermekszülés utáni időszaknak megfelelő zsírégető, regeneráló gyakorlatokkal. Gyermekbarát környezet, tornázzunk a bébikkel együtt!
2007.10.11. 07:41:10 -
A magánszemélyeken kívül mindenki piaci áron kapja majd az áramot
Az ipari fogyasztók kénytelenek az áramért piaci árat fizetni, míg a lakossági árakat a Magyar Energia Hivatal felügyeletével alakítják ki. Az úgynevezett egyetemes szolgáltatók a költségeik felett egy meghatározott árrést érvényesíthetnek csak. Ennek az árképzésnek számos előírását már rögzíti a jövő év január elsején hatályba lépő villamosenergia-törvény, amely előírja, hogy az egyetemes szolgáltatásban részesülő fogyasztóknál árváltozásra csak negyedévenként kerülhet sor.
2007.10.11. 07:07:02
Leült egymással egyeztetni az öt parlamenti párt
Az öt parlamenti párt megállapodott arról, hogy népszavazás helyett egyelőre ötpárti tárgyalásokkal próbálják a politikai közbizalom visszaállításához szükséges javaslatokat elkészíteni. Ez az ötpárti tárgyaláson részt vevő politikusok nyilatkozataiból derült ki szerdán a megbeszélést követő sajtótájékoztatón az Országházban.Szó volt a pártfinanszírozás, a közpénzek kifizetésének áttekintése és szigorúbb szabályozása, illetve a kormány jogállásával kapcsolatos kérdésekről is.
Nyílt nap a kutyaiskolában - problémás kutyákat is várnak
Ebzárlat és legeltetési tilalom november 7-ig
Az Öreghegyi Közösségi Házban indult a nyugdíjas fórumsorozat
Felavatták Dr. Lauschmann Gyula emléktábláját a Szent István téren
Nehéz ellenfelet kapott a Cornexi az EHF-Kupában
Továbbjutott a Ligában az FC Fehérvár
Klagenfurtban is kikapott az Alba Volán
Sok sikert Stadler - mégsem Fehérváron építik az alvázgyárat
A magyarországi piacra a MÁV motorvonattenderének elnyerésével belépő vasúti járműgyártó azt már korábban bejelentette, hogy vagongyárat akar építeni hazánkban, de erre sokáig Székesfehérvár tűnt a legesélyesebbnek, majd mégis Szolnok lett a befutó. A MÁV első Stadler Flirt vonatjait is Székesfehérváron mutatták be és a gyár vezetői utalásokat is tettek a székesfehéárvári üzem megépítésére. A következőkben Székesfehérvár MJV Közleményét olvashatják a beruházással kapcsolatban.
Helyijáratos autóbusz karambolozott a Seregélyesi úton
Egy ember megsérült, amikor egymásnak tolt két álló autót egy autóbusz Székesfehérváron a Seregélyesi úti körforgalom előtt. Az egyik helyi járatú autóbusz a külső sávban haladt a Mártírok útja irányából a körforgalom felé, amikor a sofőr figyelmetlensége miatt az autóbusz nekikoccant az Agip kútnál, piros lámpánál álló Ford Escort hátuljának. Az ütközés ereje az előtte álló autónak lökte a Fordot, melynek sofőrje nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett. A gépkocsikban utazók mindenki használta a biztonsági övét, részben ennek is köszönhető, hogy nem történt súlyosabb sérülés.