Hírek


/ 2007.10.06. 07:47:35 |

Elmarad a Szputnyik est a Bőrgyárban szombaton este

 A Bőrgyár Kulturális Egyesület által, péntek estére szervezett IMPROVIZÁCIÓS EST és a szombati SZPUTNYIK EST elmarad [október 5-6.]. Helyette más rendezvényt nem tud tartani az egyesület és ezt az eseményt nem valószínű, hogy más időpontban tartják, -tudatták közleményükben- hiszen most van az űrkorszak 50. évfordulója, legfeljebb abban az esetben, ha szombaton 18:59-kor a Bőrgyár udvarán megállítunk egy órát és csak egy számunkra kedvezőbb időszakban indítjuk újra.

/ 2007.10.05. 22:02:39 |

Valova távozott, eközben EHF-Kupa mérkőzésekre készül a Cornexi

 Igazi kupahétvégéje lesz a Cornexi-Alcoa-AutoBahn együttesének, hiszen a női kézilabda EHF-kupában szombaton és vasárnap is pályára lép. A fehérvári csapat az idei kiírásban most lép először a nemzetközi porondra, de remélhetőleg nem utoljára. A fehérvári lányok elé nem sodort túl nehéz ellenfelet a sorsolás szeszélye, igaz, bajnok és kupagyőztes látogat Magyarországra. A belga Handball Femina Vise 1975 óta íródó története során hétszer volt hazája bajnoka és kupagyőztese, a legutóbb is aranyérmet szerző Vise soraiban hat belga, és egy román válogatott is található.
/ 2007.10.05. 21:54:32 |

Nem sztrájkoltak, de kikaptak az FC Fehérvár labdarúgói

 Megnyugodhattak a fehérvári futballbarátok, az FC Fehérvár legjobb összeállításában lépett pályára a Soproni Liga 11. fordulójában. A játékhét nyitányán az Újpestet látták vendégül a még mindig elmaradt reklámpénzükre és prémiumukra váró piros-kék labdarúgók. A kapuban Sebők Zsolt helyett Németh Viktor védett, a védelemből hiányzott a piroslapos eltiltását töltő Koller Ákos, valamint nem volt fellelhető a játékosok felszerelésén a klub színeire utaló piros és kék kombináció, pedig a Videoton FCF Baráti Kör Egyesület a mérkőzés előtt 24 darab kék sportnadrággal lepte meg az együttest, mégis tiszta pirosban vette fel a küzdelmet a Vidi… FC Fehérvár – Újpest FC 1-2 (1-0)

/ 2007.10.05. 18:10:15 |

Szennyvízcsatorna építések: a méltánytalanságok orvoslását kérik az önkormányzattól a képviselők

A szennyvízcsatorna építés finanszírozásának „érdekeltségi egységére” vonatkozó szeptember 20-i közgyűlési döntés módosítását kezdeményezik a Kisfalud, Csala, Börgönd és Ráchegy területén élő lakók képviselői.  A probléma gyökere, hogy a Kohéziós Alap Pályázat tavalyi kiírása szerint még csak 20 % önrészt kellett biztosítani a 80%-os pályázati támogatás mellé, ebbe nem volt kikötve, hogy az önrészt az önkormányzat, vagy a lakó fizeti.  A 20% közben minimum 30%-ra változott, ami akár több is lehet.  Horváth Miklós Csaba olyan megoldási javaslatot ismertetett, ami a fehérvári szennyvíztelep fejlesztési hiteltörlesztésének 2009-ben történő lejáratához kapcsolható.
/ 2007.10.05. 16:48:10 |

Alpolgármesteri tájékoztató a Viktória Rehabilitációs Központ támogatásáról

A Viktória Rehabilitációs Központ támogatásáról tájékoztatott dr. Csapó Csilla alpolgármester, az intézményvezető által elmondottakra reagálva. Mint ismert, Horváth Klára elnök, a napokban sajtótájékoztatón jelentette ki, hogy kénytelen lesz bezárni a központot, ha nem folyósít a város „2008-ban is garantáltan minimum 30 millió forintos  éves működési támogatást, havi egyenlő részletekben.”  Dr. Csapó Csilla az üggyel kapcsolatban kiemelte: jelenleg  szinte üres intézményt finanszíroz a város, jövőre nem az intézményt, hanem a mozgássérültek, mozgáskorlátozottak ellátását támogatják.
/ 2007.10.04. 19:52:16 |

Csak az Újpest elleni mérkőzésen dől el, pályára lépnek-e az FC Fehérvár játékosai

 Pénteken lejár az az egyhetes türelmi idő, melyben az FC Fehérvár labdarúgói és a Fehérvár FC Kft. ügyvezetője állapodtak meg. A fehérvári futballisták lassan három hónapja várnak munkabér feletti eddig még kifizetetlen reklámpénzükre, s ha a megadott határidőig sem érkezik pénz a számlájukra, akkor elképzelhető, hogy a Soproni Liga 11. fordulójában, az Újpest ellen nem lépnek pályára. A csapat arra kérte az ügyvezetőt, hogy a kialakult helyzetben kérjen határozott választ a tulajdonosi körtől.

/ 2007.10.04. 19:36:33 |

Színházbarátok napja

 2007. október 20-án a Vörösmarty Színházban megrendezésre kerül a SZÍNHÁZBARÁTOK NAPJA. A rendezvény összes programja – az ARTÉRIA Vörösmarty Színházbarátok Egyesülete szervezésében – INGYENESEN látogatható!

/ 2007.10.04. 13:44:59 |

Ismét Nyitott Tornatermek akció a Tárt Kapus Sportlétesítményekben

 Az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium Sport Szakállamtitkárságának anyagi támogatásával, Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata kezdeményezésére, a lakosság részére a 2007-es évben továbbra is lehetőség nyílik a díjmentes sportolásra. A Nyitott Tornatermek által biztosított Tárt Kapus Sportlétesítményekről és sportolási lehetőségekről az alábbi összeállításban tájékozódhatnak a mozogni vágyók. A programokat 2007.09.03.-tól 2007.12.21.-ig lehet látogatni.
/ 2007.10.04. 13:26:35 |

Székesfehérvár is bekapcsolódik a Világ Gyalogló Nap programsorozatába

 Október hetedikén, vasárnap a Világ Gyalogló Napon Székesfehérváron is több helyszínem lehet koptatni a cipőket és bakancsokat. A Sóstói Tanösvényen 10 órától lehet gyalogszerrel közlekedni, a sétára a Sárkeresztúri út felüli bejáratnál lehet gyülekezni. A gyaloglást Gáspár Attila és Csog Imre vezetik. Az Aranybulla emlékműtől a Bánya-tóig is lehet szervezett keretek között gyalogolni, gyülekezni az emlékműnél lehet Horváth István és Horváth Orsolya várják a mozogni vágyókat. A Palotavárosi Horgásztavak körül is szerveznek gyalogtúrát a hétvégén, az István Király Általános Iskola főbejáratától lehet sétálni Magony Tamás és Id. Róka Gyula vezetésével.