Hírek


/ 2008.07.15. 07:39:28 |

Lángra kapott a gulyásleves a Tolnai utcában


 Kigyulladt egy tűzhelyen felejtett lábos hétfőn délután Székesfehérváron. A Tolnai utcai panelépület negyedik emeleti konyhájában a lábos és a fölötte lévő szagelszívó kapott lángra. A lakók a tűzoltók kiérkezése előtt eloltották a tüzet. KÉPEK az oltásról
/ 2008.07.15. 06:44:35 |

Székesfehérváron valóban az István, a király lesz

A Sóstói Stadionban július 25-én és 26-án a Fehérvár FC Kft. és a Társulat között létrejött szerződés szerint a Sportarénában látott nagyszabású előadást adják elő. Mindezt Rosta Mária producer is megerősítette, aki garanciát vállalt arra, hogy méltó, a Budapesten megtartott előadásnak megfelelő színvonalú darabot láthat a közönség Székesfehérváron.
/ 2008.07.14. 20:05:44 |

Odaégett étel kapott lángra a Tolnai utcában

 Kigyulladt egy tűzhelyen felejtett lábos hétfőn délután Székesfehérváron. A Tolnai utcai panelépület negyedik emeleti konyhájában a lábos és a fölötte lévő szagelszívó kapott lángra. A lakók a tűzoltók kiérkezése előtt eloltották a tüzet.

/ 2008.07.14. 16:50:52 |

Vízórásnak adta ki magát - kirabolta az idős asszonyt a Szegfű Gyula utcában

 Péntek reggel 9 óra 20 perckor Székesfehérváron a Szegfű Gyula utcában egy férfi azzal az ürüggyel kéredzkedett be egy 80 éves nyugdíjashoz, hogy megnézi a lakásokban elhelyezett vízóra jól mér-e. A vízóra ellenőrzés során a férfi a sértett figyelmét elterelte és a konyhából eltulajdonított egy pénztárcát benne 9000 Ft készpénzzel. Délben a Semmelweis Ignác utca egyik lakásába csengetett be ismeretlen tettes...

/ 2008.07.14. 16:48:14 |

Viharkárok Fejér megyében - villámcsapás miatt gyulladt ki egy ház

 A hétfő délelőtti vihar miatt zömében fakidőlésekhez és egy kigyulladt családi házhoz riasztották a székesfehérvári tűzoltókat. Sukorón egy családi ház kéményébe belecsapott a villám, melytől a ház beépített tetőtere lángra kapott. A vihar okozta műszaki mentéseknél a székesfehérvári tűzoltóság három gépjárműfecskendője, összesen 17 tűzoltóval folyamatosan dolgozott a veszélyhelyzetek elhárításán.

/ 2008.07.14. 14:49:47 |

Villám csapott egy családi házba Sukorón

 A hétfő délelőtti vihar miatt zömében fakidőlésekhez és egy kigyulladt családi házhoz riasztották a székesfehérvári tűzoltókat. Sukorón egy családi ház kéményébe belecsapott a villám, melytől a ház beépített tetőtere lángra kapott.  A vihar okozta műszaki mentéseknél a székesfehérvári tűzoltóság három gépjárműfecskendője, összesen 17 tűzoltóval folyamatosan dolgozott a veszélyhelyzetek elhárításán.
/ 2008.07.14. 11:59:08 |

Vizsgálatot sürgetnek a dráguló panelfelújítások miatt

Átfogó vizsgálatot sürget a panelfelújítások kapcsán a pénzügyi bizottság elnöke. Égi Tamás elmondta, a felújításban résztvevő házak közös képviselői közül többen jelezték, hogy a közbeszerzést elnyerő ajánlat nagyságrenddel meghaladta az előzetes árkalkulációt, sőt az egy lakásra korábban kapott ár is jobb, mint a nagy megrendelésre elnyert összeg.
/ 2008.07.14. 09:02:50 |

Tűzoltási és műszaki mentési bemutató Csőszön

 Tűzoltási és műszaki mentési bemutatót tartott a székesfehérvári tűzoltóság a mentőszolgálattal együttműködve vasárnap délután a csőszi falunapon. A feltételezett szituáció alapján két személygépkocsi ütközött, az egyik kigyulladt, de ebből az autóból időben kiszálltak az utasok. A másik személygépkocsi sofőrje és utasa a roncsok közé szorult, őket a tűzoltók feszítő-vágó berendezéssel szabadították ki. A sofőr súlyosan, utasa könnyebben sérült.
/ 2008.07.14. 08:38:00 |

Fehérvári off-road sikerek Erdélyből

 2007 után 2008-ban is a magyarok lettek a legjobbak Európa egyik legerősebb terepjáró-viadalán, a Transsylvania Adventura Trophy sárdagasztásában. A július elseje és hatodika között Erdélyben rendezett Off-road versenyen minden induló nemzet két gépjárművel vágott neki a sziklafalakkal, meredek emelkedőkkel és sáros lejtőkkel, vízmosásokkal és folyóátkelésekkel tarkított terepnek, s az extrém végelszámolásnál a Boros Csaba-Boros Melinda duó által irányított Jeep proto, valamint a fehérvári Dóczi István-Demeter Paul nevével fémjelzett G-Mercedes-proto örülhetett a magyar csapat elsőségének.

/ 2008.07.14. 08:33:28 |

Veszprémbe vinnék az onkológiai centrumot - a volt egészségügyi miniszter a kórház igazgatója

 Július végén pályázatot ír ki az Egészségügyi Minisztérium mintegy 7 milliárd forintos keretösszeggel- jelentette be az egészségügyi miniszter. Mivel a Közép-dunántúli Régióban még nincs onkológiai centrum és a szaktárca nevesítette a kiírásban a veszprémi székhellyel tervezett beruházást, A szaktárca vezetője, aki Pál Béla meghívására érkezett Veszprémbe megbeszélést folytatott dr. Rácz Jenővel volt egészségügyi miniszterrel, a veszprémi kórház igazgatójával.