Hírek
-
Reggel hat és kilenc között az uszodai bérleteseké a strand medencéje
Augusztusban végzik el a szokásos éves karbantartást a Csitáry G Emil Strandfürdő és Uszodában, ezért az uszoda július 25-től augusztus 25 ig zárva tart. Ezen időszak alatt a Városi Starnd reggel 6 órától tart nyitva. Az uszodabérlettek rendelkező vendégek bérlettel 9 óráig használhatják úgy a nagymedencét, hogy a strandolók nem zavarják a nyugodt reggeli sportolást.
2008.07.30. 08:04:18 -
Egy gyermek sérült meg a Budai úton történt karambolban
2008.07.30. 07:57:13 -
Napok óta a csatornában feküdt - járókelők találtak rá a Kereszttöltés utcában
A Kereszttöltés utcában, a Vidámparki-tóhoz vezető egyik csatornában bukkantak rá a magatehetetlen férfira. A hajléktalan férfit járókelők vették észre, s ők húzták ki a kanálisból. A mentők a kihűlt sérültet kórházba vitték. Az eset körülményeit a rendőrség vizsgálja, a szerencsétlenül járt férfi egyelőre tisztázatlan körülmények közt került a csatornába - feltehetően több nappal megtalálása előtt.
2008.07.30. 07:54:58 -
Pénteken kezdődik a Musica Regia a Városház téren
Erkel Ferenc Hunyadi László című operájának rövidített változatával indul az idei Musica Regia a Városház téren. A programsorozat kulturális és turisztikai szempontból is fontos Székesfehérvár életében -mondta dr. Csapó Csilla alpolgármester. Augusztus 5-én az "Öt Lakatos" jazzkoncertjével folytatódik a Musica Regia. A 4 For Dance kamaraegyüttes táncműsorával augusztus 6-án lép a színpadra, 8-án és 9-én Ábrahám Pál operettkomponista művei csendülnek fel, 11-én pedig az Alba Regia Szimfónikus zenekar 500 fős vegyeskarral játsza a Carmina Buranát.
2008.07.30. 07:40:14 -
Angola válogatottja vendégeskedik a Fehérépnél
Hétfőtől Székesfehérváron edzőtáborozik Angola válogatottja. A világbajnoki hetedik helyezett együttes az olimpiai felkészülésének utolsó szakaszát tölti Magyarországon, ahonnan szombaton utazik Pekingbe az augusztus 8-án kezdődő ötkarikás játékokra. Angola szerdán a Fehérép-Alcoa-FKC ellen lép pályára.
2008.07.29. 21:41:09
Suzukik ütköztek a Budai úton
Mecsetet keresnek a régészek Fehérvár előbástyájában, Csókakő várában
KÉPGALÉRIA az ásatásról!
Forgalmi változások Székesfehérvár belvárosában az augusztusi kulturális programok alatt
Tisztelettel tájékoztatjuk Önöket, hogy 2008. július 21-től augusztus 20-ig Székesfehérvár belvárosában a Musica Regia és Királyi napok rendezvénysorozatok miatt az alábbi forgalomkorlátozások kerülnek bevezetésre: az Arany János utca kétirányú forgalmú zsákutca lesz, a parkolás csak a Bazilika előtt megengedett. A kiadott parkolási bérleteket a Városgondnokság a Petőfi utcában és a Szent István téren elfogadja. További változások a cikkben olvashatók!
Csillogó ARAK-os érmek az utánpótlás OB-ról
Garázstűz Pázmándon
A Magyar Nemzeti Bank ösztöndíjpályázata roma fiataloknak
A Magyar Nemzeti Bank ösztöndíjpályázatot hirdet nappali tagozaton tanuló, kiemelkedően tehetséges roma diákok számára. A pályázattal a jegybank négy felsőfokú és hat középfokú oktatásban részt vevő diák tanulmányainak havi anyagi támogatását vállalja. A pályázat benyújtásának határideje 2008. augusztus 27. A jegybank a pályázatokat szeptember első felében bírálja el, és köti meg a tanulmányi szerződéseket. További részletes információ a www.mnb.hu honlapon a Romaösztöndíj menüpontban.
Nem vízminőség-vizsgálat, hanem csalás az "elektrolízises" vízvizsgálat
Együtt a testvéremmel - állami gondozott gyerekeknek szervezett tábort a Vigyázó Kéz Egyesület
A „Vigyázó kéz” Gyermekvédelmi Egyesület szervezésében idén már hetedik alkalommal valósulhat meg az a „Testvértábor”, ahol az állami gondozásba vett, de külöböző településeken élő vér szerinti testvérek együtt nyaralhatnak egy hétig Balatonfenyvesen. Miközben minden gyermekvédelmi szakember egyetért abban, hogy a testvéreket nem szabad szétválasztani állami gondozásba vételkor sem, mégis több mint száz gyermek vár arra, hogy egy évben egy hetet együtt tölthessen testvéreivel. A tábort pályázat útján a Közép-Dunántúli Regionális Ifjúsági Tanács és Székesfehérvár MJV Ifjúsági bizottsága segítségével tudja megszervezni az egyesület.
Elmaradt a jó kezdés
Ünneprontásra készült az FC Fehérvár az 500. NB1-es mérkőzését vívó Siófok otthonában, mégis örülhettek az előzetesen esélytelenebbnek kikiáltott Balaton-partiak. A Siófok életveszélyes pontrúgásainak, és remek védekezésének köszönhette a győzelmet, míg az FC Fehérvár ötlettelen játéka miatt bánkódhat. BFC Siófok – FC Fehérvár 1-0 (1-0)