A Jesenice ellen elsöprő játékkal rukkolt elő az Alba Volán

Amíg matematikai esély van a rájátszásba kerülésre, addig keményen küzd az Alba Volán az Erste Bank Eishockey Liga alapszakaszában. 10 mérkőzéssel az alapszakasz vége előtt a tabella hatodik helyén álló Acroni Jesenicét fogadták a sereghajtó fehérváriak. Az előrelépésre minden pontra szükségük van a kék-fehéreknek, így a papíron erősebb szlovénok ellen is győzelmet szeretett volna aratni Ted Sator alakulata. Alba Volán SC – Acroni Jesenice 5–1 (1-0, 2-0, 2-1)
2009.01.13. 19:59 |

Nem is kezdett rosszul az Alba Volán SC. Az ötödik percben Martz lövését védte Hocevar kapus, a lecsorgó korongot pedig Byström küldhette volna az üresen maradt kapuba, de lövése célt tévesztett. A Jesenice nem jelentett különösebb a hazai kapura, még akkor sem, amikor emberelőnyben játszhatott. A 11. percben Guerriero ziccert hibázott, Robar eséséből indult meg a csatár, majd aztán egy kettős emberfórt már nem hagyott kihasználatlanul a Volán. A 15. perc elején az ellentmondást nem tűrő támadójáték eredményeként Ocskay passzából Kovács Csaba volt eredményes, kapásból bombázott a hálóba. A 18. percben Martens növelhette volna az előnyt, de éles szögből leadott löketét védte Hocevar.

A második harmad elején kettős emberelőnyben játszhatott majdnem másfél percen át a Jesenice, azonban képtelenek voltak betalálni a jól záró fehérváriak ketrecébe. Sőt, amint Tokaji Viktor büntetése letelt, rögtön támadásba lendülhetett, hiszen Martz szerzett korongot, a kanadai megindult, centerezett, Tokaji pedig fonákkal emelt Hocevar kapujába, emberhátrányból növelte előnyét a Volán. Hiába próbálkozott az Acroni, a kék-fehérek hiba nélkül játszottak, és erre rá is tettek egy lapáttal a 37. percben, amikor a fiatalok sora villant. Sofron megkerülte a kaput, középre kanalazott, Hegyi Ádám pedig kilőtte a kapu jobb oldalát, 3-0.

A harmadik harmadban is remekelt az Alba Volán. A 46. percben Palkovics Krisztián kapott egy korongot Kovácstól, Palkó egy védőt elfektetett, a pakkot pedig Hocevar lábai között lőtte a hálóba. Nem sokkal ezután kettős emberfórba kerültek a hazaiak, és ezt Nathan Martz  váltotta gólra a 49. percben, 5-0.
 Hogy ne legyen teljes a fehérváriak öröme, arról a játékvezetők tettek, mert az 52. percben bennláttak egy, a Volán játékosai és szurkolói által erősen véleményezett korongot, Marcel Rodmannak adva a találatot.
 Az Alba Volán SC 5-1-re nyert, hosszú idő után ismét legyőzve a Jesenicét, de a Graz és az Olimpija diadalával megmaradt a pontkülönbség a hátsó régióban.

Alba Volán SC – Acroni Jesenice 5–1 (1-0, 2-0, 2-1)