-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Nem fizetünk duplán a közvilágításért! - az önkormányzat levelére sem válaszol az E-on
„Kétszer fizet a város a közvilágításért?” címmel tartott sajtótájékoztatót a Városfejlesztési Bizottság elnöke Szigli István és Bozai István városgondnok. Ebben az évben mintegy 295 millió forintot költ a közvilágításra a város önkormányzata és ez mellett saját forrásból fejlesztheti a hálózatot, melyet a törvény értelmében ezután a profitorientált áramszolgáltatónak kell átadnia ellentételezés nélkül. Ez tarthatatlan tovább és rendeletmódosításért fog folyamodni a város.
2009.01.15. 16:51 |
„Kétszer fizet a város a közvilágításért?” címmel tartott sajtótájékoztatót a Városfejlesztési Bizottság elnöke Szigli István és Bozai István városgondnok. Ebben az évben mintegy 295 millió forintot költ a közvilágításra a város önkormányzata és ez mellett saját forrásból fejlesztheti a hálózatot, melyet a törvény értelmében ezután a profitorientált áramszolgáltatónak kell átadnia ellentételezés nélkül. Ez tarthatatlan tovább és rendeletmódosításért fog folyamodni a város.

Az elmúlt három esztendőben majd 300 millió forintnyi közpénzt fordított a város önkormányzata a közvilágítás fejlesztésére. A városnak kell megfizetnie minden olyan bővítést, melyet joggal várnak el a fehérváriak. Egy rendelet értelmében azonban az adófizetők pénzéből épült új hálózatot át kell adnia az E-on áramszolgáltatónak. Szigli István kiemelte, hogy olyan módosításért szeretnének folyamodni, mely lehetőséget ad arra, hogy az E-on ellentételezze a több száz millió forintból végrehajtott fejlesztéseket, ha már átadja a cégnek az új rendszert az önkormányzat.

Bozai István városgondnok szomorúan jegyezte meg, hogy az E-on arra sem veszi a fáradságot, hogy az önkormányzat által küldött levelekre válaszoljon. Felháborodásának adott hangot, hogy a cég rendkívül lassan reagál a közvilágítás meghibásodását jelző megkeresésekre. (ezért is külön fizet a Városgondnokság) Egy-egy hibaelhárítást van úgy, hogy majd egy hónap alatt végeznek csak el. Szigli István a Feketehegy Szárazrét önkormányzati képviselőjeként megerősítette Bozai István állítását, miszerint a Feketehegyen jelenleg 52 olyan lámpatest van, mely nem világít és a karbantartást végző E-on nem vette a fáradságot ezek megjavítására, annak ellenére, hogy erre szerződése van.
Lehetőségként hangzott el a sajtótájékoztatón, hogy új alapokra kell helyezni a város és a szolgáltató kapcsolatát egy új szerződéssel, de nem zárták ki annak lehetőségét sem, hogy saját üzemeltetésben a kogenerációs gázmotorok által termelt villamos energiával biztosítja a jövőben a város a közvilágításhoz szükséges áramot.

Az elmúlt három esztendőben majd 300 millió forintnyi közpénzt fordított a város önkormányzata a közvilágítás fejlesztésére. A városnak kell megfizetnie minden olyan bővítést, melyet joggal várnak el a fehérváriak. Egy rendelet értelmében azonban az adófizetők pénzéből épült új hálózatot át kell adnia az E-on áramszolgáltatónak. Szigli István kiemelte, hogy olyan módosításért szeretnének folyamodni, mely lehetőséget ad arra, hogy az E-on ellentételezze a több száz millió forintból végrehajtott fejlesztéseket, ha már átadja a cégnek az új rendszert az önkormányzat.

Bozai István városgondnok szomorúan jegyezte meg, hogy az E-on arra sem veszi a fáradságot, hogy az önkormányzat által küldött levelekre válaszoljon. Felháborodásának adott hangot, hogy a cég rendkívül lassan reagál a közvilágítás meghibásodását jelző megkeresésekre. (ezért is külön fizet a Városgondnokság) Egy-egy hibaelhárítást van úgy, hogy majd egy hónap alatt végeznek csak el. Szigli István a Feketehegy Szárazrét önkormányzati képviselőjeként megerősítette Bozai István állítását, miszerint a Feketehegyen jelenleg 52 olyan lámpatest van, mely nem világít és a karbantartást végző E-on nem vette a fáradságot ezek megjavítására, annak ellenére, hogy erre szerződése van.
Lehetőségként hangzott el a sajtótájékoztatón, hogy új alapokra kell helyezni a város és a szolgáltató kapcsolatát egy új szerződéssel, de nem zárták ki annak lehetőségét sem, hogy saját üzemeltetésben a kogenerációs gázmotorok által termelt villamos energiával biztosítja a jövőben a város a közvilágításhoz szükséges áramot.