-
Áramszünet a Búrtelepen
Hálózatkarbantartás, illetve villanyoszlop cseréje miatt lesz áramszünet június 29-én a Búrtelepen, valamint az Almássy-telepen és a környező utcákban – adta ki az erről szóló közleményt az áramszolgáltató.
2026.06.26. -
Benelegszik nyáron a radiátor?
Amennyiben a távfűtéssel ellátott lakásokban a nyári hónapok során átmenetileg felmelegednek afűtőtestek, az nem a fűtési szezon idő előtti kezdetét jelenti nem is próbafűtést végez a szolgáltató.A jelenség oka általában az épület fűtési rendszerén végzett karbantartási vagy felújítási munka,amely során a rendszert leürítik, majd a munkálatok befejezése után újratöltik.
2026.06.26. -
Elmarad a meleg miatt a Vakációindító
A közönség és a munkatársak biztonsága érdekében, a szombat nulla órától életbe lépő harmadfokú hőségriasztásra és a várható rendkívüli hőségre való tekintettel a szombatra meghirdetett Vakációindító Szárazréten rendezvény elmarad.
2026.06.26. -
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.25.
Forgalomkorlátozások lesznek szerdán - fontos információk a temetéssel kapcsolatban
A Székesfehérvári Rendőrkapitányság közleményben tudatja, hogy Ifj. Ocskay Gábor válogatott jégkorongozó, az Alba-Volán SC volt játékosának ravatalozási ceremóniája és a temetés zavartalan lebonyolítása érdekében forgalmi korlátozásokat vezet be. Fontos technikai részlet, hogy a Jégcsarnok parkolója le lesz zárva, akik autóval érkeznek, a Raktár utca mentén és a Mártírok utca külső sávjában parkolhatnak. 12:00-13:30 között 15 percenként különbuszok indulnak a Piac téri autóbuszpályaudvarról a jégcsarnokoz.
2009.03.31. 06:46 |
A Székesfehérvári Rendőrkapitányság közleményben tudatja, hogy Ifj. Ocskay Gábor válogatott jégkorongozó, az Alba-Volán SC volt játékosának ravatalozási ceremóniája és a temetés zavartalan lebonyolítása érdekében az alábbi forgalmi korlátozásokat vezeti be:
12.00 órától 15.00 óráig a Mártírok út mindkét irány szélső sávja a parkoló járművek részére lesz fenntartva, a forgalom céljára a belső forgalmi sávok vehetők igénybe.
14.30 órától 15.30 óráig a Mártírok út – a Béke tértől a Seregélyesi útig – a gépjárműforgalom elől elzárásra kerül. A lezárt útszakaszt a gépjárművezetők a Budai úton tudják elkerülni.
14.15 órától 15.15 óráig a Mártírok – Seregélyesi út - Kadocsa út – Berényi út – Béla út útvonalon lévő forgalomirányító fényjelző készülékek rendőri irányítás mellett sárga villogó üzemmódra lesznek állítva a Mártírok úti Jégcsarnok és a Béla Úti Temető közötti forgalom folyamatossága érdekében.
A Béla úton 15.00 órától 17.00 óráig a menetirány szerinti baloldali sáv (temető felőli) lezárásra kerül a temető környezetében az autóbuszok számára. A zárás ideje alatt rendőri irányítás mellett váltakozó irányban, egy sávban halad a forgalom. A bevezetésre kerülő forgalmi korlátozásokkal kapcsolatban a közlekedők megértését és türelmét kérjük!
A temetés lebonyolításáról
Ifj. Ocskay Gábortól 2009. április 1-jén, 12:15-14:00 között vehet búcsút a közönség a Székesfehérvári Jégcsarnokban. A ravatalt a küzdőtéren, a kezdőkörben állítják fel. 12:00-kor leleplezik a névadó táblát, amellyel hivatalosan is felveszi ifj. Ocskay Gábor nevét a csarnok. Ezt követően először a család búcsúzik el a sportembertől, 12:15-től pedig a közönség. Azt kérjük ezúton is mindenkitől, hogy a jégcsarnokba koszorút ne hozzanak, csak egy szál virággal járuljanak a koporsó elé. 14:00-14:15 között Székesfehérvár Megyei Jogú Város önkormányzata, a Magyar Jégkorong Szövetség és az Alba Volán Zrt. búcsúzik. Beszédet mond Török László sportújságíró, az Alba Volán SC egykori szakosztályelnöke, Warvasowszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere és Studniczky Ferenc, a Magyar Jégkorong Szövetség elnöke. 14:15 perckor a püspöki ceremónia kezdődik. Az emlékezők ezután átvonulnak a Béla úti temetőbe, ahol 15:30-kor keződik a gyászszertartás.
Fontos technikai részlet, hogy a Jégcsarnok parkolója le lesz zárva, akik autóval érkeznek, a Raktár utca mentén és a Mártírok utca külső sávjában parkolhatnak. 12:00-13:30 között 15 percenként különbuszok indulnak a Piac téri autóbuszpályaudvarról a jégcsarnokoz. 14:30 perctől 15-16 autóbuszt biztosít az Alba Volán, hogy a gyalogosan érkező emlékezők is eljuthassanak a Béla úti temetőbe. A járatok a Mártírok útján fognak várakozni, így 14:30-15:00 között a Mártírok útja teljes szélességében le lesz zárva az autóforgalom elől.
Tóth István az Alba Volán vezérigazgatója bejelentette: ameddig az Alba Volán Zrt. a csapat névadó szponzora, a klub "Alba Volán 19" néven versenyez, így őrizve ifj. Ocskay Gábor emlékét.
12.00 órától 15.00 óráig a Mártírok út mindkét irány szélső sávja a parkoló járművek részére lesz fenntartva, a forgalom céljára a belső forgalmi sávok vehetők igénybe.
14.30 órától 15.30 óráig a Mártírok út – a Béke tértől a Seregélyesi útig – a gépjárműforgalom elől elzárásra kerül. A lezárt útszakaszt a gépjárművezetők a Budai úton tudják elkerülni.
14.15 órától 15.15 óráig a Mártírok – Seregélyesi út - Kadocsa út – Berényi út – Béla út útvonalon lévő forgalomirányító fényjelző készülékek rendőri irányítás mellett sárga villogó üzemmódra lesznek állítva a Mártírok úti Jégcsarnok és a Béla Úti Temető közötti forgalom folyamatossága érdekében.
A Béla úton 15.00 órától 17.00 óráig a menetirány szerinti baloldali sáv (temető felőli) lezárásra kerül a temető környezetében az autóbuszok számára. A zárás ideje alatt rendőri irányítás mellett váltakozó irányban, egy sávban halad a forgalom. A bevezetésre kerülő forgalmi korlátozásokkal kapcsolatban a közlekedők megértését és türelmét kérjük!
A temetés lebonyolításáról
Ifj. Ocskay Gábortól 2009. április 1-jén, 12:15-14:00 között vehet búcsút a közönség a Székesfehérvári Jégcsarnokban. A ravatalt a küzdőtéren, a kezdőkörben állítják fel. 12:00-kor leleplezik a névadó táblát, amellyel hivatalosan is felveszi ifj. Ocskay Gábor nevét a csarnok. Ezt követően először a család búcsúzik el a sportembertől, 12:15-től pedig a közönség. Azt kérjük ezúton is mindenkitől, hogy a jégcsarnokba koszorút ne hozzanak, csak egy szál virággal járuljanak a koporsó elé. 14:00-14:15 között Székesfehérvár Megyei Jogú Város önkormányzata, a Magyar Jégkorong Szövetség és az Alba Volán Zrt. búcsúzik. Beszédet mond Török László sportújságíró, az Alba Volán SC egykori szakosztályelnöke, Warvasowszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere és Studniczky Ferenc, a Magyar Jégkorong Szövetség elnöke. 14:15 perckor a püspöki ceremónia kezdődik. Az emlékezők ezután átvonulnak a Béla úti temetőbe, ahol 15:30-kor keződik a gyászszertartás.
Fontos technikai részlet, hogy a Jégcsarnok parkolója le lesz zárva, akik autóval érkeznek, a Raktár utca mentén és a Mártírok utca külső sávjában parkolhatnak. 12:00-13:30 között 15 percenként különbuszok indulnak a Piac téri autóbuszpályaudvarról a jégcsarnokoz. 14:30 perctől 15-16 autóbuszt biztosít az Alba Volán, hogy a gyalogosan érkező emlékezők is eljuthassanak a Béla úti temetőbe. A járatok a Mártírok útján fognak várakozni, így 14:30-15:00 között a Mártírok útja teljes szélességében le lesz zárva az autóforgalom elől.
Tóth István az Alba Volán vezérigazgatója bejelentette: ameddig az Alba Volán Zrt. a csapat névadó szponzora, a klub "Alba Volán 19" néven versenyez, így őrizve ifj. Ocskay Gábor emlékét.