Hírek


/ 2009.05.21. 15:44:17 |

A Kemi Önkormányzati Hivatalból érkeztek vendégek Székesfehérvárra

 34 finn és magyar város találkozott Egerben a héten. Székesfehérvár testvérvárosából Kemiből is érkeztek vendégek: ők ma városunkban töltötték napjukat. Vargha Tamás Székesfehérvár nemzetközi kapcsolatok tanácsnoka kalauzolta a delegációt a Városházán. Jukka Vilén a Kemi Önkormányzati Hivatal vezetője elmondta, hogy többek között az önkormányzatok által fenntartott intézmények működéséről is tárgyaltak.
/ 2009.05.21. 14:53:03 |

Ötven percet is késhetnek a vonatok a Budapest - Székesfehérvár vonalon

Elvágta a vasúti biztosítóberendezés kábelét egy munkagép a gárdonyi állomásnál csütörtökön, ezért húsz-ötven percet késnek a vonatok a Budapest-Székesfehérvár vonalon. A helyreállítási munkálatok akár este 7 óráig is eltarthatnak, ezért a menetrend szerinti közlekedés csak a pénteki üzemkezdésre áll helyre.
/ 2009.05.21. 09:28:40 |

Kábítószert találtak a Palotavárosban a robogós nyerge alatt

 Szerdán délután állítottak meg közúti ellenőrzést végző járőrök egy robogóst a Jancsár utcában. A kétkerekű szemrevételezése közben fedezték fel a rendőrök a kábítószergyanús anyagot, ami három zacskóba csomagolva, a motor nyerge alatt ,volt. A 22 éves robogós fiatalembert a kábítószer-nyomozók vitték el a helyszínről, kihallgatása után pedig eljárást indítottak vele szemben.
/ 2009.05.21. 08:48:05 |

Éjszaka is lesz melegvíz a távhőt használó lakásokban Székesfehérváron

Mától május végéig kísérletképpen éjszaka is lesz melegvíz a távhővel ellátott lakásokban Székesfehérváron, így nem kell elfolyatni több liter langyos vizet, ami fogyasztóknál vízmegtakarítást eredményez. A társasházak többségében éjfél után azonban nincs melegvíz és csak hajnalban indul újra a szolgáltatás, melyet a lakóközösségek megrendelése alapján teljesít a szolgáltató. A Széphő Zrt. Székesfehérváron 20550 lakásban biztosítja a melegvíz szolgáltatást.
/ 2009.05.21. 08:30:48 |

Nyaraló kapott lángra Gárdonyban

 Kigyulladt egy nyaraló szerdán délután Gárdonyban. A Ponty és a Keszeg utca sarkán lévő, körülbelül 4x4 méteres épületben bútorok és ruhaneműk égtek. Az esethez a tűzoltók két gépjárműfecskendővel vonultak, s a lángok terjedését perceken belül sikerült megfékezniük. Személyi sérülés nem történt.
/ 2009.05.21. 08:05:41 |

Honvédelemért díjat kapott a város polgármestere

 A Magyar Honvédelem Napja alkalmából a Stefánia Palotában tartotta központi ünnepségét a Honvédelmi Minisztérium. Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere illetve a Honvédség és Társadalom Baráti Kör elnöke a "Honvédelemért" díjat vehetett át dr. Szekeres Imrétől honvédelmi minisztertől. A díjat a honvédség társadalmi elfogadottságáért végzett munkája elismeréseként vehette át a polgármester.
/ 2009.05.20. 19:32:16 |

Jarmo Tolvanen az Alba Volán 19 új vezetőedzője

 Az Alba Volán 19 új vezetőedzője, Jarmo Tolvanen barátságosan, mosolygósan jelent meg a sajtótájékoztatón - írja a csapat hivatalos honlapja - ám szemmel láthatóan egyelőre csak ismerkedett a közeggel. "Azért is vállaltam el a feladatot, mert bár a magyar hoki talán nem a világ legjobbja, az Alba Volán jól ismert klub, és itt dolgozni nagy öröm és nagy kihívás egy edző számára." - monda az új mester.
/ 2009.05.20. 18:41:34 |

Felújítják és kiszélesítik az utat Zámoly, Gánt és Csákvár felé

 Felújítják a 8123-as utat Székesfehérvártól a 8119-es útig, majd annak folytatását a megyehatárig. Zámoly, Gánt és Csákvár felé 35 kilométernyi utat újítanak fel. A felújítás teljes költségét,mintegy 1,3 milliárd forintot az Európai Unió strukturális alapjai biztosítják. Székesfehérvártól északra található települések lakóit, csaknem tízezer embert érint közvetlenül az útfelújítás, mely napokon belül kezdődik.
/ 2009.05.20. 14:38:43 |

2050-re minden második magyar 60 évesnél idősebb lesz

 Az Idősügyi Nemzeti Stratégiáról tartottak vitafórumot szerdán délután a Hiemer-házban. A vitára bocsátott Idősügyi Nemzeti Stratégia 2050-ig szól. A számítások szerint ekkor minden második magyar ember 60 évesnél idősebb lesz. Jelenleg a tízmilliós népesség 28 százaléka idősebb 60 évesnél és a 3.1 milliót is eléri a nyugdíjasok száma.