-
Védőháló az ÖKK Podcastban
A szociális munka világnapját a nemzetközi szakmai szervezetek kezdeményezésére a 2000-es évek elején hozták létre. A cél, hogy felhívják a figyelmet a szociális munkások, a gyermekvédelemben, az idősgondozásban, vagy a hajléktalanellátásban dolgozók tevékenységének fontosságára, illetve a rászorulók megsegítésére.
2026.03.20. -
Okostantermet avattak a Széchenyi Technikumban
Okostantermet avattak csütörtökön reggel a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumban. Ez az első fehérvári szakképző iskola, amely speciális oktatótérrel és pedagógiai módszerekkel gazdagodott az Alba Innovár Digitális Élményközpont és Székesfehérvár Önkormányzata támogatásának köszönhetően. A program hamarosan a Ciszterci Gimnáziumban és a Telekiben folytatódik.
2026.03.19. -
Honvédelmi park Fehérváron
Ünnepélyesen megnyitották a Székesfehérvári Honvédelmi Parkot a Bregyó Közi Sportcentrumban. Az új létesítmény a honvédelmi nevelés és a fiatalok megszólítása szempontjából is kiemelt jelentőségű.
2026.03.20. -
Nyílt nap a NAV-nál
Középiskolásoknak tartott nyílt napot a NAV Fejér Vármegyei Adó- és Vámigazgatósága. A diákok megismerhették egyebek mellett az adó- és vámigazgatási, illetve bűnügyi szakterület munkáját is.
2026.03.20.
Útfelújítás a középpontban - lakossági fórum a Maroshegyen
A Táncsics Mihály Általános Iskolában tartott lakossági fórumot hétfőn este Brájer Éva a Maroshegy önkormányzati képviselője. Szó volt a helyi buszközlekedésről és az ezzel összefüggésben lévő útfelújításokról. Ez utóbbi az egyik legfontosabb feladat a Maroshegyen. Brájer Éva önkormányzati képviselő tájékoztatása szerint a Rádió utcát újítják fel hamarosan. Elhangzott, hogy készen vannak a Rádió lakótelepi játszótér tervei és az óvoda bővítése is realitássá válik.
2009.11.24. 08:47 |
A Táncsics Mihály Általános Iskolában tartott lakossági fórumot hétfőn este Brájer Éva a Maroshegy önkormányzati képviselője. A fórumon ott volt Bozai István, a Székesfehérvár Városgondnoksága Kft. ügyvezető igazgatója is.

Szó volt a helyi buszközlekedésről is, miszerint a maroshegyi utcákban az utak rossz állapota sem teszi lehetővé, hogy az Alba Volán a családi házas övezetben járatokat indítson. Az utak állapota egyébként az egyik legfontosabb kérdés a Maroshegyen: elhangzott, hogy a Székely utcának a felszabályozására elkészül már a Polgármesteri Hivatal Főépítészi Irodáján egy munkaterv. A majd másfél kilométer hosszú Brassói utca felújítása is csúszik, ugyanis a rekonstrukcióra tervezett mintegy 50 millió forint nem elég a teljes közműcserére, az útalap elkészítésére és a burkolatra. Brájer Éva a Nagyszebeni utca felújítását hozta fel példaként, ahol a felújítás mellett közműcsere is volt. A legközelebbi útfelújítás a Rádió utcában lesz, ugyanis sokan járnak ezen az úton és az óvoda is itt található. Az óvodával kapcsolatban elhangzott, hogy pályázik a város a bővítésre és a felújításra: ezzel kettővel több csoport lehet az intézményben, hiszen csak idén harminc maroshegyi kisgyermeket nem tudtak felvenni.

Szó volt arról is, hogy elkezdődött a tervezése a Rádió lakótelepen a játszótérnek. A tervezésekkel kapcsolatban elhangzott, hogy sok felújításra váró utca terve készen van, hiszen ha pályázati lehetőség adódik, akkor csak ezek birtokában nyújthatja be pályázatait a város.