Hírek


/ 2009.08.03. 14:38:31 |

Nyári iskolafelújítás - idén kevesebb jut a kisebb renoválásokra is

 A nyári szünetben hat fehérvári iskolában végeznek kisebb felújítási munkákat. Négy iskolában cserélnek ablakokat és öt intézményben újítják fel a vizesblokkokat. A Városfejlesztési és Környezetvédelmi Bizottság elnöke szerint rendkívül rossz állapotban vannak az iskolák és évente mintegy 800 millió forintot kellene fordítani a felújításukra, hogy néhány év alatt jó állapotba hozzák a város iskolahálózatát.
/ 2009.08.03. 11:28:46 |

Mercedesszel ütközött egy Opel a 81-es főúton

 Közlekedési balesethez riasztották a székesfehérvári tűzoltókat pénteken este. A 81-es főúton a magyaralmási bekötőút és a sörédi elágazó között két személygépkocsi ütközött. A Mercedes keresztbe fordult az úton, és a bal hátsó kereke kitörött. Az Opel Vectra az út menti vízelvezető árokba hajtott. A mentők az Opelból egy nőt szállítottak kórházba. A helyszínre a székesfehérvári hivatásos tűzoltók mellett a móri önkéntes tűzoltók is vonultak.
/ 2009.08.03. 11:20:29 |

Már várja az új hallgatókat a Nyugat-magyarországi Egyetem Geoinformatikai Kara

A Nyugat- magyarországi Egyetem Geoinformatikai Karán a rendes felvételi eljárással befejeződött a 2009-es a felvételi. A földmérő és földrendező alapszak nappali tagozaton 114, levelező tagozaton 51 új hallgató kezdi meg, míg a birtokrendező mérnök mesterszak levelező tagozatán 17 hallgató folytatja felsőfokú tanulmányait Székesfehérváron.
 
/ 2009.08.03. 11:01:35 |

Augusztusban is térzene a történelmi Belvárosban

Augusztusban is folytatódik a Térzene - Székesfehérvár programsorozat a történelmi Belvárosban, a koncerteket az Országalmával szemben, az Alexandra könyvesbolt melletti kis beugrónál hallgathatják meg az érdeklődők. Legközelebb augusztus 5-én, szerdán lesz élőzene a Belvárosban, a koncertek 17 órakor kezdődnek.
/ 2009.08.03. 10:47:00 |

Szalagkorlátot szakított át egy autó az M7-esen

 Beszorult a roncsok közé annak a személygépkocsinak a vezetője, amely árokba hajtott vasárnap délután az M7-es autópályán. A Budapest felől Székesfehérvár felé haladó Volkswagen Polo a pákozdi pihenőhely után átszakította a külső szalagkorlátot, majd a meredek árokparton állt meg. A Volkswagent az arra haladó járművek vezetői és utasai tartották meg a tűzoltók kiérkezéséig, nehogy felboruljon.
/ 2009.08.03. 10:35:42 |

Forgalomkorlátozás augusztusban rendezvények miatt a Belvárosban

 Székesfehérvár Önkormányzata tisztelettel tájékoztatja a Lakosságot és Gépjárművezetőket, hogy a 2009. augusztus 5-től 2009. augusztus 21-ig a Musica Regia, valamint a Királyi Napok rendezvények miatt a belváros területén az alábbi forgalomkorlátozások kerülnek bevezetésre. A gépjárműforgalom elöl lezárásra kerül az Arany János utca, valamint az Oskola utca Városház tér felőli vége. A rendezvénysorozat végéig az Arany János utca a Petőfi utca, az Oskola utca az Ady Endre utca irányából zsákutcaként működik.
/ 2009.08.03. 09:21:05 |

Augusztus 5-én lesz a következő szúnyogirtás Székesfehérváron

 Székesfehérvár Megyei Jogú Város közigazgatási területén szúnyoggyérítési munkákat végeznek 2009. augusztus 5-én, Delta ULV, Mosquitox 1 ULV 0,5 l/ha dózisú szúnyogirtó szerrel. A méhészek figyelmét fokozottan felhívjuk a szükséges intézkedések megtételére. Kedvezőtlen időjárás esetén a légi permetezés pótnapja 2009. augusztus 6-7.
/ 2009.08.03. 09:07:31 |

Láncfűrészre ébredtek a Belvárosban - a fa gyökerét is kimosta az eltörött vízvezeték

 Nagy riadalmat keltett szombaton hajnalban a láncfűrész hangja a Belvárosban. Az Ady Endre utcában egy vízvezeték eltörött és a nyomás akkora volt a föld alatt, hogy egy hatalmas fa gyökerét is kimosta. A fa kidőlt , elzárva a szűk utcát. A tűzoltók hajnalban szüntették meg a termetes forgalmi akadályt, majd reggel a Fejérvíz kicserélte a törött vezetéket.
/ 2009.08.03. 05:33:02 |

Két keréken Fehérváron - bárki csatlakozhat a Szingo Sportegyesülethez

 A II. világháború után három kerékpáros klub is működött Székesfehérváron, ezzel komoly tömegbázisa volt a sportágnak. Aztán 1962-től már csak a VT Vasas maradt később Videoton SC keretein belül a működött  a szakosztály. A rendszerváltás után a korábbi megszállott kerékpárosok mellett az amatőrök, hobbiból tekerők is otthonra leltek a Székesfehérvári Kerékpárosok Baráti Körében, s ebből alakult meg 1999-ben a Szingo SE, akik örömmel várnak mindenkit kerékpárost tagjaik sorába.

/ 2009.08.03. 01:44:25 |

Veteránok emlékeztek a fehérvári repülős-ejtőernyős emlékműnél

A hagyományokhoz hűen ebben az évben a Veterán Repülők és Ejtőernyősök Fejér Megyei Egyesülete idén is megkoszorúzta a repülős-ejtőernyős emlékművet, miközben tisztelgő repülést tartottak a magasban. A hagyományokat ápoló veterán egyesület a hazaszeretet és a kötelességtudat szellemében rendezi meg minden évben az emlékezést.