Hírek


/ 2009.08.10. 09:38:59 |

Kikapott az Alcoa FKC a RightPhone-kupán

Az Alcoa FKC a délelőtti teljesítményétől jelentősen elmaradva kézilabdázott a Veszprém elleni találkozó első félidejében. A második játékrészben hatról egygólosra csökkent ugyan a fehérváriak hátránya, de a döntetlent nem sikerült kiharcolniuk. Mivel a záró mérkőzésen a DVSC legyőzte az FTC-t, a csapat a torna negyedik helyén végzett.
 
/ 2009.08.10. 08:29:59 |

Interaktív installációk, hálózati projektek a héten a Bory-várban

 A PTE-MK Mediális Művészetek Intézete és a pécsi Periszkóp Rádió szervezésében augusztus 10-16 között médiaművészeti műhely látogat a székesfehérvári Bory-várba. A héten a résztvevők a tágan értelmezett médiaművészet körébe (interaktív installáció, hálózati projektek, videó- és hangművészet) tartozó munkákat hoznak létre. A munkákat augusztus 14-én, pénteken 20 órától mutatják be az alkotók, és azok másnap délutánig megtekinthetők, kipróbálhatók lesznek a vár területén.
/ 2009.08.10. 07:43:36 |

Az Alba Regia Szimfónikusokkal kedden folytatódik a Musica Regia

Augusztus 9-e és augusztus 13-a között újra benépesül esténként a Városház tér: az érdeklődők táncshow-t és szimfonikus zenekari koncerteket is láthatnak az idei Musica Regia programsorozat keretében. Fellép többek között a Presidance company, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és a Hermann László Ifjúsági Szimfonikus Zenekar is.
/ 2009.08.09. 07:50:55 |

Újabb győzelmével továbbra is száz százalékos a Videoton FC

A listavezető Videoton nyert Pápán a Soproni Liga, 3. fordulójában, és ezzel továbbra is százszázalékos. Mindkét csapat támadó szellemben lépett pályára, ennek köszönhetően egy lendületes első félidőt láthatott a közönség. A második játékrészben is jó iramú volt a találkozó, a Videoton végül egy góllal nyert.
 
/ 2009.08.08. 20:59:35 |

Bajtársainkra emlékeztünk

 Három éve augusztus 8-án éjszaka a Fővárosi Tűzoltó-parancsnokság három tűzoltója vesztette életét a Műegyetem kigyulladt alagsori lőterének oltása közben. A székesfehérvári tűzoltók szombaton 18 óra 00 perckor egy perces tiszteletadással emlékeztek a hősi halált halt fővárosi bajtársaikra. 
/ 2009.08.08. 16:07:42 |

Emlékezés a Halesz-ligeti fehérvári szabadságharcosokra

 Az 1849 augusztus 10-én éjjel Székesfehérvárra visszatérő császári csapatokat a Halesz-ligetnél próbálta a fehérvári felkelők mintegy kétezres csapata megállítani. A császári csapatok fegyverrel a kézben fogták el a fehérvári Gáncs Pált, Kutzka Mihályt, Uitz Ignácot, Varga Mihályt, valamint a felderítő útról visszatérő Havelka Ferencet és Hübner Andrást. Rájuk és a Világosi fegyverletétel előtti elkeseredett kűzdelem áldozataira emlékeznek hétfőn délelőtt 10 órakor a Halesz-ligetben - tájékoztatott Vargha Tamás tanácsnok szombat reggeli sajtótájékoztatóján.
/ 2009.08.08. 09:42:45 |

Lovagok várják augusztusban a turistákat a Nemzeti Emlékhelyen

 A III. Béla lovagrend hagyományteremtő szándékkal második alkalommal tart többnyelvű idegenvezetést a Nemzeti Emlékhelyen, illetve a korábbi évek gyakorlatához híven a lovagrend augusztus 15-én, 22-én és 29-én 10-12 és 16-18 óra között a mai székesegyház altemplomában, III. Béla lovagkirály és hitvese, Anna királyné szarkofágjainál is kalauzolja az érdeklődőket. A zömében fiatal lokálpatriótákból álló lovagrend tagjai XII. századi, illetve reneszánsz öltözékekben kalauzolják a látogatókat.
/ 2009.08.08. 09:02:08 |

Vasváris diák képviselte az országot a Nemzetközi Ûrtáborban

Az idén is két középiskolás - köztük Zipperer Bernadett, a székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium tanulója - képviselte Magyarországot a Nemzetközi Ûrtáborban az Egyesült Államokban. A július 24-től augusztus 1-ig tartó rendezvény során, amelyre Alabama államban, Huntsville-ben került sor, a diákok megnézhették, milyen kísérleteket végeznek az űrhajósok, s kipróbálhatták magukat az űrhajósoknak szánt szimulátorokon.
 
/ 2009.08.08. 07:41:19 |

Kevesebb hetilap fogy Magyarországon

Tizedével zsugorodott a második negyedévben a közéleti és gazdasági hetilapok hazai piaca - derül ki a Magyar Terjesztés-ellenőrző Szövetség gyorsjelentéséből. A 168 óra, a Figyelő, a Haszon, a Heti Válasz, a HVG és a Magyar Demokrata összesen 177,6 ezer példányban kelt el hetente a második negyedévben, szemben a 2008 április eleje és június vége közötti, 195,5 ezres átlaggal.
 
/ 2009.08.07. 09:26:34 |

Újabb fiatal tehetség a Vidiben - orosz csatár is érkezhet

A kecskeméti nevelésű Szabó Tamás nemcsak hogy pályára lépett a Videotonban a szerdai, Paks elleni Ligakupa meccsen, de szerződést is kötött a klubbal. A 21 éves játékos 1+1 éves kontraktust írt alá. Érkezhet egy orosz csatár is a Levadia Tallintól: Nyikita Andrejev, aki a 2008-as bajnokságban huszonkét góllal zárt.