Hírek


/ 2010.02.12. 07:24:43 |

Veszélyes jégtáblákat szedtek le a tűzoltók a belvárosban

 A megolvadt hó miatt épület tetején lévő jégtáblák miatt kérték a tűzoltók segítségét. Székesfehérváron, a Városház téren lévő, emeletes könyvesbolt tetején lévő jégtáblák veszélyeztették a gyalogos forgalmat. A tűzoltók a területet elkerítették, majd az emelőkosaras jármű segítségével kotorták le a jeget.
/ 2010.02.11. 16:20:12 |

Újabb vezetőváltás a regionális fejlesztési ügynökségnél?

Információk szerint felfüggesztette a Regionális Fejlesztési Ügynökség vezetőjét Pál Béla. Az ügynökséggel párhuzamosan működő tanács elnöke állítólag pénteken mondana fel a vezetőnek. Ha ez megtörténik, úgy az elmúlt hat évben már a negyedik új ügyvezető érkezne a KDRFÜ élére.  A Közép-dunántúli régió az uniós források kifizetése terén az egyik legrosszabb helyzen áll az országban - eddig csak 6 milliárd forint került kifizetésre.
 
/ 2010.02.11. 16:19:10 |

Székesfehérvár polgármesterének közleménye az Alfa Busz ügyről

 „Az elmúlt hetekben már levélben fordultam a miniszterelnökhöz és a közlekedési, hírközlési és energiaügyi miniszterhez, kérve hathatós intézkedésüket, hogy legyen esélye egy magyar autóbuszgyártónak – az Alfa Busz Kft-nek – beszállítani a hazai piacra. Sajnos kérésemre a mai napig választ nem kaptam.”
/ 2010.02.11. 16:18:03 |

Állami cég kínai céget támogat egy magyarral szemben

A beszállítókkal együtt 5-600 ember megélhetését biztosító fehérvári Alfa Buszért szállt síkra dr. Cser - Palkovics András országgyűlési képviselő, aki megdöbbentőnek tartja, hogy a magyar állam tulajdonában lévő Volánbusz vezetői a közbeszerzési döntőbizottság döntéseit figyelembe nem véve mindent megtettek, hogy egy kiírt buszbeszerzési tenderben ne az egyébként olcsóbb ajánlatot benyújtó magyar cég nyerjen, hanem egy kínai buszgyártó.
/ 2010.02.11. 11:01:32 |

Jégtáblák veszélyeztették a gyalogosokat a Városház téren

 A megolvadt hó miatt épület tetején lévő jégtáblák miatt kérték a tűzoltók segítségét szerdán délután. Székesfehérváron, a Városház téren lévő, emeletes könyvesbolt tetején lévő jégtáblák veszélyeztették a gyalogos forgalmat. A tűzoltók a területet elkerítették, majd az emelőkosaras jármű segítségével kotorták le a jeget.
/ 2010.02.11. 10:14:36 |

Mikrobusz borult fel Pázmánd közelében

 Közlekedési balesethez riasztották a székesfehérvári tűzoltókat szerdán délután. Pázmánd és az M7-es autópálya lehajtója között egy Iveco mikrobusz a latyakos burkolaton megcsúszott, keresztbe fordult az úton, és a bal oldalára borult. A sofőrnek nem esett baja. Az Ivecónak utasai nem voltak. A mikrobuszt a tűzoltók állították kerekeire.
/ 2010.02.11. 09:04:49 |

Kábítószer kereskedőket fogtak el a Mészöly Géza utcában

Feltehetően kábítószer-adásvételen kaptak rajta három külföldi férfit – a Nemzeti Nyomozó Iroda információja alapján – Székesfehérvárott hétfőn. Az érintettek semmit nem ismernek el, szerdán mindhármukat előzetes letartóztatásba helyezte a bíróság. A rendőrök akkor csaptak le rájuk, amikor a Mészöly Géza utcában a két szlovák férfi átült a székesfehérvári tartózkodási helyű román állampolgár kocsijába.
/ 2010.02.11. 08:37:05 |

Eltiltotta a Volán - Jesenice meccs kommentátorát az RTL

Három hónapig nem hallhatják a jégkorong szerelmesei Léderer Ákos közvetítéseit a Sport Klubon, de a kommentátor ez idő alatt más, RTL-es műsorban sem tűnhet fel. Az eltiltás oka, hogy a február 2-i SAPA Fehérvár AV 19 – Acroni Jesenice jégkorongmérkőzésen történt emlékezetes Nagy Gergő verekedést a kommentátor szinte extázisban közvetítette.
 
/ 2010.02.10. 20:44:16 |

Állattartó épület gyulladt ki Soponyán

 Tűzesetről érkezett a bejelentés a székesfehérvári tűzoltóság ügyeletére szerdán délután. Soponyán, a Kölcsey Ferenc utcában egy körülbelül 70 négyzetméteres, hullámpala fedésű állattartó épület tetőszerkezete kapott lángra. A tűzoltók kiérkezése előtt a sertéseket kiterelték az épületből. Személyi sérülés nem történt.
/ 2010.02.10. 17:59:49 |

Fegyverrel raboltak ki egy fehérvári non-stop üzletet

Kiraboltak egy éjjel-nappal nyitva tartó üzletet szerdára virradóra Székesfehérváron; a rablásban senki nem sérült meg. A Kelemen Béla úti üzletbe két símaszkot viselő férfi ment be, egyikük fegyvert fogott az eladóra és a bevételt követelte - mondta el a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.